Vzdělání

Studujte tvrdě po dobu 12 let a dokončete přijímací zkoušky na vysokou školu

souhrn

Studujte tvrdě po dobu 12 let a dokončete přijímací zkoušky na vysokou školu

Studujte tvrdě po dobu 12 let a dokončete přijímací zkoušky na vysokou školu-0

 Od základní školy až po třetí ročník střední školy, dívka z Luzhou v S'-čchuanu, která přišla o nohy, „chodila“ s obtížemi spoléháním na malou lavici. Včera řekla Huang Huan v rozhovoru s reportérem z China Business Daily, že si dělá starosti s žádostí o dobrovolníka a vzhledem k jejímu fyzickému stavu doufá, že se stane účetní.

Studujte tvrdě po dobu 12 let a dokončete přijímací zkoušky na vysokou školu-1

  Ve věku 3 let při automobilové nehodě přišel o nohy. V osmi letech se naučil chodit na lavičce. Matka Huang Huan, Hu Shaorong, řekla reportérovi z China Business DailyHuang Huan se narodil v roce 1998 a byl umístěn do domu své babičky, když mu byly 3 roky, bohužel však utrpěl autonehodu.

Studujte tvrdě po dobu 12 let a dokončete přijímací zkoušky na vysokou školu-2

  „Řídíme se doporučeními lékaře a můžeme dítě pouze amputovat. " Řekl Huang Huan. Na to, co se stalo, když byla dítě, si moc nepamatuje.

Studujte tvrdě po dobu 12 let a dokončete přijímací zkoušky na vysokou školu-3

  Pamatuje si jen to, že poté, co ztratila nohy, nemohla skákat a hrát si jako ostatní. děti a mohl zůstat jen celý den doma. Ve věku 8 letNaučila se chodit na malé lavičce a nakonec se dokázala dostat z domu vlastní silou. Když chodila na základní školu, kvůli její odlišnosti se jí nezralí spolužáci často smáli: „Je mi smutno, ale nebudu plakat, protože jsem si zvykla.

Studujte tvrdě po dobu 12 let a dokončete přijímací zkoušky na vysokou školu-4

 “ Zasmála se.

Studujte tvrdě po dobu 12 let a dokončete přijímací zkoušky na vysokou školu-5

  Huang Huan nemá zavedenou protézu.

Studujte tvrdě po dobu 12 let a dokončete přijímací zkoušky na vysokou školu-6

  Jeho matka, Hu Shaorong, uvedla, že si původně myslela, že dítě roste. Když byl mladý, musel čelit neustálé výměně protéz.

Studujte tvrdě po dobu 12 let a dokončete přijímací zkoušky na vysokou školu-7

  V loňském roce bylo Huang Huanovi pouhých 18 let, když poprvé instaloval protézu.

Studujte tvrdě po dobu 12 let a dokončete přijímací zkoušky na vysokou školu-8

  Vzhledem k tomu, že bylo obtížné narovnat kosti nohou Huang Huan, však instalace skončila v neúspěchu. „Pokud používáte protézu, bude to dlouho trvat, než si na to zvyknete. Myslím, že je nyní velmi výhodné používat lavici,“ řekl Huang Huan.

Studujte tvrdě po dobu 12 let a dokončete přijímací zkoušky na vysokou školu-9

 Na otázku, jak chodit po lavičce a jak po schodech, se Huang Huan srdečně usmál: „Nevím, jak to popsat. Pořiďte si video, které vám to ukáže. “ Ve videu sedí Huang Huan na lavičce a položí další Položte lavičku na další schodiště, jednou rukou se podepřete, abyste na další krok skočili na lavičku, pak přejděte na předchozí lavičku a střídavě se pohybujte vpřed. Pohyb je plynulý.

Studujte tvrdě po dobu 12 let a dokončete přijímací zkoušky na vysokou školu-10

  A „chodí“ po rovině, zvládne to jen s lavičkou. Stále se usmívala do kamery a vysvětlovala reportérovi z China Business Daily: „Ve skutečnosti to není těžké, je to velmi výhodné.

Studujte tvrdě po dobu 12 let a dokončete přijímací zkoušky na vysokou školu-11

  vyměnit několik laviček ročně. Falešný test se zaměřuje na to, jak vyplnit dobrovolníky a stát se obtížným problémem.

