Cestovní ruch

Experiment s reformou nákupního centra: přesuňte Nanluoguxiang do Joy City

souhrn

Prodejny věštění, obchody s tetováním, obchody, které vás naučí vyrábět kožené zboží, a trhy s ručními účty. Tyto skvělé pouliční obchody, které byly původně v Nanluoguxiangu, se nyní objevují v 9. patře města Xidan Joy City. Ve srovnání s řetězovými značkami a silnou prodejní atmosférou v jiných patrech je tento prostor zvaný „like street“ zvláštní existencí. Ačkoli se tato ulice právě otevřela déle než 2 měsíce,Ale tohle zdobí karikatury a graffiti

Experiment s reformou nákupního centra: přesuňte Nanluoguxiang do Joy City

Experiment s reformou nákupního centra: přesuňte Nanluoguxiang do Joy City-0

 Chaoyang Joy City Yuejie věštění obchod, tetování obchod, obchod, který vás naučí, jak vyrábět kožené zboží, trh s ručními účty, tyto skvělé pouliční obchody, které byly původně v Nanluoguxiang, se nyní objevují v 9. patře města Xidan Joy City. Ve srovnání s řetězovými značkami a silnou prodejní atmosférou v jiných patrech je tento prostor zvaný „like street“ zvláštní existencí. Přestože se ulice Yang právě otevřela déle než dva měsíce, lze tento tematický prostor plný kreslených dekorací, graffiti a uměleckých instalací považovat za jednu z největších změn v Xidan Joy City od jeho otevření před 10 lety.

Experiment s reformou nákupního centra: přesuňte Nanluoguxiang do Joy City-1

  důležitý. Cílem je přilákat mladé lidi narozené v 90. a dokonce v 95. letech.

Experiment s reformou nákupního centra: přesuňte Nanluoguxiang do Joy City-2

  Xidan Joy City Like Street Xidan Joy City Like Street je to samé jako Joy City,Poté, co obsluhovali celou generaci mladých lidí v Číně, tato tradiční nákupní centra skládající se z velkých obchodů s oděvy, řetězových restaurací, kin a supermarketů, čelí většina z nich krizi rychlých ztrát pro novou generaci spotřebitelů. Vytváření literárních a uměleckých bloků jako „like street“ se stalo v posledních letech jednou z důležitých strategií transformace a modernizace Joy City. Od chvíle, kdy Tianjin Joy City poprvé zahájila „Jezdeckou komunu hus“ v roce 2013, „Yuejie“ a „Shijian“ města Chaoyang Joy City, „Mofang 166“ města Shanghai Joy City a Chengdu Joy City „Yue Street“ a další projekty přistával jeden po druhém. Patří mezi ně knihkupectví, odpolední čaj, květinářství, vinylová nahrávací studia, fotoateliéry, ručně vyráběné zážitkové obchody,Nový prostor složený z designérských značek, haly pro e-sporty a speciální restaurace dává Joy City zcela nový temperament.

Experiment s reformou nákupního centra: přesuňte Nanluoguxiang do Joy City-3

  Xidan Joy City De'Box Xidan Joy City De'Box Xidan Joy City Tangtang Sauce Souvenir Market Chaoyang Joy City Yuejie Celadon Story Moderní čajovna „V minulosti byste zjistili, že v Joy City bylo méně cizinců a byli ochotnější jít na Sanlitun, ale nyní Yuejie často vidí cizince. Často chatujeme s některými vedoucími prodejen a zjišťujeme, že finanční, módní a mediální kruhy přicházejí do Yuejie nejvíce lidí. „Asistent generálního ředitele Chaoyang Joy City Zheng Zheng řekl v rozhovoru pro Jiemian News.

Experiment s reformou nákupního centra: přesuňte Nanluoguxiang do Joy City-4

  Ačkoli Zheng Zheng uvedl, že při plánování Yuejie„ prodej a pronájem nejsou naše nejdůležitější věci, nejdůležitější věcí je skupina zákazníků “, ale data ukazuje,Tyto inovační prostory přinesly Joy City také podstatný růst prodeje.

  V prvním roce otevření měla Tianjin Joy City Riding Goose Commune průměrný denní tok cestujících 8 000 lidí a měsíční tržby za metr čtvereční (kolik lze vyprodukovat na metr čtvereční) dosáhly 5 000 juanů, což přesáhlo tržby podobných obchodů na tržní úrovni a způsobil 10% nárůst toku cestujících v celém muzeu. Od svého otevření si Yue Jie z Tianjin Joy City Riding Goose Commune Chaoyang Joy City vždy udržovala vysokou míru manipulace s vaky (poměr počtu transakcí k celkovému počtu návštěvníků) více než 60% a soutěž o homogenitu v tematický prostor se stal intenzivnějším. V tomto roce si efektivita prodeje udržela téměř 10% nárůst.

