Mezinárodní

Jak Ant Financial otevírá venkovský finanční trh tím, že poskytuje úvěr 8 000 domácnostem za 20 dní?

souhrn

Jak Ant Financial financuje venkov? Od sjednocení vesnických nákupů až po zakládání klíčových podniků v řetězci zemědělského průmyslu za účelem financování dodavatelského řetězce; sjednocení vlády a finančních institucí za účelem vytvoření modelu datové platformy ... ale existují i ​​určité potíže. Některá pole se zdají být velmi žádaná a mají neomezené příležitosti, ale až do nich vkročíte, zjistíte, že to není tak jednoduché.Praktikům zbývá mnoho nástrah. Takové pole, klasické

Jak Ant Financial otevírá venkovský finanční trh tím, že poskytuje úvěr 8 000 domácnostem za 20 dní?

Jak Ant Financial otevírá venkovský finanční trh tím, že poskytuje úvěr 8 000 domácnostem za 20 dní?-0

 Jak Ant Financial financuje venkov? Od sjednocení vesnických nákupů až po zakládání klíčových podniků v řetězci zemědělského průmyslu za účelem financování dodavatelského řetězce; sjednocení vlády a finančních institucí za účelem vytvoření modelu datové platformy .

Jak Ant Financial otevírá venkovský finanční trh tím, že poskytuje úvěr 8 000 domácnostem za 20 dní?-1

 . . ale existují i ​​určité potíže. Některá pole se zdají být velmi žádaná a mají neomezené příležitosti, ale až do nich vkročíte, zjistíte, že to není tak jednoduché.

Jak Ant Financial otevírá venkovský finanční trh tím, že poskytuje úvěr 8 000 domácnostem za 20 dní?-2

 Praktikům zbývá mnoho nástrah.

Jak Ant Financial otevírá venkovský finanční trh tím, že poskytuje úvěr 8 000 domácnostem za 20 dní?-3

  Takovými oblastmi jsou obvykle finance na venkově. Financování venkova se vyvíjí už tolik let a stále neexistuje výbušná situace. Pro banky je financování venkova příliš malé a decentralizované, náklady na kontrolu rizik vysoké a návratnost aktiv příliš nízká a lze to provést pouze jako veřejné blaho. Pro začínající společnosti v odvětví zemědělských služebVenkovský finanční model je příliš těžký a poptávka příliš rozptýlená.

Jak Ant Financial otevírá venkovský finanční trh tím, že poskytuje úvěr 8 000 domácnostem za 20 dní?-4

 Když Zhou Jian, zakladatel Agricultural Installment, nedávno sdílel podnikání v oblasti zemědělských služeb v Huxi Selection, také otevřeně prohlásil, že vypuknutí financování venkova nebylo přijde a tlak podnikání je větší. I když je to obtížné, financování venkova má potenciální tržní rozsah a významné sociální výhody. Nyní v oblasti financování venkova, velkých státních bank, akciových bank, městských komerčních bank, venkovských komerčních bank, venkovských bank, jakož i některých malých a mikrofinančních institucí (jako je Zhonghe Rural Credit) a vznikajících finančních institucí technologické společnosti (například Ant Financial, JD Finance), začínající podniky v odvětví zemědělských služeb (například zemědělské splátky) atd. Obecně,Banky dělají financování venkova tolik let a neexistují žádné vynikající úspěchy a zkušenosti.

  Hlavní úspěchy nového finančního rozvoje v těchto letech byly v oblasti plateb, správy majetku a spotřebitelského financování.

  Objektivně řečeno, existují není mnoho úspěchů v oblasti financování venkova. V zásadě jsou všichni stále ve fázi průzkumu modelů.

  Společnost Ant Financial nedávno oznámila svůj vlastní venkovský finanční model a výsledky. Tato společnost zabývající se finančními technologiemi s oceněním stovek miliard dolarů prošla několika iteracemi při zkoumání způsobu, jak rozvíjet financování venkova, a vyvíjí se směrem k datizaci a platformizaci a oblast pokrytí se také zvyšuje. Samozřejmě, zda se může rychle rozšířit na celostátní úrovni a účinně kontrolovat rizika, vyžaduje další ověření trhu. Hlavním problémem financování venkova je nedostatek úvěrových údajů o venkovských oblastech a farmářích.

 Kontrola úvěrového rizika není snadná.

  Proto je v oblasti financování venkova jádrem objevovat více údajů o úvěrech vztahujících se k farmářům. Bez údajů je třeba vytvořit více chování online, aby bylo možné vytvořit více údajů.

