Regionální

Špatný tým v nové anglické zemi se bez něj, tří lvů, nedostane do semifinále

souhrn

7. července místního času v Rusku porazila Anglie ve čtvrtfinále Švédsko 2: 0 a úspěšně vstoupila do semifinále mistrovství světa. I když hlavičky Maguire a Ali pomohly týmu převzít vedení ve hře, ale díky dvěma skvělým zákrokům brankáře Pickforda byl anglickému týmu zaručen napínavý postup. Pickford, 24 let, vypadal, že v Anglii s hvězdami je ticho

Špatný tým v nové anglické zemi se bez něj, tří lvů, nedostane do semifinále

Špatný tým v nové anglické zemi se bez něj, tří lvů, nedostane do semifinále-0

 Pickfordský světový pohár Okamžitě 7. července místního času Rusko a Anglie ve čtvrtfinále porazily Švédsko 2: 0 a úspěšně se umístily v semifinále mistrovství světa. I když hlavičky Maguire a Ali pomohly týmu převzít vedení ve hře, ale díky dvěma skvělým zákrokům brankáře Pickforda byl anglickému týmu zaručen napínavý postup.

Špatný tým v nové anglické zemi se bez něj, tří lvů, nedostane do semifinále-1

 24letý Pickford vypadal v anglickém týmu s hvězdami trochu neznámý. Ve skupinové fázi nebyl úžasný. Byl vyslýchán okolním světem.

Špatný tým v nové anglické zemi se bez něj, tří lvů, nedostane do semifinále-2

  Každý nemohl pochopit, že reprezentaci reprezentoval pouze s záznam tří vystoupení. Mladý hráč, proč je na světovém poháru nějaký brankář? Tváří v tvář cynismu z vnějšího světa,Hlavní trenér Southgate se nad jeho výběrem nezakolísal, Pickford se stal chloubou Anglie poté, co v rozstřelu 1/8 vyřadil Kolumbii a ve čtvrtfinále odmítl Švédsko. Pochybnosti z vnějšího světa nejsou nepřiměřené: Pickfordova výška 1,85 metru není mezi brankáři vynikající a před rokem byl pouze členem sestupového týmu Premier League Sunderland. Když se ohlédneme za Pickfordovým ne dlouhým životopisem, kluby, za které anglická New Country dříve hrála, byly téměř všechny „špatné týmy“.

Špatný tým v nové anglické zemi se bez něj, tří lvů, nedostane do semifinále-3

  Mezi nimi také zažily dva sestupy týmů, ale je to přesně tento druh přiblížení. Zmučená kariéra dala Pickfordovi skvělé cvičení. Pickford se narodil v roce 1994 ve Washingtonu v Tyne and Wear v severní Anglii. Ve věku 8 let nastoupil na akademii mládeže v klubu Sunderland.

Špatný tým v nové anglické zemi se bez něj, tří lvů, nedostane do semifinále-4

  Ačkoli jeho dětství nebylo tak těžké jako mnoho jihoamerických hráčů, Pickfordova fotbalová kariéra byla také hrbolatá. V roce 2011 podepsal svou první profesionální smlouvu s týmem Sunderlandu, ale nebyla znovu použita, od té doby Pickford zahájil svoji vykořeněnou kariéru. Ve stejném roce, Pickford byl zapůjčen do Anglie páté divize týmu Darlington, ale kvůli špatnému stavu týmu, oni byli nakonec sestoupil z ligy. Od roku 2012 do roku 2016 byl Pickford zapůjčen Al Fu Leiden v páté divizi, Burton v anglické druhé lize, Carlisle United a Bradford v první lize a tým Preston v anglické Lize mistrů.

Špatný tým v nové anglické zemi se bez něj, tří lvů, nedostane do semifinále-5

 V lednu 2016 definitivně ukončil čtyřletou úvěrovou kariéru a vrátil se do Sunderlandu jako náhradní brankář. Netrvalo dlouho a zahájil svůj debut v Sunderlandu. 9. ledna si ve svém prvním zápase FA Cupu jménem týmu připsal třikrát mocný Arsenal a v následující Premier League jeho branku čtyřikrát hlídal Tottenham.

Špatný tým v nové anglické zemi se bez něj, tří lvů, nedostane do semifinále-6

 Pickfordův start v Sunderlandu nebyl úžasný, ale jeho flexibilní pohyb a schopnost rychlé reakce stále zanechaly hluboký dojem. V této sezóně Pickford prohrál 50 v 29 ligových zápasech. Ačkoli statistiky tohoto cíle nejsou dobře vypadající, úspěšně zachránil 142krát v této sezóně, s úspěšností 74%, což je druhé místo v Premier League.

Špatný tým v nové anglické zemi se bez něj, tří lvů, nedostane do semifinále-7

 Daleko předčil ty slavnější hráče. Slabý Sunderland se nakonec umístil na dně ligy a byl zařazen, ale Pickford byl vybrán jako nejlepší mladý hráč Premier League kvůli jeho vynikajícímu výkonu. Přestože se celý rok mísí v ligách na nízké úrovni, „je to zlato, které vždy svítí.

Špatný tým v nové anglické zemi se bez něj, tří lvů, nedostane do semifinále-8

 “V létě roku 2017 utratil tým Evertonu 30 milionů liber, aby přilákal Pickforda ke svým podřízeným. Není to jen druhý nejvyšší poplatek za přestup v historii Evertonu, ale také nejvyšší hodnota přestupu rodného anglického brankáře, který hraje za Everton. v první sezóně získal čest klubového hráče sezóny.

Špatný tým v nové anglické zemi se bez něj, tří lvů, nedostane do semifinále-9

  Před příchodem do Ruska hrál Pickford za národní tým Anglie pouze tři zápasy. Jsou to kvalifikace proti Maltě a Slovensku a přípravný zápas proti Německu.

Špatný tým v nové anglické zemi se bez něj, tří lvů, nedostane do semifinále-10

  Pickford je však od svých 15 let častým návštěvníkem anglických národních týmů všech věkových skupin. V roce 2016 pomohl národnímu týmu Anglie do 21 let vyhrát první šampionát Toulon Cup za posledních 22 let. V roce 2017 se Anglie zastavila v semifinále mistrovství Evropy ve fotbale mládeže do 21 let.

Špatný tým v nové anglické zemi se bez něj, tří lvů, nedostane do semifinále-11

 Výkon Pickforda je ale stále velmi poutavý. Výkon juniora Pickforda na tomto mistrovství světa se postupně zlepšuje a pochybnosti okolního světa o něm se postupně staly chválou.

  Jeho kariéra „špatného týmu“ mu dala silné srdce a velký odpor. Pouze nedostatek zkušeností se může hromadit jen pomalu přesčas. Anglie se po 28 letech vrátila do semifinále mistrovství světa a očekává, že Pickford a jeho mladí spoluhráči budou i nadále dělat zázraky.

Klíčová slova: Pickford, Sunderland, Anglie.