Zápas

Třetí vrtání oceánu v Jihočínském moři skončilo

souhrn

Třetí vrtání oceánů v Jihočínském moři bylo zahájeno v únoru 2017, včetně dvou cest v rámci programu „Determination“ International Ocean Discovery Program (IODP) 367 a 368 v délce 4 měsíců, kterých se zúčastnilo celkem více než 60 vědců z více než 10 zemí. Výsledky vrtání ukazují, že kontinentální okraj Jihočínského moře během eocénu ztenčoval a klesal v kontinentální kůře;Stejné napětí

Třetí vrtání oceánu v Jihočínském moři skončilo

Třetí vrtání oceánu v Jihočínském moři skončilo-0

  Podle zpravodajské agentury Xinhua (reportér Zhang Jiansong) dospěl třetí Jihočínský mořský oceán k vrtání, který navrhli, navrhli a vedli čínští vědci, k úspěchu.

Třetí vrtání oceánu v Jihočínském moři skončilo-1

   Čínští i zahraniční vědci spolupracovali na vyřešení vědecké záhady vytvořené v Jihočínské moře. 11.

Třetí vrtání oceánu v Jihočínském moři skončilo-2

   „Ukotvení“ americké oceánské vrtací lodi zakotvilo v přístavišti Shanghai Nangang Wharf.

Třetí vrtání oceánu v Jihočínském moři skončilo-3

   Bylo to vůbec poprvé, kdy mezinárodní oceánská vrtací loď zakotvila v čínském přístavu. Třetí vrtání oceánů v Jihočínském moři bylo zahájeno v únoru 2017, včetně dvou cest v rámci programu „Determination“ International Ocean Discovery Program (IODP) 367 a 368 v délce 4 měsíců, kterých se zúčastnilo celkem více než 60 vědců z více než 10 zemí. Výsledky vrtání ukazují, že kontinentální okraj Jihočínského moře během eocénu ztenčoval a klesal v kontinentální kůře;Během fáze „synaptické trhliny“ se již nacházela v prostředí hluboké vody a docházelo ke komplikované depozici a hlubinným vulkanickým činnostem; pozdější magmatické činnosti měly typické vlastnosti středooceánského hřebenového čediče. Vědci se domnívají, že tato jedinečná nevulkanická činnost typ Jihočínského moře Proces krakování se zjevně liší od „plánu“ Severoatlantického oceánu, což ukazuje, že Jihočínské moře má okrajový mechanismus krakování, který se liší od oceánského vzorce.

Třetí vrtání oceánu v Jihočínském moři skončilo-4

Tento objev přepíše učebnice a mezinárodní vědecká komunita bude muset přehodnotit mechanismus kontinentálního rozpadu. Podle zpráv třetí vrtání oceánů v Jihočínském moři objevilo před více než 30 miliony let bentické foraminifery v eocénském hlubině, což by mělo prolomit 40letý pohled na původ Jihočínského moře. .