Zdraví

Pátý národní „Zelený seznam“ s nízkými emisemi uhlíku: Vývoj s nízkými emisemi uhlíku mění životy lidí

souhrn

Xinhua News Agency, Peking, 12. června. Název: Nízkouhlíkový rozvoj mění životy lidí - „Zelený seznam“ od pátého Národního dne nízkouhlíkových emisí, reportér zpravodajské agentury Xinhua 13. června je pátým Národním nízkouhlíkovým dnem, letošním minimem uhlík Tématem dne je „Průmyslový nízkouhlíkový rozvoj“. Díky neustálému zdokonalování koncepce zeleného rozvoje průmyslových podniků v různých regionech se výsledky inovací stávají hojnějšími,„Green Clean“ pro nízkouhlíkový průmyslový rozvoj

Pátý národní „Zelený seznam“ s nízkými emisemi uhlíku: Vývoj s nízkými emisemi uhlíku mění životy lidí

Pátý národní „Zelený seznam“ s nízkými emisemi uhlíku: Vývoj s nízkými emisemi uhlíku mění životy lidí-0

 Xinhua News Agency, Peking, 12. června.

Pátý národní „Zelený seznam“ s nízkými emisemi uhlíku: Vývoj s nízkými emisemi uhlíku mění životy lidí-1

  Název: Nízkouhlíkový rozvoj mění životy lidí - „Zelený seznam“ od pátého Národního dne nízkouhlíkových emisí, reportér zpravodajské agentury Xinhua 13. června je pátým Národním nízkouhlíkovým dnem, letošním minimem uhlík Tématem dne je „Průmyslový nízkouhlíkový rozvoj“. Díky neustálému zdokonalování koncepce zeleného rozvoje průmyslových podniků v různých regionech se výsledky inovací stávají hojnějšími,„Zelený seznam“ průmyslového nízkouhlíkového rozvoje je také stále krásnější. Velký závod společnosti HBIS Handan Iron and Steel Company, který přeměňuje odpad na hodnotnou inovaci, péči o životní prostředí, vysokou účinnost, je jako „ocelářské město“, ale pracovníci společnosti Handan Iron and Steel jsou hrdí na skutečnost, že celý závod „používá uhlí, aniž by viděl uhlí a přeprava materiálů bez vidění materiálu.

Pátý národní „Zelený seznam“ s nízkými emisemi uhlíku: Vývoj s nízkými emisemi uhlíku mění životy lidí-2

  “Během procesu výroby oceli se vyrábí velké množství plynu,Správná recyklace však může nejen kompenzovat náklady na spotřebu energie, ale také dosáhnout energetické ziskovosti. Jedná se o technologii „výroby oceli s negativní energií“, která v tomto odvětví neustále konkuruje. Reportér Yan Qilei uvedl: Společnost Handan Iron and Steel v posledních letech vybudovala více než 50 projektů na úsporu energie a snížení emisí, takže všechny výrobní procesy dosáhly domácí pokročilé úrovně čistší výroby. Energetické centrum Handan Iron and Steel Energy Center postavené podle konceptu nízkouhlíkového rozvoje má celkovou roční výrobu energie více než 2 miliardy kWh.

Pátý národní „Zelený seznam“ s nízkými emisemi uhlíku: Vývoj s nízkými emisemi uhlíku mění životy lidí-3

 Vlastní výroba může pokrýt více než 80% spotřeby elektřiny v Handan Iron and Steel New Area. Jako první várka národních pilotních parků oběhového hospodářství zkoumala TEDA udržitelný tržně orientovaný provozní mechanismus. Reportér Mao Čen-chua uvedl: Song Yuyan, zástupce ředitele Úřadu pro ochranu životního prostředí v rozvojové zóně Tchien-ťin, uvedl, že okres provedl důkladné šetření hlavních průmyslových odvětví v této oblasti a zjistil, že míra recyklace elektronického odpadu podniky v oblast nebyla vysoká. Začal se tedy realizovat plán zavedení „projektu doplňku řetězu“, který se bude řídit vládním plánováním.

