Soutěž

Muž odsouzen na čtyři roky vězení a pokutu 10 000 juanů

souhrn

Nanfang Daily (zpravodaj / korespondent Qi Lei / Luo Wenjun) Nedávno lidový soud okresu Tianhe uzavřel trestní případ porušování osobních údajů občanů. Obžalovaný Guo prodal nebo neoprávněně poskytl více než 35 milionů osobních údajů občanů. obzvláště vážný. Byl odsouzen ke čtyřem letům vězení a pokutě 10 000 juanů. Toto je porušení novely trestního zákona (9) od listopadu 2015

Muž odsouzen na čtyři roky vězení a pokutu 10 000 juanů

Muž odsouzen na čtyři roky vězení a pokutu 10 000 juanů-0

  Nanfang Daily (zpravodaj / korespondent Qi Lei / Luo Wenjun) Nedávno lidový soud okresu Tianhe uzavřel trestní případ porušování osobních údajů občanů. Obžalovaný Guo prodal nebo neoprávněně poskytl více než 35 milionů osobních údajů občanů. obzvláště vážný. Byl odsouzen ke čtyřem letům vězení a pokutě 10 000 juanů.

Muž odsouzen na čtyři roky vězení a pokutu 10 000 juanů-1

   Je to po novele trestného činu porušování osobních údajů občanů v novele trestního zákona (9) z listopadu 2015,Okresní soud v Tianhe projednal první trestný čin porušování osobních údajů občanů, který představoval „obzvláště závažný“ případ, a rovněž se jednalo o trestní řízení týkající se největšího počtu porušení osobních údajů občanů. Od září 2015 obžalovaný Guo koupil od ostatních velké množství osobních údajů občanů prostřednictvím internetu v nájemním domě a jiných prostorách v Huangcun v okrese Tianhe, městě, které si pronajal. Zakoupené informace zahrnují osobní údaje mnoha skupin, jako jsou majitelé automobilů, právní zástupci společností a podniků, studenti středních škol atd. , A osobní údaje zakoupené společností Guo jsou velmi „komplexní“.

Muž odsouzen na čtyři roky vězení a pokutu 10 000 juanů-2

   Například osobní informace studentů středních škol zahrnují jména kandidátů, průkazy totožnosti, domácí adresy, kontaktní informace rodičů, osobní zájmy atd. , Což je velmi „Přesné. “Poté, co Guo Mou získal osobní údaje výše zmíněných občanů, prodal je ostatním za zvýhodněnou dávku a prodal je ostatním za účelem zisku.

Muž odsouzen na čtyři roky vězení a pokutu 10 000 juanů-3

   12. června 2016 agentura veřejné bezpečnosti zajala Guo Mou a na místě zajistil nástroje trestného činu. Jeden přenosný počítač a jeden mobilní telefon obsahují osobní údaje občanů nelegálně získané panem Guo.

Muž odsouzen na čtyři roky vězení a pokutu 10 000 juanů-4

  Guo Mou se přiznal ke svému kriminálnímu chování. Po identifikaci Guo nelegálně získal více než 35 milionů osobních údajů během 9 měsíců. V procesu Guo uvedl, že získal osobní informace od internetových prodejců za cenu 30 juanů za 1 000 kusů a poté je prodal ostatním za cenu 50 juanů za 1 000 kusů. Převody peněz byly většinou prováděny převodem Alipay.

Muž odsouzen na čtyři roky vězení a pokutu 10 000 juanů-5

  Během tohoto období bylo vyrobeno celkem více než 3 000 juanů. Po soudním řízení soud rozhodl, že obžalovaný Guo porušil příslušné státní předpisy tím, že nezákonně získal osobní údaje občanů, prodal je nebo je poskytl jiným osobám, okolnosti byly obzvláště závažné a jeho chování představovalo trestný čin porušování osobních údajů občanů. .

Muž odsouzen na čtyři roky vězení a pokutu 10 000 juanů-6

   Podle zákona by měl být potrestán na více než tři roky a sedm let. Následující trest odnětí svobody na dobu určitou a pokuty “Na rozsah trestů se ukládají pokuty. Vzhledem k tomu, že obžalovaný Guo byl schopen po návratu do případu dobrovolně pravdivě přiznat a přiznat svou vinu, mohl být potrestán lehčím trestem.

Muž odsouzen na čtyři roky vězení a pokutu 10 000 juanů-7

   Zajištěné nástroje spáchání trestných činů budou zabaveny v souladu se zákonem. Souhrnně řečeno, soud konečně odsoudil obžalovaného Guo k trestnému činu porušování osobních údajů občanů, který byl odsouzen ke čtyřem letům vězení a pokutován částkou 10 000 RMB; jako nástroj trestného činu byl zajištěn jeden přenosný počítač. Jeden mobilní telefon bude zabaven. Poté, co byl rozsudek vyhlášen, Guo řekl, že rozsudek přijal, aniž by se odvolal.

Muž odsouzen na čtyři roky vězení a pokutu 10 000 juanů-8

.