Sdružení

【Pět let tvrdé práce】 Stavba „Cesta do nebe“ v hlubinách pouště

souhrn

Dálnice Jingxin se vinula hluboko v poušti. Photo by Shen Su Tato dálnice prochází pouští Badain Jaran, jednou ze čtyř hlavních čínských pouští, a po dokončení se stane nejdelší dálnicí na světě přes poušť.

【Pět let tvrdé práce】 Stavba „Cesta do nebe“ v hlubinách pouště

【Pět let tvrdé práce】 Stavba „Cesta do nebe“ v hlubinách pouště-0

  Dálnice Jingxin se vinula hluboko v poušti. Photo by Shen Su Tato dálnice prochází pouští Badain Jaran, jednou ze čtyř hlavních čínských pouští, a po dokončení se stane nejdelší dálnicí na světě přes poušť.

【Pět let tvrdé práce】 Stavba „Cesta do nebe“ v hlubinách pouště-1

  Stavba projektu dálnice Peking - Sin-ťiang byla zahájena v dubnu 2015. Jedná se o významný projekt pro stavbu „Pás a silnice“ a další reprezentativní projekt s typickými regionálními charakteristikami po železnici Qinghai-Tibet. Dálnice Jingxin má celkovou délku 2 540 kilometrů a prochází 5 provinciemi, autonomními regiony a obcemi, konkrétně Pekingem, Hebei, Vnitřním Mongolskem, Gansu a Sin-ťiangem.

【Pět let tvrdé práce】 Stavba „Cesta do nebe“ v hlubinách pouště-2

   Jedná se o sedmou radiační linii zaměřenou na Peking v síti národní rychlostní komunikace. Mezi nimi protíná pouštní Gobi nově vybudovaný úsek Linbai o délce 930 kilometrů.

【Pět let tvrdé práce】 Stavba „Cesta do nebe“ v hlubinách pouště-3

   Ve srovnání se stávajícími dálnicemi zkrátila dálnice Peking - Sin-ťiang vzdálenost z Pekingu do Urumči o více než 1300 kilometrů a otevře rychlý přístup k moři z přístavu Horgos v Sin-ťiangu do přístavu Tchien-ťin, který spojuje námořní hedvábí Cesta se zemí. Propojená Hedvábnou cestou. Hlavní trať úseku Linbai na dálnici Peking-Sin-ťiang, kterou uzavřela společnost China Railway Construction, je dlouhá 352 kilometrů. Spojovací čára má 62 kilometrů a na mnoha místech prochází neobydlenou zemí pouště Gobi.

【Pět let tvrdé práce】 Stavba „Cesta do nebe“ v hlubinách pouště-4

   Podle příslušné osoby odpovědné za společnost China Railway musí stavba projektu překonat problémy s nedostatkem stavebních zdrojů, obtížností při přepravě materiálu, nedostatkem vodní energetické sítě, vysokými požadavky na ochranu životního prostředí a krátkou dobou výstavby. „Během procesu výstavby přijali stavitelé řadu nových procesů a technologií.

【Pět let tvrdé práce】 Stavba „Cesta do nebe“ v hlubinách pouště-5

  “Zodpovědná osoba uvedla, že za účelem řešení problému velkého odpařování vody v suchém podnebí, obtíží při používání vody pro stavbu a zajištění optimálního obsahu vlhkosti v podloží na plnění půdy stavitelé plně implementovali konstrukční technologii „půjčování yardů předem “plošně. Aby bylo možné vyřešit běžný problém s kvalitou, že doba přirozeného osídlení přechodové části podloží je příliš krátká, což pravděpodobně způsobí vyrovnání zadní části propustku za platformou, zavedlo příslušné projektové oddělení řadu THC vysokorychlostních hydraulických dynamických zhutňovačů k vyplnění a posílení zadní části propustku.

【Pět let tvrdé práce】 Stavba „Cesta do nebe“ v hlubinách pouště-6

(Ekonomický denní reportér Qi Hui).