  Mezi nimi efektivita prodeje zábavního průmyslu stoupla na dvojnásobek průměrné hodnoty celé hry. Dosáhl maxima téměř 70. Celková spotřeba zákazníků Yuejie je přibližně 1,8krát vyšší než u nákupních center.

  O těchto tematických blocích lze říci, že jsou úspěšným experimentem v Joy City a dokonce i v maloobchodě celého obchodního centra. Od „rychlých“ po „pomalé“ experimenty je řada původních oblastí těchto tematických bloků pro Joy City bolestí hlavy.

 Jezdecká husí komuna v pátém patře města Tianjin Joy City byla původně plánovanou oblastí KTV, ale kvůli problémům s nájmem se stala „špatnou oblastí“. Páté a šesté patro Chaoyang Joy City Yuejie jsou výšková parkoviště. 9. patro Xidan Joy City bylo původně obchodem s digitálním zvukem a videem.

  Po skončení nájmu čelí oblast se spoustou škod problému, jak ji používat:Podlahy jsou příliš vysoké a nejsou vhodné pro běžný maloobchod. Kromě toho nedostatek odpadního vzduchu, plynových potrubí, vodovodů a vodovodních podmínek znemožňuje přeměnu na restauraci.

  „Jeho nevýhoda určuje, že může dělat pouze maloobchod a musí dělat něco inovativního. “ Zhu Shu, ředitel oddělení podpory investic Xidan Joy City, řekl reportérovi rozhraní.

  Jinými slovy, tradiční metoda pronájmu už nefunguje.

 Zkuste použít inovativní myšlení k vytvoření neobvyklých formátů v nákupních centrech a využijte tematický prostor k „vyprávění příběhu“ spotřebitelům, což může přinést jiný průlom. „Snažíme se udělat z nákupního centra třetí prostor, který může kromě života a práce nést i spotřebitele. jmenování. "Asistent generálního ředitele Chaoyang Joy City Zheng Zheng řekl reportérovi rozhraní.

  Jedná se o odlišné umístění od předchozího nákupního centra. Pokud se říká, že hlučné nákupní prostředí, populární propagační atmosféra, rušný tok lidí a restaurace s vysoká míra obratu jsou nákupní centra. Způsob, jak získat popularitu pomocí „rychlého“, pak nový tematický blok Joy City doufá, že vám dá „„Pomalý" zážitek.

  Na základě tohoto umístění představila celá společnost Yuejie zelené rostliny a vodní systémy. Přirozený a jasný design prostoru jasně ukazuje, co je mezi tady a dalšími oblastmi města Joy City. „Lidé z Pekingu skutečně potřebují přírodní prostor, protože každý touží po přírodě, ale počasí v Pekingu je velmi špatné.

  Navrhli jsme tedy „vnitřní prostor venkovní“Koncept, aby interiér vypadal jako velká zahrada. "Zheng Zheng řekl. Obchody uvnitř jsou obecně v souladu s pomalým, jemným a literárním tónem, jako jsou jednosměrná pouliční knihkupectví, filmová fotografická studia, vinylová nahrávací studia, květinářství, ručně vyráběné obchody, odpolední čaj atd. Chaoyang Joy Obchodní umístění „Slow Down“ galerie Chengyuejie Tongor je také v souladu s nově otevřeným tematickým blokem restaurace Chaoyang Joy City v červenci tohoto roku.

 „Shi Jian". Nyní je však „rychlé" klíčovým slovem v oblasti stravování. Zpráva z tohoto odvětví ukazuje, že domácí stravování se stalo homogennějším a cyklus útlumu v tomto odvětví se zkrátil z posledních 2,9 let na 2,1 roku.

  Abychom mohli rychle iterovat, je průměrná doba smlouvy v obchodech s potravinami v Yuechengu 3 roky. Chaoyang Joy City Shi Jian Chaoyang Joy City Shi Jian Su Bang Yuan "Rovněž reflektujeme, že změna značky není základním řešením. Pokles značek pro catering se zrychluje a proti tomuto poklesu mohou bojovat pouze obchody, které lze zabudovat do stoletého obchodu. Používejte neustálé inovace a získejte delší cyklus.

  "Li Rui, generální ředitel města Chaoyang Joy City, to řekl reportérovi rozhraní. Takže Shijian, který se zasazuje o vynalézavost a pomalé jídlo, je vyzdoben v architektonickém stylu Jiangnan s bílými stěnami a černými dlaždicemi.

