Majetek

JD.com podezřelý ze škodlivého krátkého prodeje zahraničními institucemi, akcie rostly místo klesaly

souhrn

China Economic Net, Peking, 13. června. Singapurská společnost Bisheng Asset Management dnes zveřejnila krátkou zprávu na webu JD.com (JD.com). Je to podruhé, co agentura vydala zprávu o krátkém prodeji na JD.com. V červnu loňského roku způsobila zpráva o krátkém prodeji agentury prudký pokles ceny akcií JD.com. V následujícím roce JD.com ne dosáhl pouze ročního zisku, ale takéa

JD.com podezřelý ze škodlivého krátkého prodeje zahraničními institucemi, akcie rostly místo klesaly

JD.com podezřelý ze škodlivého krátkého prodeje zahraničními institucemi, akcie rostly místo klesaly-0

 China Economic Net, Peking, 13. června. Singapurská společnost Bisheng Asset Management dnes zveřejnila krátkou zprávu na webu JD. com (JD.

JD.com podezřelý ze škodlivého krátkého prodeje zahraničními institucemi, akcie rostly místo klesaly-1

 com). Je to podruhé, co agentura vydala zprávu o krátkém prodeji na JD. com.

JD.com podezřelý ze škodlivého krátkého prodeje zahraničními institucemi, akcie rostly místo klesaly-2

  V červnu loňského roku způsobila zpráva o krátkém prodeji agentury prudký pokles ceny akcií JD. com.

JD.com podezřelý ze škodlivého krátkého prodeje zahraničními institucemi, akcie rostly místo klesaly-3

  V následujícím roce JD.

JD.com podezřelý ze škodlivého krátkého prodeje zahraničními institucemi, akcie rostly místo klesaly-4

 com ne dosáhl pouze ročního zisku, ale takéA cena akcií prorazila nejvyšší hranici 43,8 USD a tržní hodnota se blíží 60 miliardám USD.

JD.com podezřelý ze škodlivého krátkého prodeje zahraničními institucemi, akcie rostly místo klesaly-5

  Po zveřejnění dnešní zprávy o krátkém prodeji však cena akcií Jingdongu místo klesla, což ukazuje, že investoři ve skutečnosti nesouhlasili s jejich názory. Institucionální analytik, který dlouhodobě sleduje čínský průmysl elektronického obchodování, novinářům řekl, že zpráva zveřejněná společností Bisheng Assets má na čínském trhu a v maloobchodě mnoho zásadních nedostatků znalostí. Zpráva se například domnívá, že samostatně provozované společnosti 3C a domácí spotřebiče od společnosti JD nemohou díky nízkým ziskům a tvrdé konkurenci cen vůbec vydělat. Ve skutečnosti nerozumí tomu, že model JD je založen na efektivní efektivitě provozu.

JD.com podezřelý ze škodlivého krátkého prodeje zahraničními institucemi, akcie rostly místo klesaly-6

  Například předtím, než JD vstoupilo do oblasti domácích spotřebičů, měly téměř všechny společnosti vyrábějící domácí spotřebiče jen skromný zisk 1–2%.

JD.com podezřelý ze škodlivého krátkého prodeje zahraničními institucemi, akcie rostly místo klesaly-7

 Prostřednictvím online maloobchodu s hlavními spotřebiči JD. com významně snížil náklady na kanál.

JD.com podezřelý ze škodlivého krátkého prodeje zahraničními institucemi, akcie rostly místo klesaly-8

  Nejen, že JD Home Appliances dosáhla ziskovosti, ale také vedla celý průmysl spotřebičů k dosažení čisté ziskové marže 4-5%. Zpráva se podobně domnívá, že ocenění JD dosahuje až 60 miliard amerických dolarů a jeho poměr P / E přesahuje 410krát, což je příběh tulipánové bubliny. A to prostě ignoruje,I pro většinu analytiků Amazonu je oceňovací metodou DCF nebo PS, ne PE. Pokud se chcete podívat na PE, Amazon's PE za 12-15 let je 600krát tolik.

JD.com podezřelý ze škodlivého krátkého prodeje zahraničními institucemi, akcie rostly místo klesaly-9

  Osoba zdůraznila, že trh přirozeně vydá úsudek o spravedlivém ocenění pro společnost s rychlým růstem a stálým zlepšováním, jako je JD. com. V reakci na tuto zprávu poukázal na to, že Hillhouse Capital prodal akcie JD, což znamená, že tato instituce, která má blízký vztah s JD.

JD.com podezřelý ze škodlivého krátkého prodeje zahraničními institucemi, akcie rostly místo klesaly-10

 com, vyjádřila znepokojení nad vyhlídkami JD. Někteří lidé blízcí JD. com také novinářům řekli, že Hillhouse Capital byl akcionářem JD. com před kótováním a držel akcie JD.

JD.com podezřelý ze škodlivého krátkého prodeje zahraničními institucemi, akcie rostly místo klesaly-11

 com po dobu 7 let. Po zařazení na seznam je postupný výběr akcionářů před IPO běžným způsobem aby fond vydělával.

JD.com podezřelý ze škodlivého krátkého prodeje zahraničními institucemi, akcie rostly místo klesaly-12

  Hillhouse Capital však stále drží většinu svých akcií JD, rytmickým způsobem zesvětluje a vyvažuje pozice. U jakékoli fondové společnostiVšechny jsou velmi normální. Osoba rovněž upozornila novináře na to, že zámořské instituce mají zájem o srovnání modelu JD s modelem Amazon, což vedlo k vydání této zprávy o krátkém prodeji. Podle logiky zprávy by neměly existovat žádné úspěšné maloobchodní společnosti na světě.

  Pouze úspěšné technologické společnosti. Ačkoli Amazon má AWS,Neexistuje však žádná distribuční síť a JD. com je pravý opak.

  To nevysvětluje, co je lepší. Může to jen ukázat, že v různých tržních prostředích je výběr rozvoje podnikání odlišný a silné stránky Amazonu se zvětšují, což má za následek Vysoké ocenění JD a ne Samotný závěr vyhlídky je absurdní.

  Uvádí se, že to není poprvé, co se čínská internetová společnost setkala s krátkým prodejem zahraničních sil.

 V letech 2011 a 2014 došlo k vlně leteckých zásob.

  Mezi nimi počet čínských koncepčních akcií, které byly na dlouhou dobu pozastaveny a vyřazeny v roce 2011, dosáhl 46.

  Mnoho čínských koncepčních akcií však bylo napadeno z důvodu nedostatku vzduchu a instituce s krátkým prodejem také vytvořily kompletní průmyslový řetězec z Akcie jsou vypůjčeny a prodány na trhu, a když akcie klesnou,Poté nakupte stejný počet akcií z trhu a vraťte je, čímž získáte zvláštní zisk od Zhongdy.

  A tato agentura s krátkým prodejem v Singapuru se rozhodla zveřejnit dvě zprávy o krátkém prodeji, než byla společnost JD. com v divoké propagaci PK 618 s Alibaba. Tato „náhoda“ v načasování také učinila tuto zprávu kontroverznější.

.