Pátý národní „Zelený seznam“ s nízkými emisemi uhlíku: Vývoj s nízkými emisemi uhlíku mění životy lidí-4

  Za účelem zlepšení řetězce oběhového hospodářství elektronického informačního průmyslu v jurisdikci byla uvedena do provozu Taiding Environmental Technology Co. , Ltd. s roční kapacitou zneškodnění 30 000 tun nebezpečného odpadu, což umožnilo využití elektronického odpadu. ,Mohou všichni vstoupit do navazujících podniků k realizaci cyklu.

Pátý národní „Zelený seznam“ s nízkými emisemi uhlíku: Vývoj s nízkými emisemi uhlíku mění životy lidí-5

  Není to tak dávno, co vývojová zóna zavedla model „komorníka na ochranu životního prostředí“, aby poskytovala podnikům služby „diagnostiky ochrany životního prostředí“. Reportér Zhou Ying uvádí: Ve městě Chuej-čou v deltě Perlové řeky Čína zahájila čínská společnost Shenhua Energy Co.

Pátý národní „Zelený seznam“ s nízkými emisemi uhlíku: Vývoj s nízkými emisemi uhlíku mění životy lidí-6

 , Ltd. pobočka tepelné energie Guohua Huizhou 1 v roce 2014 ke snížení emisí znečišťujících látek z uhelných jednotekOchrana životního prostředí a transformace ultra nízkých emisí druhého bloku, Li Limin, zástupce generálního ředitele společnosti, novinářům řekl, že po transformaci „ultra nízkých emisí“ celé elektrárny bylo ročně ušetřeno 36 300 tun standardního uhlí.

Pátý národní „Zelený seznam“ s nízkými emisemi uhlíku: Vývoj s nízkými emisemi uhlíku mění životy lidí-7

  Nový způsob industrializace zpracování slámy, jak se zbavit chudoby a zbohatnout, je nyní obdobím sklizně pšenice na severu a spalování slámy se stalo „těžkým projektem“ pro místní práci. Ale na mnoha místech v Shandongu letosMnoho zemědělců prodává pšeničnou slámu elektrárnám na biomasu a vydělává „další příjem“. Reportér Wang Yang uvedl: Ve vesnici Beishi ve městě Dong'e v okrese Pingyin byla pšenice sklizena a zabalena do stohů slámy o hmotnosti přibližně 20 kilogramů. 51letý Ge Chengjiang nese slámu na smluvně 12 mu zemědělské půdy.

  Ge Chengjiang vyrovnal účty reportérovi. Nyní může vydělat nejméně 80 000 juanů ročně prodejem slámy do elektráren na biomasu. V srpnu loňského roku představil Yuncheng elektrárnu na biomasu Shandong Qiquan, která proměnila slámový odpad celého kraje na poklad.

  Wang Guangdai, ředitel Stálého výboru lidového kongresu kraje, uvedl, že projekt vyplatil zemědělcům za nákup paliva každý rok Přibližně 10 000 rolnických rodin bylo vytaženo z chudoby. Nízkouhlíkové řízení je efektivní.

 V minulosti správa prostředí Jinhuan Garden v oblasti životního prostředí nejen šetří energii a snižuje emise pro průmyslové podniky, ale také dělá příjemný vzhled továrny a dílna se stále více humanizuje. Reportéři Yu Xianhong a Feng Lei uvedli: „Všichni se dívají na kameru, vzal jsem je. “ Na náměstí pro volný čas v centru průmyslového parku Jinshawan v okrese Hukou v provincii Jiangxi,Před mezníkem „Brána parku“ se shromáždilo několik dělnic v uniformě, aby pořídily fotografie.

  „Být do práce bylo dost těžké. Když byl silný vítr, písek a kameny odletěly. “ S dojetím řekl Xie Yanju, zaměstnanec společnosti Jiangxi Hangyang Pinggang Gas Co.

 , Ltd.

  Totéž pocítil i Liu Hongjun, zaměstnanec v oblasti výroby zinku v elektrolýzní pobočce Huludao Nonferrous Metals Group of China Metallurgical Group. “Nyní společnost nainstalovala zařízení na odstraňování prachu. Už není třeba se „naštvat“.

