Umění

Centrum pro boj proti podvodům „zachránilo“ za deset měsíců 180 milionů juanů

souhrn

Stážistka reportéra Cui Jingyina Liu Li „Nedoplatky na telefonu, změny letenek a vrácení daní jsou podvody; existuje mnoho pastí pro online nakupování, manželství a přátele a podpisy na částečný úvazek.“ Ráno 13. června na pěší zóně Jiefangbei , Tým vyšetřování trestných činů úřadu veřejné bezpečnosti v Chongqingu, pobočka veřejné bezpečnosti v okrese Yuzhong a pobočka China UnionPay Chongqing a další příslušné útvary společně uspořádaly "Zabraňte podvodům, chráňte svůj pytel peněz "velký."

Centrum pro boj proti podvodům „zachránilo“ za deset měsíců 180 milionů juanů

Centrum pro boj proti podvodům „zachránilo“ za deset měsíců 180 milionů juanů-0

 Stážistka reportéra Cui Jingyina Liu Li „Nedoplatky na telefonu, změny letenek a vrácení daní jsou podvody; existuje mnoho pastí pro online nakupování, manželství a přátele a podpisy na částečný úvazek. “ Ráno 13.

Centrum pro boj proti podvodům „zachránilo“ za deset měsíců 180 milionů juanů-1

  června na pěší zóně Jiefangbei , Tým vyšetřování trestných činů úřadu veřejné bezpečnosti v Chongqingu, pobočka veřejné bezpečnosti v okrese Yuzhong a pobočka China UnionPay Chongqing a další příslušné útvary společně uspořádaly "Díky rozsáhlé reklamní kampani, která měla zabránit podvodům a chránit pytle s penězi, naučila policie občany na místě identifikovat všechny druhy telekomunikačních podvodů.

Centrum pro boj proti podvodům „zachránilo“ za deset měsíců 180 milionů juanů-2

  Vysokoškoláčky se dostaly do pasti online nakupování. Tipy: Nevěřte, že se prodejce rozhodl iniciativa na pomoc při vrácení zboží v den, Xiao Liu Zhenghe, student z univerzity v Chongqing.

Centrum pro boj proti podvodům „zachránilo“ za deset měsíců 180 milionů juanů-3

  Spolužáci nakupovali v Jiefangbei, a když viděli, jak policie propaguje boj proti podvodům,Vyprávěla smutný svůj vlastní příběh a požádala o pomoc policii. V září loňského roku koupil Xiao Liu sadu knih o Taobao, ale logistika ukázala, že sada knih uvízla ve Fuzhou tři dny. Po 16. hodině 8.

Centrum pro boj proti podvodům „zachránilo“ za deset měsíců 180 milionů juanů-4

  září přijala Xiao Liu volajícího s číslem zobrazeným jako „95588“ s tím, že došlo k problému se zbožím, které zakoupil.

Centrum pro boj proti podvodům „zachránilo“ za deset měsíců 180 milionů juanů-5

  Zákaznický servis Taobao Wangwang jí pomohl požádat o vrácení. Bylo však zjištěno, že bankovní karta, kterou držel, se účastnila nezákonných činností získávání finančních prostředků, a před podáním žádosti o vrácení peněz musel na ní vyjmout všechny peníze.

Centrum pro boj proti podvodům „zachránilo“ za deset měsíců 180 milionů juanů-6

  Zpočátku si Xiao Liu myslel, že to musí být podvodné volání, ale pak zaměstnanci, kteří tvrdili, že jsou ICBC, zkontrolovali informace o totožnosti, dodací adresu a uživatelské jméno Taobao společnosti Xiao Liu, takže Xiao Liu věřil, že je to pravda. V 18 hodin podle pokynů „zaměstnanců banky“ Xiao Liu převedl všech 1 800 juanů na kartě na číslo karty poskytnuté druhou stranou v bankomatu. Druhá strana uvedla, že banka vrátí peníze v plné do jednoho pracovního dne po vyřešení problému nelegálního získávání finančních prostředků. Té noci Xiao Liu znovu zavolal na telefon a zjistil, že je to prázdné číslo.

