Regionální

Spotřebitelské ceny v naší provincii v květnu meziročně vzrostly o 1,4%

souhrn

Mezi osmi kategoriemi klesly potraviny, tabák a alkohol o 0,9%, což vedlo k poklesu celkové úrovně spotřebitelských cen o 0,28 procentního bodu. Ovlivněny faktory, jako je vysoké základní období loňského roku, lepší počasí od začátku tohoto roku a dostatečná nabídka na trhu, brambory, čerstvá zelenina, vepřové maso a vejce se snížily o 23,2%, 12,2%, 11,4% a 10,3% ; čerstvé ovoce a vodní produkty Dodávané na trhu

Spotřebitelské ceny v naší provincii v květnu meziročně vzrostly o 1,4%

Spotřebitelské ceny v naší provincii v květnu meziročně vzrostly o 1,4%-0

  Podle údajů zveřejněných vyšetřovacím týmem Fujian z Národního statistického úřadu se v květnu meziročně zvýšila celková úroveň spotřebitelských cen v naší provincii o 1,4%, z toho: městská vzrostla o 1,5%, venkovská oblast vzrostla o 0,9%; ceny spotřebního zboží vzrostly o 0,5% a ceny služeb vzrostly o 2,8%. Mezi osmi kategoriemi klesly potraviny, tabák a alkohol o 0,9%, což vedlo ke snížení celkové úrovně spotřebitelských cen o 0.

Spotřebitelské ceny v naší provincii v květnu meziročně vzrostly o 1,4%-1

  28 procentních bodů. Ovlivněny faktory, jako je vysoké základní období loňského roku, lepší počasí od začátku tohoto roku a dostatečná nabídka na trhu, brambory, čerstvá zelenina, vepřové maso a vejce se snížily o 23,2%, 12,2%, 11,4% a 10,3%; čerstvé ovoce a produkty z vodních zdrojů Ovlivněno poklesem nabídky na trhu a zvýšením poptávky vzrostly o 8,7%, respektive o 7,9%. Všech dalších sedm kategorií meziročně vzrostlo.

Spotřebitelské ceny v naší provincii v květnu meziročně vzrostly o 1,4%-2

Mezi nimi vzrostly ostatní dodávky a služby o 7,8%, lékařská péče o 3,4%, vzdělání, kultura a zábava o 2,4%, bydlení o 2,4%, oděvy o 1,9%, denní potřeby a služby o 1,3%, doprava a kategorie Komunikace vzrostl o 1,2%. (Lin Kan).