 "Spotřeba na obyvatele je asi 150 RMB. Chci využívat malé obchody, které se zaměřují na ingredience a chutě a pečlivě dokážou přilákat zákazníky s vyššími potřebami stravování. Klíčem k „hledání“ malých obchodů vstupujících do „příběhu“ je, jak najít obchod, který odpovídá danému tématu. Mnoho malých obchodů pochází z Nanluoguxiang a dokonce z Taobao.

  Do velké míry je mnoho malých obchodů „V procesu vstupu do Joy City se bývalé silné a slabé pozice Joy City a jeho obchodníků téměř obrátily: Joy City, které dříve mělo větší moc při podpoře investic, procházejí ulicemi a hledají malé obchody. , Odmítnutí a opakovaná komunikace s majitelem jsou běžné. “Yuejie chce pomocí brunche odrážet líný životní styl, ale v procesu získávání investic,Několik brunchových značek v Pekingu nechce jít do tak vysokého patra (5. a 6.

  patro), ale doufají, že si mohou plně vychutnat přirozené sluneční světlo v prvním patře.

  Zheng Zheng uvedl, že proces hledání vhodné restaurace se snídaní a obědem označil za „ztracený“: „Prohledali jsme více než tucet restaurací v Pekingu, včetně Šanghaje, a narazili jsme na mnoho nerovností a poklesů.

 Nakonec trvalo sedm nebo osm kol komunikace, než byla dokončena ideální značka. „Nejde o úmyslnou aroganci majitelů malých obchodů. Ve skutečnosti si často dělají starosti: nájemné je příliš vysoké, změna zákaznické základny způsobená přechodem z hutongu do nákupního centra a laxní obchodní rytmus se nemůže přizpůsobit pevně stanovenému harmonogramu nákupního centra.

  Počkejte. Joy City udělala mnoho ústupků. Obchod s prsty na skateboardu „Fan Team“, který zaujímá významné místo u vchodu do města Xidan Joy City, byl objeven na festivalu tvorby Taobao. Protože se však tato novinka není snadné naučit, počet zákazníků, kteří ji skutečně zaplatili je omezený, takže Xidan Joy Město a značka se dohodly: zkušební provoz v délce 1 měsíce v podobě vyskakovacího obchodu, žádné garantované nájemné,Zpětný chod pouze pod tekoucí vodou.

  Podle Li Rui, týmu v obchodě v Xidan Joy City, i když je celkový nájem 10 obchodů s potravinami v Chaoyang Joy City vyšší než průměrná úroveň, nájemné je ve skutečnosti nižší než nájem nového obchodu Merchants Store v Joy City . Podobně, za účelem podpory a inkubace nově otevřených obchodů, je nájem 9podlažní vzorové ulice v Xidan Joy City také levnější než ostatní patra. Soukromá kuchyň „Šedesát sedm potravin“ z Ding'anmen také prošla několika úpravami, když vstoupila do místnosti.

  Největším rysem této restaurace je „solární termínové pochoutky“, to znamená, že ve 24 solárních termínech je spuštěno 24 různých nastavených nabídek. „První požadavek, který nám dali, byl:„ Nemůžete v pondělí otevřít dveře? “Zeptal jsem se, proč jste neotevřel dveře, když jste platili nájem?„Zheng Zheng byl překvapen„ mozkovým okruhem druhé strany se liší od jeho vlastního “,„ ale druhá strana vysvětlila, že protože každý kuchař je řemeslník, nemá-li dobře odpočinek, nemá žádnou kreativitu.

  „Myslí si, že to dává smysl.

  Šedesáté sedmé jídlo Chaoyang Joy City. Později se z touhy přeměnit produkty na vhodnější nákupní střediska proměnila tato soukromá kuchyňská restaurace na nudlovou restauraci.

 Produkt se stal relativně jednoduchým a energie personálu není tak silná.

  „Přestože je v současné době otevřeno každý den, vyhrazujeme si právo„ neotevřít v pondělí “. “ Řekl Zheng Zheng. I když se však jedná o tematický blok, je nutné neustále bojovat proti „lásce spotřebitelů k novému a znechucení starého“. Dva roky po svém zrodu hodlá Yuejie letos zahájit relativně rozsáhlou úpravu.

 Do verze 2.

 0: více se zaměřte na literární život, pokud jde o značku, design a koncept. Zheng Zheng uvedl, že protože se některé obchodní formáty v jiných oblastech města Chaoyang Joy City budou překrývat s Yue Jie, chce se zaměřit na „životní styl“ Yue Jie. Některé méně „lifestylové“ obchody jsou postupně nahrazovány, například obchody s nábytkem na zakázku a holičství s řetězci;Byly zahrnuty některé obchody s více novými zážitky, například nedávno otevřené filmové studio. V té době mělo Chaoyang Joy City Yuejie Photo Studio stále na cestě další tematické bloky.

