Žena

Spotřebitelé v Xi'anu „to snášejí“ relativně

souhrn

Spotřebitelé v Xi'anu „to snášejí“ relativně

Spotřebitelé v Xi

  Organizace na ochranu životního prostředí nedávno vydala „Průzkumnou zprávu o průzkumu koncepcí a chování spotřeby ve velkých městech v pevninské Číně.

Spotřebitelé v Xi

  “ Výsledky zprávy ukazují: čínští spotřebitelé mají výrazný fenomén nadměrného nakupování, 41% kontinentálních spotřebitelů jsou „shopaholici“ a „režim sociálního nakupování“ je důležitý Jedním z hnacích faktorů systému „Model sociálního nakupování“ se stal novým normálem. Tento průzkum má 14 průzkumů v Číně. Města druhého řádu zahrnovala celkem 1 800 lidí ve věku 20 až 45 let. Mezi nimi byla západní města Xi'an a Chengdu.

Spotřebitelé v Xi

   Průzkum ukazuje, že „model sociálního nakupování“ se stal novým normálem a hlavním faktorem je kombinace sociálních sítí a platforem elektronického obchodování.

Spotřebitelé v Xi

   82% respondentů uvedlo, že by si chtělo koupit, když vidí, že ostatní lidé mají dobře vypadající oblečení, a 72% respondentů uvedlo, že vidět oblečení na sociálních sítích vyvolá touhu po nákupu. 49% respondentů uvedlo, že by impulzivně nakupovalo věci, které jsou zbytečné nebo nevhodné kvůli produktům podporujícím idol. Profesor Lei Hongzhen, zástupce děkana International Business School na Shaanxi Normal University, řekl reportérovi z China Business Daily, že vzhledem k vzestupu sociálních platforem, jako jsou WeChat, Weibo, živá vysílání a „internetová ekonomika celebrit“, bude role modelů sociálního nakupování je významné.

Spotřebitelé v Xi

  To stimulovalo nadměrnou spotřebu.

Spotřebitelé v Xi

   Průzkum mezi 51% spotřebitelů s neoznačeným oblečením ve skříních ukazuje, že spotřebitelé v Číně mají výrazný nadměrný nákup a nadměrné oblečení se téměř stalo běžným jevem. 51% spotřebitelů bude mít ve svých skříních neoznačené oblečení.

Spotřebitelé v Xi

   Mezi neznačeným odkoupeným zbožím připadalo 60% oblečení, 41% boty, 53% tašky,Příslušenství 42%. 41% spotřebitelů na pevnině hraje roli shopaholiků, což je podstatně více než v Hongkongu a Tchaj-wanu, z nichž 1% jsou těžcí shopaholici. Spotřebitelé utratí každý měsíc v průměru 910 juanů.

Spotřebitelé v Xi

   Průměrné měsíční výdaje na nakupování ve městech první úrovně (970 juanů) jsou vyšší než ve většině měst druhé úrovně (860 juanů). Spotřebitelé v Pekingu, Šanghaji a Čcheng-tu utrácejí průměrný měsíční nákup kolem 1 000 juanů. Yuan) je nejvyšší. Mezi nimi jsou relativně významné skupiny ve věku 30–40 let, střední a vysoké příjmy a výše.

Spotřebitelé v Xi

   Spotřebitelé na pevnině nakupují v průměru jednou za měsíc a přijatelná doba bez nakupování je relativně krátká. Průměrná doba v městech první úrovně je přibližně 2 týdny. Reportér z China Business Daily poznamenal, že spotřebitelé ve třech městech Xi'an, Guangzhou a Tianjin tráví relativně delší dobu bez nakupování než ostatní města.

Spotřebitelé v Xi

  Hlas shopaholiků: Po nakupování jsou prázdnější a uvědomují si, že nakupují nadměrně, ale většina lidí to stále nemůže omezit. 59% dotázaných spotřebitelů uvedlo: „Často si říkám, abych nekupoval věci náhodně, ale zřídka uspěju“; 46% respondentů uvedlo, že nakupují více, než si mohou dovolit; 65% respondentů si myslí:„Pokaždé, když si něco koupím, cítím se spokojený a nadšený,“ ale 37% respondentů také uvedlo: „Když nadšení a spokojenost s nákupem něčeho zmizí, cítím se prázdnější. “ I když často nakupuji, 50% respondentů lidé v jejich okolí obviňovali z obav z vysokých nákladů, a tak skryjí svůj skutečný stav nakupování před ostatními. Profesor Lei Hongzhen uvedl, že je podporována racionální spotřeba a spotřeba šetrná k životnímu prostředí.

Spotřebitelé v Xi

Nadměrná spotřeba nemusí nutně přinášet potěšení, ale určitě přináší osobní finanční zátěž a plýtvání zdroji. China Business Daily reportér Wang Jing.