Studujte tvrdě po dobu 12 let a dokončete přijímací zkoušky na vysokou školu-12

  Ředitel Huang Huan,Fan Shibin, učitel geografie na střední škole Luxian č. 2, řekl reportérovi China Business Daily, že Huang Huan přestoupil do školy v příštím semestru. Zpočátku její známky nebyly uspokojivé, ale byla velmi vážná a pracovitá a rychle se zlepšila.

  "Na konci každého semestru budou všechny střední školy ve městě provádět společné zkoušky a jednotně vydávat otázky a označovat referáty. Při závěrečné zkoušce prvního ročníku střední školy dosáhl Huang Huan klíčové linie. "Známky seniora tři se zlepšovaly.

  Prvních několik falešných zkoušek pro přijímací zkoušky na vysokou školu bylo nad řádkem a bylo také testováno první místo ve třídě.

  „Huang Huan má dvě starší sestry a mladšího bratra. Jeho matka se obvykle stará o děti a jeho otec si vydělává na živobytí drobnými pracemi. Rodinné podmínky nejsou ideální. Škola ji osvobodila od školného, ​​různých poplatků a ubytování poplatky a každý po šesti vedoucích škol dotoval 200 juanů měsíčně (celkem 1200 juanů),Školní jídelna jí také poskytovala jako dotaci 300 juanů měsíčně.

  Huang Huan řekla, že má ráda matematiku, angličtinu a politiku.

  Mezi nimi se nejlépe učí anglicky. Pokud neuvažuje o fyzických důvodech, doufá, že bude překladatelkou.

  Je však třeba vzít v úvahu její fyzický stav, takže vyplňování jejích dobrovolníků se stalo obtížným problémem, o kterém dnes přemýšlí.

  Huang Huan řekl reportérovi z China Business Daily,Před přijímací zkouškou na vysokou školu si stanovila cíl: hlavní účetní na Southwestern University of Finance and Economics. „Slyšel jsem, že účetní chodí v práci méně a můžu se učit matematiku.

 “ Ale po přijímací zkoušce na vysokou školu měla pocit, že se jí moc nedaří. “Odhadované skóre je mezi 490–520.

  Nemělo by to být problém jít na bakalářský titul, ale pro mě to není problém. V cíli stále existuje mezera. “Řekl Fan Shibin, který je optimistický a veselý, nechtějící se specializovat. Huang Huan má slunnou a veselou osobnost a vždy se usmívá.

  Škola je plně uzavřený kolejní systém. Protože budova koleje a budova výuky jsou v určité vzdálenosti a učebna je ve druhém patře, druhá sestra Huang Huan ji často vyzvedne, když se poprvé přestěhuje. Učitelka Fan zařídila skupinu vzájemné pomoci, aby jí pomohla, ale Huang Huan a její rodina to odmítli. “Řekla, že čas spolužáků je drahocenný.

 Žádný problém, není třeba se specializovat.

  Včetně třídy také každý týden rotuje sedadla s každým a nejsou zde žádná speciální sedadla.

  Huang Huan řekla, že navzdory koleji se o sebe dokáže postarat sama. Každé ráno se musí Huang Huan probudit o 20 minut dříve než její spolubydlící, umýt se, když tam není tolik lidí, a pak přejít do učebny krok se stoličkou. Přestože je budova koleje a budova výuky od sebe vzdálena jen 200 metrů, musí pokaždé „chodit“ déle než deset minut. Každý den, tam a zpět ve třídě a koleji ve druhém patře, spoléhající se na sílu mých boků a kolébající se čtyřnohou stoličkou ze strany na stranu, je každý krok nesmírně obtížný.

  Přesto si Huang Huan nikdy nestěžoval před všemi a nikdy nevykazoval stopu podřadnosti. Častěji je Huang Huan vždy plný usmívající se tváře. Fan Shibin uvedla, že Huang Huan je členkou disciplinární komise ve třídě, která je odpovědná za zaznamenávání docházky, protože do učebny vždycky přijde nejdříve, a to i během přestávek na oběd, nevrátí se zpět do koleje a zůstane ve třídě téměř v poledne. „Řekla, že čas na poledne je příliš těsný, a obává se, že to ovlivní odpočinek ostatních studentů.

 “ Řekl Huang Huan s úsměvem.

Nechtěla se v poledne vrátit na kolej, protože ředitelka vždy požádala spolužáky, aby ji vyzvedli. Byla velmi v rozpacích: „Odpočívám u stolu nebo čtu knihu. “ Liu Miao, reportérka z China Business Daily.