Mezinárodní

Debut dekompresní místnosti kurýra nebyl populární: na tak velké množství doručování není čas

souhrn

V nepopulární dodávce se objevila „dekompresní místnost kurýra“, během dodávky omdlela, zavěsila láhev, aby doručila balíček, a příjemce ji zbil a pokáral ... Zatímco kurýr prováděl rušné doručovací práce, tváří v tvář zákazníkům Tření a konflikty pokračují, což vede k problémům psychického tlaku. Podle nejnovějších statistik státní pošty, odvětví expresních zásilek denně obsluhuje 200 až 300 milionů spotřebitelů.Asi 3 miliony expresních zaměstnanců jsou

Debut dekompresní místnosti kurýra nebyl populární: na tak velké množství doručování není čas

Debut dekompresní místnosti kurýra nebyl populární: na tak velké množství doručování není čas-0

 7. listopadu v šanghajském centru pro správu tranzitu společnosti Zhongtong Express Co. , Ltd. tříditelé distribuovali balíčky přijaté z prodejen na automatizované třídicí lince.

Debut dekompresní místnosti kurýra nebyl populární: na tak velké množství doručování není čas-1

  Během období „Double 11“ se očekává, že balíčky, které roztřídili, obvykle 3krát, pracovní doba se také změnila z obvyklých 21 hodin na 0 hodin na 24 hodin. „Kurýrní dekompresní místnost“ vypadala během dodávky nepopulární a omdlela,Zavěšení láhve k doručení, bití a pokárání příjemcem .

Debut dekompresní místnosti kurýra nebyl populární: na tak velké množství doručování není čas-2

 . . Při plnění rušných doručovacích prací kurýr čelí také neustálému tření a konfliktům se zákazníky, což vede k problému vysokého psychického tlaku. Podle nejnovějších statistik State Post Bureau obsluhuje odvětví expresních zásilek 200 až 300 milionů spotřebitelů každý den a přibližně 3 miliony expresních zaměstnanců každý den pracují v různých oborech.

Debut dekompresní místnosti kurýra nebyl populární: na tak velké množství doručování není čas-3

 Stovky tisíc různých expresních vozidel jsou v provozu. Rychlý vrchol „Double 11“ se blíží brzy a psychický tlak této skupiny vyžaduje naléhavou pozornost. V červenci loňského roku se „dekompresní místnost pro kurýry“ objevila v Pekingu a byla umístěna v pobočce určité expresní společnosti ve Fangzhuangu.

Debut dekompresní místnosti kurýra nebyl populární: na tak velké množství doručování není čas-4

  Reportér z „Workers Daily“ se však dozvěděl, že tato „dekompresní místnost pro kurýry“Otevřeno pouze jednou. 70% kurýrů je ohromeno „Dobrý den, váš kurýr je ponechán u vrátného v komunitě a je příliš zaneprázdněný, abyste jej doručili hned, prosím pochopte.

Debut dekompresní místnosti kurýra nebyl populární: na tak velké množství doručování není čas-5

 “ Xiao Liu je kurýr určité expresní společnosti odpovědné za východ Čtvrtý okruh v okrese Chaoyang, doručování balíků v Pekingu, balíček „Double 11“ byl stále více a více den za dnem, zasílal zdvořilé textové zprávy zákazníkům, kteří byli příliš pozdě na to, aby je doručili. „Neměl jsem předtím takovou trpělivost. Byl to náš kolega Xiao Li, který byl zbit, a nechme se z toho poučit.

Debut dekompresní místnosti kurýra nebyl populární: na tak velké množství doručování není čas-6

  I když jsme zaneprázdněni, musíme svému postoji věnovat pozornost. “ Li Yuhe.

Debut dekompresní místnosti kurýra nebyl populární: na tak velké množství doručování není čas-7

  Podle názoru Xiao Liu si zaslouží soucit Li Yuhe, který byl těžce zraněn třením se zákazníkem během druhé dodávky.

Debut dekompresní místnosti kurýra nebyl populární: na tak velké množství doručování není čas-8

 "Na dodávku zboží jsme pod příliš velkým tlakem. Každý den musíme pracovat přesčas až do večera a společnost bude pokutována za stížnosti od zákazníků za pozdní doručení.

Debut dekompresní místnosti kurýra nebyl populární: na tak velké množství doručování není čas-9

  Někdy je tedy nevyhnutelné úzkostlivě mluvit a být v rozporu s zákazníci. “Jak se kurýr stále častěji dostává do kontaktu s lidmi, zprávy o bití a pokárání kurýra byly také v novinách.

Debut dekompresní místnosti kurýra nebyl populární: na tak velké množství doručování není čas-10

  28.

Debut dekompresní místnosti kurýra nebyl populární: na tak velké množství doručování není čas-11

  července tohoto roku se Guo Junliang, kurýr ze Zhuzhou v Hunanu, opozdil o pět minut.

 Příjemce ho zbili rukojetí slunečníku a pohmoždil měkké tkáně končetin. 15. srpna mistr Li, kurýr ve Wu-chanu v Hubei, požádal zákazníka, aby se při odesílání zásilky zaregistroval se svým skutečným jménem.

  11. září způsobil Xiao Zhang, kurýr ve Weifangu v Shandongu, nespokojenost se zákazníkem, protože vložil balíček do expresní skříňky, a byl pronásledován zákazníkem, který držel hůl. Nakonec se hlava zranila a šilo se více než tucet stehů .

 .