  „Reportér Shi Weiyan hlásí: Chen Qifu, hlavní technik skupiny Lianyuan Iron and Steel Group, dceřiné společnosti Valin Iron and Steel Group, se cítí delikátnější:“ Železná ruda na zemi bývala děsivá, ale nyní kráčela mezi velkými stromy díky němu se všichni v práci cítí uvolněně a šťastně. „V prvních letech se koksárenský plyn používal jako vedlejší produkt koksování. V případě nedostatečné recyklace jej lze spálit jen zbytečně, což pracovníci nazývají „osvětlující oblohové lucerny“. Anhui Sheng'ao Chemical Technology Co.

 , Ltd.

  je chemický podnik poblíž velké „nebeské lucerny“ - společnosti Xin Yaxing Coking Company.

  Tang Zhimin, generální ředitel společnosti Sheng'ao Chemical Technology Co. , Ltd.

 , se pokaždé cítí zoufalý vidí svítící „nebeskou lucernu“.

  Reportér Yang Dingmiao uvádí:„Osvětlení luceren na obloze" je nyní minulostí. Společnost Xin Yaxing Coking Company kolem ní položila plynovody, vyzařující mnoho chemických závodů. Dřívější „lucerny na obloze" se staly čistými a účinnými surovinami pro výrobu.

  Sun Guangyi, generální ředitel společnosti Xin Yaxing Coking Company, představil, že tento projekt kaskády úspory energie a snižování emisí ve stylu regionální skupiny podniků nejprve využívá vysoce kvalitní teplo generované plynovými turbínami přímo k výrobě energie. Druhý stupeň využívá teplo střední úrovně odváděné z plynové turbíny k pohonu parní turbíny k výrobě elektřiny a třetí stupeň extrahuje a dodává průmyslovou páru podle různých potřeb okolních podniků. „To samo o sobě může ušetřit 100 000 tun standardního uhlí ročně a snížit emise oxidu siřičitého o 1415 tun.

 “ Reportér Zhu Han uvedl: „Léto je vrcholem spotřeby elektřiny a výrobní úkoly podniků jsou velmi plné. Nebude se ale bát, že by elektřina mohla ovlivnit výrobu jako dříve. „Díky využití čisté energie je zaručena výroba společnosti Zhejiang Jiaxing Flat Glass Group Co. , Ltd.

 , protože velká obrazovka společnosti může vysílat výrobu energie ze střešní fotovoltaické elektrárny v reálném čase. Motor je srdcem auta, ale po dlouhou dobu, jakmile je motor sešrotován,Může se z ní stát jen hromada šrotu mědi a shnilého železa. V dnešní době díky profesionální renovaci mění motory odpad na poklad. Reportér Zhang Jian uvedl: Když vcházíte do FAW Jiefang Xichai Remanufacturing Base, vidíte, že je rezavý odpadní motor ve starém skladu.

  Po procesu repasování se stane řádkem na výstupu ze základny s „repasováno“Logo repasovaného motoru Xichai. Od doby, kdy byla před 6 lety uvedena do provozu repasovaná základna FAW Xichai, bylo na trh repasováno více než 5 000 motorů, přidaná hodnota obnovených produktů přesáhla 125 milionů juanů, recyklovalo se 1 800 tun oceli a emise oxidu uhličitého byly sníženy o více než 300 tun. Zelený „život“: Kontrolní účty ukazují, že nízkouhlíkový průmyslový rozvoj zlepšil životy lidí.

 Umožňuje také nové destinace průmyslových výrobků po jejich vyřazení. Reportér Ni Yuanjin uvedl: V některých komunitách v Pekingu nosí zaměstnanci „recyklačního muže“ uniformy, řídí malé auto „domácími recyklovanými předměty, dodávají věci denní potřeby“, podle uživatelsky přizpůsobeného „nejvhodnějšího času“ a „služby“ cyklu „“, pravidelně přicházejte sbírat odpadní produkty. Dát "Spojením mezi „People“ a „Recycle Man“ je mobilní internetová aplikace „Life Again“. V současné době „Recycle Man“ recykluje více než 500 tun odpadních produktů za měsíc.

  Elektronický odpad, jako jsou plastové lahve, plechovky, a displeje, už si s tím nemusíte dělat starosti.

  Můžete jít kamkoli. “Aplikace„ Celoživotní “, která je online dva a půl roku, pokryla téměř 300 komunit v Pekingu.

Projděte asi 200 000 rodin. .