  Během venkovského finančního průzkumu Ant Financial je hlavní práce také o datech. Společnost Ant Financial již mnoho let zkoumá financování venkova, od společného nakupování na vesnicích až po zakotvení klíčových podniků v řetězci zemědělského průmyslu za účelem financování dodavatelského řetězce. Podle údajů, po formálním založení Ant Financial v říjnu 2014, přijalo seskupený a maticový režim odchodu na venkov, ve spolupráci s venkovským projektem Taobao skupiny Alibaba Group, který nechal platby jít na venkov, a také postaven v Jiande, Tonglu, Zhejiang a další místa.

  „Alipay County“ umožňuje zemědělcům přístup k různým veřejným službám, jako je registrace a platba účtů za služby na jejich mobilních telefonech;Nashromáždil některá data a na základě toho poskytl zemědělcům čisté úvěry, aby vyřešil finanční potřeby zemědělců; kromě toho prostřednictvím prodejního místa na vesnici prodával finanční prostředky a další finanční produkty. Toto je začátek venkovského finančního podnikání Ant Financial. Vývoj do současnosti prošel zhruba třemi fázemi: 2015–2016, zejména modelem známosti online a offline, v zemích, kde chybí informatizace a finanční služby,Village ve spolupráci s partnerem Alibaba Cuntao a společností Zhonghe Rural Credit Co. , Ltd.

  (společnost Ant Financial kdysi strategicky investovala do společnosti Zhonghe Rural Credit Co. , Ltd. ) offline „známí“, aby uživatelům poskytovali finanční služby, jako jsou půjčky.

  Partneři společnosti Cuntao obecně mají místní zdroje a jsou obeznámeni s místními podmínkami, které budou užitečné pro podporu podnikání a kontrolu rizik. Problém však je, že čistý odliv obyvatel venkovaKupní síla je omezená a zároveň se zemědělské produkty nedokázaly zvětšit a rozvoj vesnických nákupů nesplnil očekávání, což nemůže dostatečně silně podpořit venkovské finanční podnikání Ant Financial.

  Kromě toho je v tomto režimu zapotřebí velké množství pracovních sil, aby bylo možné zasáhnout do úvěrového podnikání. Odesílání informací, kontrola informací a schválení úvěru je nutné dokončit ručně. Cena je vysoká, model je těžší a je obtížné jej škálovat. Po roce 2016 společnost Ant Financial rozšiřuje hlavně finanční model dodavatelského řetězce ve venkovských oblastech, propojuje klíčové podniky v řetězci zemědělského průmyslu prostřednictvím dat nebo spolupracuje s pojišťovacími společnostmi v zemědělství a poskytuje půjčky pěstitelům / chovatelům nebo družstvům, zemědělcům nebo družstvům v zemědělství podniky mohou tuto půjčku využít,Nákup zemědělského materiálu a nářadí na zemědělské plošině Taobao ve venkovských oblastech.

  Po vyspělosti zemědělských produktů bude zemědělský podnik nakupovat od zemědělců a peníze na nákup budou mít přednost před splácením půjčky online obchodní banky. Jedná se o tradičnější způsob financování dodavatelského řetězce, který se při rozvoji podnikání a kontrole rizik spoléhá na klíčové společnosti.

  Problém je v tom, že se jedná o model, který banky velmi dobře znají.

 Na místní úrovni je počet vysoce kvalitních klíčových podniků omezený a místní banky je téměř vyvinuly. Proto není snadné rozlišit financování venkova na základě modelu financování dodavatelského řetězce a není snadné vytvořit měřítko. Poté, co společná vláda a finanční instituce vytvoří model datové platformy, vstoupilo financování venkova společnosti Ant Financial do třetí fáze tohoto okamžiku.

 Zkoumání modelu datové platformy má takzvaná platforma dva významy: Na jedné straně je to datová platforma, která tvoří nebo získává více údajů o zemědělství, venkovských oblastech a farmářích jako základ pro kontrolu rizik. Tento aspekt spočívá hlavně ve spolupráci s vládou kraje v části městské služby v Alipay, aby se otevřela exkluzivní stránka pro vládu kraje.

  Stránka má místní offline platbu,Některé služby, jako jsou inteligentní vládní záležitosti, včetně registrace jmenování, plateb za veřejné služby, inteligentní veřejné dopravy, trhu s inteligentními potravinami, kulturního života, vzdělávání, atd. , Mohou vytvářet lokálnější chování online a generovat více dat. K dispozici je také stránka žádosti o úvěr, kde mohou zemědělci požádat o půjčku. Na druhou stranu je to půjčovací platforma,Spolupracujte s finančními institucemi na vytvoření platformy „Wangnong Loan Joint Lending“, která je zaměřena na zemědělce na úrovni krajů a níže, pomáhá finančním institucím při potopení jejich podnikání a poskytuje inkluzivní finanční produkty založené na internetu a velkých datech k poskytování úvěrových půjček služby obyvatelům venkova.