 . Jak se počet odeslaných zásilek každým dnem zvyšoval a konflikty se zákazníky pokračovaly, mnoho kurýrů zažívalo větší psychický tlak. Státní pošta nedávno pověřila vyšetřování životních podmínek kurýrů agenturou třetí strany.

  Z více než 1 000 dotazovaných kurýrů asi 70% uvedlo, že byli ohromeni. Mezi nimi asi 30% uvedlo, že jsou pod velkým tlakem, 28% uvedlo, že jsou pod velkým pracovním tlakem, a 14% uvedlo, že se tváří v tvář pracovnímu tlaku téměř zhroutili.

  Zdrojem stresu jsou maximálně platy a pracovní doba, následované vztahy se zákazníky.

  Vznikla „dekompresní místnost pro kurýry.

 “ Pozornost expresních společností vzbudil problém vysokého psychického tlaku na kurýry.

 V červenci loňského roku byla v Pekingu odhalena „dekompresní místnost pro kurýry“, která byla otevřena všem kurýrům. Poskytovala pomocné vybavení, jako jsou masážní křesla, akupresurní desky a Rubikovy kostky, a také dekompresní kurzy, jako jsou pískové stoly a psychologické obrazy od psychologů. Tato „dekompresní místnost pro kurýry“ však byla otevřena pouze jednou. Příslušná osoba odpovědná za společnost řekla novinářům, že místnost je v současné době podPřizpůsobení.

  “Zodpovědná osoba se zdráhá hovořit o důvodech nedostatečného otevírání. Pan Zhang, zasvěcený v oboru, v rozhovoru s novináři analyzoval, že zřízení„ dekompresní místnosti pro kurýry “je dobrovolný akt podniku. Jeho založení, provoz, údržba vyžaduje finanční prostředky.

  Jednotková cena expresních balíků klesla z průměrných více než 20 juanů před 10 lety na 3 juany dnes. Patří mezi ně vyzvednutí od domu ke dveřím, tisíce kilometrů přepravy, dodávka od dveří ke dveřím a dokonce i více dodávek, dokonce ani náklady nestačí. Neustále se snižující kurýrní poplatky způsobily v tomto odvětví krizi zisku a dekompresní komora bude čelit také provoznímu tlaku.

  Dekompresní místnost zároveň není mezi kurýrní skupinou oblíbená. Mnoho vyslýchaných kurýrů, jako je Xiao Liu, řeklo otevřeně:K dispozici jsou „dekompresní místnosti pro kurýry“ a oni nepůjdou, „množství dodávky je každý den tak velké, není čas jít“, „Je tu čas, je lepší poslat několik dalších objednávek, abyste vydělali nějaké peníze ". .

 . Toto jsou skutečné myšlenky kurýra. „Expresní doručení obecně přijímá metodu franšízových prodejen.

  Obecně řečeno, i když si formální expresní doručovací společnost je vědoma psychologického tlaku kurýra,Některá opatření již byla přijata, ale pokud jde o franšízové ​​prodejny, bude rovněž zpochybněna implementace a účinnost těchto politik a opatření.

  „Ředitel public relations velké expresní společnosti řekl reportérovi Workers Daily, že konkrétním vedením kurýrů jsou franšízové ​​prodejny.

  Většina z nich je v rozsáhlém provozu a neuvědomuje si důležitost péče o kurýry. Je dekompresní místnost trvalou léčbou? „Původní záměr„ dekompresního prostoru pro kurýry “jako pečovatelského opatření si zaslouží uznání, ale nejde o trvalé řešení problému.

 “ Ding Hongtao, ředitel právního oddělení asociace China Express Association, řekl reportérovi z Dělník je klíčem ke snížení pracovní zátěže kurýrů. , Zvýšení příjmu a zvýšení distribučních poplatků. „Ding Hongtao řekl.

 Někteří dotazovaní kurýři také věří, že „pokud je společnost opravdu bohatá, je lepší získat něco dostupného. “ Zástupce ředitele mediálního oddělení velké kurýrní společnosti řekl novinářům: „Abychom chránili zájmy kurýrů v první linii, prodejny obvykle berou přiměřený odpočinek, způsoby, jak zvýšit příjem, zvýšit výhody atd. “Pokud jde o příjem kurýrů, společnost stanoví standard platby podle charakteristik různých regionů celé sítě. Průběžně zvyšujte distribuční poplatek podle místních podmínek.

  Plat většiny kurýrů poboček se navíc skládá ze základního platu plus provize. Na základě přiměřeného základního platu platí, že čím více pracujete, tím více získáte, a není stanoven žádný strop.

  Jak objem expresních zásilek stále roste, odpovídajícím způsobem vzrostl příjem kurýrů. Všechny tyto praktiky ukazují na cíl - zajistit, aby měl kurýr příjem odpovídající jeho intenzitě práce. Kromě toho se Ding Hongtao rovněž domnívá, že vysoký psychologický tlak kurýrů úzce souvisí s rychlým rozvojem celého expresního odvětví a rozvoj expresního průmyslu je neoddělitelný od spolupráce různých odkazů, jako je komplexní dopravní systém města, využití silnic, správa měst a komunální sběrná zařízení.

  A podpora. Ding Hongtao uvedl, že časté konflikty a spory v expresní službě vyvinuly na kurýry příliš velký tlak. Vystavuje související podpůrné otázky řízení, které vyžadují podporu sociálních zdrojů a pozornost a porozumění spotřebitelům. Samotní kurýři by také měli posílit svůj osobní trénink, dodržovat pravidla silničního provozu, naučit se komunikační dovednosti se zákazníky a zároveň zmírnit pracovní tlak a proměnit ho v rozvojovou motivaci.

.