Společnost

Novorozenecká apendicitida může být život ohrožující, pokud není léčena včas

souhrn

Zprávy z Dongguan Time Network Když už mluvíme o apendicitidě, každý si může myslet, že je to docela běžné, není to velký problém, ale pokud má dítě apendicitidu, míra poškození bude jiná - pokud nebude léčena včas, je velmi pravděpodobné být život ohrožující! Akutní zánět slepého střeva u akutně předčasně narozených dětí 20. května byl novorozenec přijat na neonatologické oddělení dětské nemocnice Dongguan.Toto dítě

Novorozenecká apendicitida může být život ohrožující, pokud není léčena včas

Novorozenecká apendicitida může být život ohrožující, pokud není léčena včas-0

  Zprávy z Dongguan Time Network Když už mluvíme o apendicitidě, každý si může myslet, že je to docela běžné, není to velký problém, ale pokud má dítě apendicitidu, míra poškození bude jiná - pokud nebude léčena včas, je velmi pravděpodobné být život ohrožující! Akutní zánět slepého střeva u akutně předčasně narozených dětí 20. května byl novorozenec přijat na neonatologické oddělení dětské nemocnice Dongguan. Dítě se narodilo předčasně ve 35. týdnu + 4 dny a po předčasném porodu se u něj rozvinuly arytmie.

Novorozenecká apendicitida může být život ohrožující, pokud není léčena včas-1

   Po 10denní hospitalizaci v Městské dětské nemocnici se 30. května u dítěte náhle objevila břišní distenze, kterou okamžitě objevil službukonající lékař. Po diagnostikování pneumoperitonea potřeboval nouzovou laparotomii pro průzkumnou laparotomii. Nemocnice okamžitě otevřela zelený kanál a díky spolupráci dětské chirurgie, neonatologie, anesteziologie, radiologie, ultrazvuku a dalších oddělení bylo dítě rychle operováno.

Novorozenecká apendicitida může být život ohrožující, pokud není léčena včas-2

   Během operace bylo zjištěno, že dítě mělo akutní apendicitidu s perforací. Nemocný dodatek byl odstraněn a operace byla úspěšná. Dítě se po operaci rychle zotavilo a nyní je ve stabilním stavu a je připraveno k propuštění. Úspěšné ošetření dítěte těží z ničím nerušené pohotovostní sítě pro kriticky nemocné novorozence v Dongguanu a úzké spolupráce různých oddělení nemocnice.

Novorozenecká apendicitida může být život ohrožující, pokud není léčena včas-3

   Podle statistik nouzové sítě Miao od 1. října loňského roku do 30. dubna tohoto roku přijala Dongguan Critically Ill Newborn Emergency Network 94 tísňových volání, síťové centrum vyslalo odborníky na 3 konzultace a telefonické vedení pro 7 ošetření.

Novorozenecká apendicitida může být život ohrožující, pokud není léčena včas-4

  Po zavedení nouzové sítě bylo do Městské nemocnice pro matku a dítě převedeno 45 osob, do Městské lidové nemocnice 19 osob, do Městské dětské nemocnice 70 osob a zbývající pacienti do jiných určených nemocnic (4 lidé ve Městské třetí lidové nemocnici, 18 lidí ve Městské páté lidové nemocnici, 51 lidí z nemocnice Donghua a 8 lidí z nemocnice Kanghua). Díky této síti můžeme pomoci primárním nemocnicím léčit kriticky nemocné těhotné ženy a novorozence,Výrazně zlepšila účinnost léčby kriticky nemocných novorozenců a stala se evangeliem pro kriticky nemocné novorozence.

Novorozenecká apendicitida může být život ohrožující, pokud není léčena včas-5

   Připomeňte, jak hrozná je apendicitida u novorozenců? Novorozená apendicitida je těžce nemocná, rychle se vyvíjí a má mnoho komplikací. Podle Wu Wenshena, neonatologa v Městské dětské nemocnici, je výskyt neonatálního zánětu slepého střeva extrémně nízký a jedná se o velmi vzácné onemocnění. Nemoc se výrazně neliší od ostatních příznaků a jen málo lidí si může myslet na apendicitidu.

Novorozenecká apendicitida může být život ohrožující, pokud není léčena včas-6

Největší charakteristikou neonatální apendicitidy je rychlý vývoj, těžké onemocnění, vysoká míra perforace a mnoho komplikací. Vzhledem k tomu, že novorozenec je mladý a nemůže komunikovat s lékařem, je obtížné jej diagnostikovat, takže míra chybné diagnózy je extrémně vysoká a výsledná úmrtnost je extrémně vysoká. .