  Výše půjčky na obyvatele se pohybuje od 0 do 300 000 juanů. Podle tohoto modelu se Ant Financial nachází v Henanu,Spolupráci podporovaly desítky vlád krajů v provinciích Zhejiang, Gansu, Shandong, Hubei a v dalších provinciích. V okrese Neixiang v Henanu, jako první online, celková částka úvěru přesáhla 1 miliardu.

  V okrese Lankao v Henanu se metoda digitálního úvěru ve spolupráci s online obchodními bankami připojila online, aby poskytla 8 000 kreditů do 20 dnů, zatímco počet úvěrů poskytnutých pěti místními komerčními finančními institucemi v minulém roce byl 20 000. Po zahájení podnikání na Lankao dosáhla škála půjček dosud více než 77 milionů. Klíčovým článkem je kontrola rizik. Pokud jde o posuzování rozměrů rizika, skládá se hlavně ze tří částí: první jsou osobní informace zemědělců, zda skutečně provádějí zemědělské operace, zda mají špatné návyky atd.

  V tomto ohledu můžete získat informace z obvyklého bydliště domácnosti, například adresu transakcí Taobao,Chcete-li zjistit, zda je žadatel o půjčku ve venkovských oblastech. Kromě toho může krajská vláda a hlavní zemědělské podniky poskytnout také údaje o chovu a chovu předcházejících a následných zemědělců a některé zemědělské pojišťovací společnosti mohou poskytnout údaje o zemědělském pojištění, což je cenné pro posouzení osobních rizik zemědělců. Druhým je analyzovat a předpovědět zemědělskou schopnost zemědělců,Včetně stability a růstu jeho výsadby a šlechtění, stanovení modelu hodnocení pro výsadbu a šlechtění a posouzení, zda má dostatečnou schopnost splácení.

  Třetím úkolem je předpovědět makroekonomické vnější prostředí, zejména prostředí přirozeného podnebí a prostředí trhu se zemědělskými produkty. Například změny v budoucím počasí lze modelovat prostřednictvím časových řad na základě historické teploty,Vlhkost, světlo a další data mohou předpovídat možné změny teploty, světla a vlhkosti v budoucnosti. Je také nutné analyzovat každou kategorii zemědělských produktů, jako je rýže, pšenice, kukuřice a jiné polní plodiny a ovoce a jiné tržní plodiny, a různé odrůdy stejné plodiny, a sledovat kolísání cen každé odrůdy na trhu. Včetně cenových výkyvů a inflexních bodů lze některé z těchto zákonů objevit prostřednictvím modelů časových řad, aby se zlepšily možnosti prevence rizik.

  Data ukazují, že v oblasti pěstování zavedla společnost Ant Financial modely pro více než 100 průmyslových odvětví. Kromě konvenčních kategorií, jako je rýže, pšenice, kukuřice a sója, zahrnuje také méně běžné plodiny, jako je pepř, sezam a tabák.

  . Celková dimenze kontroly finančních rizik na venkově má ​​obecně tři části, a to komplexní modelování pro posouzení na základě individuální situace zemědělce, schopnosti výsadby a šlechtění a celkové situace v odvětví zemědělských produktů. Je to jako investiční projekt VC.

  Závisí to na zakládajícím týmu, obchodním modelu a tržním potenciálu odvětví. Obecná myšlenka je stejná. Model kontroly rizika zemědělské inscenace, který Tiger Sniff jednou ohlásil, je rozdělen do tří hlavních dimenzí, a to osobní dimenze (včetně charakteru, růstu, úvěrové historie), rodinná dimenze (včetně struktury členů, zaměstnání členů a stability).

  atd. ), provozní rozměry (včetně současných provozních schopností, budoucích provozních výnosů,Příjem členů rodiny, pojištění zemědělských a zemědělských strojů atd.