  Kromě laskavé ulice se připravuje další stravovací blok, který stojí před večeří v Xidan Joy City.

  Pohled na spotřebu pochází z nedostatku Sanlitunu,Restaurace a bary, které fungují dlouho do noci, jako je Guijie, se mohou starat o spotřebitele středního až vyššího řádu s bílými límečky. Nákupní centra zažívají „výklenkovou“ revoluci. Za úspěchem Joy City Innovation Space je to vlastně „výklenková revoluce“. „Víte, nejtěžší„ nepřítel “pro velké hotely přilákat špičkové zákazníkyCo je to? To je „nezajímavé“.

  „Generální ředitel hotelového řetězce SLH Filip Boyen prozradil tajemství tohoto odvětví:„ V dnešní době se spotřebitelé nudí stejnou značkou a standardizovanými službami. Hledají více personalizovaný, jedinečný a stylový luxus.

  „Pod vlnou upgradu spotřebyToto tajemství platí také pro mnoho průmyslových odvětví.

  Tváří v tvář dopadu elektronického obchodování a opakovaným špatným zprávám lidí o tradičním maloobchodu uzavřely společnosti Macy's ve Spojených státech své obchody ve velkém měřítku, zatímco v Číně nedostatek růstu offline maloobchodu představuje riziko přebytku ve velkém - měřítko nákupních center. V první polovině letošního roku dosáhla míra neobsazenosti otevřených nákupních center v Pekingu, Šanghaji, Kantonu a Shenzhenu nového maxima. Nejvyšší dosáhl 35%. Nákupní centra rychle iterují.

  I rychlá móda, která byla v minulosti velmi vyhledávaná, postupně ztratila svoji auru.

  Všudypřítomné značky Uniqlo, H&M a Zara se staly obtížnými výkonnými odvodňovacími nástroji nákupních center.

  Nedávným příkladem je, že se zavřel obchod H&M Xidan Joy City, který je v podnikání již 8 let a zaujímá přední místo ve 3. patře negativního do druhého patra. Jak můžeme zachytit mladé spotřebitele? Možná se jednou z odpovědí stalo „už ne každý prosím“.

  „Původní rozsáhlý kategorizovaný tradiční komerční prostor se rozpadá na novou generaci menších, flexibilnějších a otevřenějších post-komerčních prostor. “ Partner architektonického designu Bishan Xu Tingwei uvedl v „Anti-Shopping Center-Self and Small“ Éra vzestupu kruhů “vysvětleno v článku.

 Tento typ prostoru do značné míry zdůrazňuje sebevyjádření a odcizení od populární kultury, aby uspokojil mladé spotřebitele, kteří více sledují životní styl a kulturu kruhu. Dá se říci, že v éře sociálních sítí je nákupní centrum, které může přilákat mladé lidi, aby neustále fotografovali, aby „ukázali vkus“, je již prvním krokem k rozlišení. Takže někteří domácí obchodníci s bystrým čichem,Zachyceným novým trendem je hledání specializovaných, svěžích, stylizovaných a dostatečně atraktivních obchodů a vytváření různých „tematických bloků“ v nákupních centrech pro čištění toku cestujících. „Před deseti lety byl obchodní komplex umístěn jako kanál, ale dnes se mění obchodní objednávka, kanál oslabuje a obsah se stává silnějším.

 “ Li Rui řekl.

 Kromě samotného obchodu je pořádání různých akcí a výstav v tematických blocích součástí nepřetržité produkce obsahu, formování tonality a kultury kruhu managementu. Například během letošního čtvrtého května dne mládeže Yuejie a Netease News společně uspořádaly „Výstavu mládeže Prázdné hnízdo“, aby literárně vyjádřily své znepokojení nad životními podmínkami současných mladých lidí;Hu Xinshu, který umí prodávat dívčí srdce, také uspořádal třídenní offline „Dívčí veletrh“ v Yuejie. Když se otevřela stylová ulice, přišlo na scénu mnoho trendových lidí, jako jsou umělci pouličních trendů, pouliční tanečníci, aktivisté graffiti a skateboardingu. „Doufáme, že se Yangjie v budoucnu stane fanouškem se společnými koníčky a bude pořádat různé akce,Místo komunitního shromažďování pro vytváření přátel.

"Zhu Shu řekl. Výstava Hu Xinshu v Yuejie je přesně tak, jak to řekl spisovatel James Hajin v" Neiche Behavior ", když dojde na pokles středního trhu a dojde k sociální ekonomice, vznik mezery povede k novým obchodním snům. , mladí lidé, kteří vešli do nákupního centra,Jejich spotřeba již neslouží jen k nakupování, ale je to způsob života a sebevyjádření. .