Žena

„Ve frontě celou noc“ je tragické vytlačování

souhrn

„Ve frontě celou noc“ je tragické vytlačování

„Ve frontě celou noc“ je tragické vytlačování-0

 „Konečně jsem dostal své číslo.

„Ve frontě celou noc“ je tragické vytlačování-1

  Dnes v noci jsem na nic nečekal!“ Gao Ning, 35letý muž z Ankangu, byl 12. června v 10 hodin ráno velmi nadšený. Podle něj, i když přijaté číslo bylo předáno v základní škole v Xi'an Tuanjie ráno 14. června.

„Ve frontě celou noc“ je tragické vytlačování-2

  Informace, ale přesto nemohl pomoct zvednout telefon, aby byl jeho milenec šťastný.

„Ve frontě celou noc“ je tragické vytlačování-3

  Aby jejich děti mohly chodit do základní školy, večer 11. června čekaly stovky rodičů celou řadu v řadě u brány základní školy v Tuanjie. Ředitel školy uvedl, že existuje 180 veřejně sponzorovaných titulů a více než 300 lidí se přihlásilo. Když vlna dětí právě vyšla z přijímací místnosti na vysokou školu, ve skutečnosti to znamená, že by do areálu měla vstoupit další vlna dětí.

„Ve frontě celou noc“ je tragické vytlačování-4

  Během registrační sezóny se však různé verze fenoménu „čekání ve frontě celou noc“ vždy objeví podle plánu. Ale ne, v posledních zprávách z médiíNení těžké najít zprávy, že se rodiče mateřských a základních škol seřadí, aby se přihlásili celou noc.

„Ve frontě celou noc“ je tragické vytlačování-5

  Je také pravda, že rodiče by raději „obětovali“ čas odpočinku, ale také chtěli „frontu celou noc“, aby usilovali o malou šanci a naději, že jejich děti budou chodit do školy. Tento druh scény nevyhnutelně vyvolává u lidí pocit hořká a tragická.

„Ve frontě celou noc“ je tragické vytlačování-6

  V každém případě Číňané nikdy příliš neměli rádi fronty. Není přece jen triviální věc, kterou lze nakonec snadno vyřešit, a přinutit lidi „postavit se na frontu celou noc“? Je pravda, že „čekání ve frontě celou noc“ je spontánní chování rodičů. Jinými slovy, jedná se o žádost rodičů o potíže.

„Ve frontě celou noc“ je tragické vytlačování-7

  Co však mám dělat, když je moje dítě odvráceno od školy, pokud o to „neprosí“? Existuje nějaký lepší způsob pro rodiče?Ještě smutnější je, že základní škola ve zprávě má ​​pouze 180 veřejných titulů a počet uchazečů dosáhl více než 300. To pravděpodobně znamená, že i když jste se již přihlásili, možná nebudete nutně schopni navštěvovat tuto školu. Přestože škola uvedla, že počet studentů, které může pojmout, je koneckonců omezený, „Ti, kteří nejsou přijati školou, budou uspořádáni vzdělávacím úřadem pro jiné školy. “.

„Ve frontě celou noc“ je tragické vytlačování-8

  Tento druh reakce je velmi ohleduplný, přinejmenším zajistil, aby děti mohly chodit do školy, ale nemělo by se přehlížet, že mnoho rodičů si vybralo tuto školu, protože je to nejbližší škola v okolí. Ale teď ani „čekání ve frontě celou noc“ nemůže uspokojit přání každého rodiče. To je realita, které musíme čelit před očima.

 Nedostatek zdrojů je základním důvodem registrace „přes noc ve frontě“. Jde-li hlouběji, spolu s rychlým nárůstem cizí populace, současná populace základní školy v Tuanjie daleko překročila cenovou dostupnost stanovenou v době založení školy. Ve skutečnosti podle zpráv tito rodiče spíše studují relativně nejbližší školu. Ve skutečnosti stále existuje mnoho rodičů, kteří chtějí chodit do „dobré školy.

 “ Realizace přání je ještě obtížnější.

  Když se počet obyvatel zvýšil, školy se odpovídajícím způsobem nezvýšily. Proto je obtížné uspokojit bujnou poptávku, pokud jde o množství a kvalitu vzdělávacích zdrojů. Není to nevyvážená alokace vzdělávacích zdrojů, kterou lidé často říkají, že populace je příliš velký?Problém „čekání ve frontě celou noc“ nelze vyřešit přes noc.

Jak však stále více lidí upadá do obecné úzkosti ohledně „dětí zapsaných do školy“, rodiče na celém světě by měli stále vidět naději, že nebudou muset „čekat celou noc“ co nejdříve. (Související zprávy viz verze A06).