Přírodní

Čína a Panama navázaly diplomatické vztahy

souhrn

Čína a Panama navázaly diplomatické vztahy

Čína a Panama navázaly diplomatické vztahy-0

  Panamský prezident Varela přednesl celostátní televizní projev 12. místního času a oznámil navázání diplomatických vztahů s Čínou. Čínský ministr zahraničí Wang Yi také jednal s panamským viceprezidentem a ministrem zahraničí De Saint Malo v Pekingu.

Čína a Panama navázaly diplomatické vztahy-1

   Po jednání ministři zahraničí obou zemí podepsali „Společné komuniké o navázání diplomatických vztahů mezi Čínskou lidovou republikou a Panamskou republikou“. Prezident Panamy: „Přináší výhody obyvatelům obou zemí“ 26. června 2016 se nákladní loď „Panama“ společnosti China Ocean Shipping Group stala první lodí, která prošla rozšířeným novým Panamským průplavem.

Čína a Panama navázaly diplomatické vztahy-2

   „Čína vždy hrála důležitou roli v hospodářském rozvoji Panamy. V současné době se Čína stala druhým největším uživatelem Panamského průplavu a největším dodavatelem zboží do zóny volného obchodu v Panamě. Panama se zároveň stala důležitou vstupní branou pro vstup mnoha velkých čínských společností na americký trh. Pevně ​​věřím, že je nejlepší čas na další posílení vztahů mezi oběma zeměmi.

Čína a Panama navázaly diplomatické vztahy-3

   "Panamský prezident Barrera řekl v televizním projevu 12. prosince. Barrera uvedl, že požádal panamskou vládu, aby co nejdříve podepsala s Čínou cestovní ruch, obchod, přistěhovalectví a cestovní ruch.

Čína a Panama navázaly diplomatické vztahy-4

  "Dohody o spolupráci v zemědělství, vzdělávání a námořních záležitostech položily pevný základ pro vytvoření vzájemné důvěry, vzájemného respektu a vzájemných vztahů mezi oběma zeměmi.

Čína a Panama navázaly diplomatické vztahy-5

   „Věřím, že navázání diplomatických vztahů mezi Panamou a Čínou přinese výhody dvěma národům a prospěje další generaci. “ Čínské ministerstvo zahraničních věcí: „Vztahy mezi Čínou a Pákistánem otevřely novou kapitolu,“ čínský ministr zahraničí Wang Yi řekl v Pekingu 13. Na základě dlouhodobého rozvoje země a základních zájmů lidu učinila panamská vláda rozhodně správné politické rozhodnutí uznat princip jedné Číny, „přerušit diplomatické styky“ s Tchaj-wanem a navázat diplomatické vztahy s Čínou.

Čína a Panama navázaly diplomatické vztahy-6

   Navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Pákistánem je historickým krokem, který učinily obě strany s cílem usilovat o dlouhodobé blaho obou národů a splnit společná přání obou národů.

Čína a Panama navázaly diplomatické vztahy-7

  Po navázání diplomatických vztahů přidal Pákistán politicky důvěryhodného přítele, ekonomicky stabilního a trvalého partnera a silnou podporu vzájemné podpory v mezinárodních vztazích. Jedná se o historický okamžik: vztahy mezi Čínou a Pákistánem otevřely novou kapitolu. Panamská republika se nachází v jihovýchodní části Střední Ameriky s rozlohou více než 70 000 kilometrů čtverečních.

Čína a Panama navázaly diplomatické vztahy-8

  S populací více než 4 miliony, ačkoli je země malá, je známá díky Panamskému průplavu. Panamský průplav spojuje Pacifik a Atlantik a je jednou z nejdůležitějších vodních cest na světě. Kanálem prochází každý rok téměř 6% celosvětového obchodu a dopravy.

   Logistika, finance, cestovní ruch a obchod jsou pilíři panamské ekonomiky. Zóna volného obchodu Colon na atlantické straně Panamského průplavu je největší zónou volného obchodu v Severní a Jižní Americe.

Je to také druhá největší zóna volného obchodu na světě. V posledních letech panamská ekonomika rychle rostla a ujala se vedení ve všech latinskoamerických zemích. Ve zprávě Světového ekonomického fóra o globální konkurenceschopnosti za období 2016–2017 se ekonomická konkurenceschopnost Panamy umístila na druhém místě v Latinské Americe. Podle zpravodajské agentury Xinhua.