Centrum pro boj proti podvodům „zachránilo“ za deset měsíců 180 milionů juanů-7

  Až poté si uvědomil, že byl podveden, a rychle nahlásil policii. Policejní zbraň: Zhang Yu, policista z divize vyšetřování finanční invaze sboru kriminálního vyšetřování, řekl Xiao Liu, že za prvé, státní agentura nemá zabezpečený účet a nebude vyžadovat, aby občané převáděli peníze; zadruhé mohou být údaje o totožnosti Xiao Liu byly prozrazeny a v budoucnu obdrží kurýra.

  Poté nezapomeňte zničit výše uvedené informace o totožnosti, abyste zločincům nedali příležitost využít;Výrobky by měly být vráceny prostřednictvím formálních návratových kanálů.

  Zákaznický servis Taobao a zaměstnanci banky, kteří aktivně pomáhají s vrácením a vrácením peněz, jsou podvodníci; měli byste se okamžitě hlásit policii po setkání s takovými situacemi. Čím včasnější poplach, tím větší je šance na vymáhání podvodná částka.

  Phishingové weby byly podváděny kvůli nákupu vstupenek: nákup vstupenek na oficiálních webových stránkách a pravidelný antivirový program v mobilních telefonech na webových stránkách akce,Občanská teta Li také našla policistku Zhang a vyprávěla o své zkušenosti s klamáním při nákupu jízdenek na vlak na phishingových webech. Ukázalo se, že teta Li vstoupila do systému online prodeje jízdenek prostřednictvím odkazu na web, který jí poslal přítel, a koupila 4 lístky za celkem 1200 juanů. Ale když teta Li šla na nádraží vyzvednout si lístek, zjistila, že lístek nemohla dostat, a uvědomila si, že byla podvedena.

  V tomto případěDůstojník Zhang se zeptal tety Li na místě. Za prvé, neklikejte náhodně na nevysvětlitelnou adresu URL nákupu lístků, kterou vám zaslali ostatní; zadruhé, pravidelně kontrolujte a zabíjejte viry v telefonu a uklízejte odpadky; za třetí, nejbezpečnější způsob je Koupit jízdenky na oficiálních webových stránkách 12306 nebo u prodejce vlakových jízdenek a letenek.

  V reakci na snadno zjistitelné trestné činy ukradených bankovních karet policie podrobně vysvětlila bezpečné používání bankovních karet. Občané by měli být upozorněni, aby vyměnili kartu s magnetickým proužkem za bezpečnější čipovou kartu, a prostřednictvím různých rizikových případů připomenout občanům, aby byli ostražití, nevěřili v převody, „předcházeli podvodům a chránili pytle s penězi“! Středisko pro boj proti podvodům zachránilo ztráty ve výši 180 milionů lidí. Uvádí se, že od svého oficiálního založení a provozu 15.

  srpna loňského roku policie městského centra pro boj proti podvodům aktivně zavedla mechanismus rychlé reakce a policejní manipulace. Zintenzivnění úsilí mnoha oddělení, jako je finance a komunikace, o výzkum a vývoj efektivních systémů protiopatření. Dosud ušetřil ztráty 180 milionů juanů pro masy a vypnul a zablokoval více než 1 000 telefonních čísel podezřelých z podvodu.

  Reportér se na místě dozvěděl, že od ledna do května letošního roku poklesl počet případů telekomunikačních podvodů v našem městě meziročně o 21,94% a celková výše ztrát meziročně poklesla o 44%. 16%, orgány veřejné bezpečnosti města prolomily více než 4000 případů telekomunikačních podvodů, meziroční nárůst o 223,12%, a zatkly 993 podezřelých v případech telekomunikačních podvodů, což je meziroční nárůst o 150,13%. Mezi nimi případ „4,13“ podvodu s kreditní kartou vedený týmem kriminálního vyšetřování Městského úřadu veřejné bezpečnosti odhalil celkem 78 podezřelých z trestného činu, odstranil 5 trestných činů a zabavil 109 počítačů. 139 mobilních telefonů.

Odpovědný redaktor: Zou Shaohuan.