 ) Ve třech dimenzích. Ve srovnání dimenzí kontroly rizika Ant Financial a zemědělské inscenace existuje mnoho překrývajících se dimenzí, včetně osobní situace, obchodní situace atd. Rozdíl je v tom, že zemědělské inscenace dává větší váhu rodinné situaci, zatímco Ant Financial je pro zemědělství důležitější více výzkumu přírodních podmínek a trendů cen zemědělských produktů,Důvodem může být to, že možnosti online zpracování dat Ant Financial jsou silnější a zemědělská fáze vytvořila offline tým asi 800 lidí, který může shromažďovat více offline dat. Po dimenzi jsou potřebná data, která usnadní konstrukci modelu a zpřesní model.

  To vyžaduje další technickou podporu k získání dat. Jako příklad vezmeme model algoritmu prasete, Ant Financial kombinuje chov prasat s umělou inteligencí Alibaba Cloud prostřednictvím rozpoznávání obrazu a technologie IOT v kombinaci s algoritmy umělé inteligence k dokončení rozpoznávání tváří prasat, přičemž zaznamenává trajektorii pohybu prasete, hmotnost, tělesnou teplotu , poměr krmiva a masa, počet dnů do uvedení na trh atd. na základě sběru těchto základních údajů v reálném čase v kombinaci se sbíráním údajů o tržních podmínkách,Pomocí strojového učení a dalších algoritmů k vytvoření modelu hodnocení chovu, předpovídání příjmů a rizik zemědělců v příštích 6 měsících a dynamického poskytování úvěrů zemědělcům v reálném čase.

  Tímto způsobem je celý odkaz na řízení finančních rizik více online a datově založený, což snižuje závislost na offline auditech a zjednodušuje model.

  Po neustálém zdokonalování modelu se očekává snížení mezních nákladů na venkovské finanční služby. Realizace skutečné rozsáhlé komercializace technologie však nějakou dobu trvá. Zaprvé musí být model technologie a algoritmu v iteraci přesnější. Zadruhé, technologický výzkum a vývoj a nasazení v terénu vyžadují vyšší počáteční náklady.

  Porovnat náklady a přínosy.

  Cílem kontroly finančních rizik na venkově je snížit míru nedobytných pohledávek. Ať už je to online nebo offline, tradiční kontrola rizik nebo technická kontrola rizik jsou prostředky a slouží účelu. Je těžké říci, který je lepší než online režim a offline režim. Alespoň pro tuto chvíli je třeba úzce integrován.

  Pokud jde o rozvoj podnikání, vláda může poskytnout příslušnou podporu. Vezměte si jako příklad okres Lankao. Vzhledem k dlouhodobému vyjednávání a záběhu mezi společností Ant Financial a vládou kraje v rané fázi,Po vytvoření vzájemné důvěry mezi vládou a podniky zavedl okres Lankao integrovaný propagační systém na úrovni krajů, měst a vesnic.

  Prostřednictvím videokonferencí a dalších forem byly obchodní informace přenášeny do 16 měst a 459 správních vesnic v kraji. Na úrovni Ant Financial a Internet Commercial Bank poskytují zástupcům každé vesnice školení týkající se podnikání a také provádějí přímou podporu podnikání ve vesnici. Dokážete proběhnout? Obecně platí, že nový průzkum společnosti Ant Financial ve finanční oblasti na venkově má ​​několik charakteristik: Zaprvé je zřejmý trend online a digitalizace, dokončuje se více odkazů online a kontrola rizik se provádí pomocí vícerozměrných datových modelů. Výhodou je odlišit se od bank a jiných finančních institucí a také to snižuje náklady na propagaci.

 Snižte závislost na offline těžkém modelu, aby mohla firma běžet rychleji ve více regionech.

  Druhým je zdůraznit spolupráci krajské vlády, která potřebuje rozvíjet venkovskou ekonomiku a má místní zdroje, což je důležitá součást rozvoje venkovských finančních služeb.

  Průzkum režimů a vytvoření obchodních systémů a modelů řízení rizik,Jedná se o infrastrukturu venkovských finančních služeb. Se zlepšením technologie a modelu se očekává, že bude podnik povýšen do více krajů. Pokud bude dostatečně dobrý demonstrační efekt, bude se při budoucí spolupráci s vládou určitý odpor snižovat. Z hlediska tržní konkurenceschopnosti mají banky a venkovská úvěrová družstva finanční služby i ve venkovských oblastech, výhoda bank spočívá v nižších úrokových sazbách.

 Jedna částka půjčky je vyšší.

  Efekt značky je silnější a vláda a zemědělci mu mají vrozenou důvěru.

  Nevýhodou je, že rychlost půjčování je pomalá. Při podávání žádosti o půjčku potřebují zemědělci často úvodní dopis od vlády a poté se obrátí na banku, poté přijmou, provedou náležitou péči na místě a poté půjčí.

  čas je asi jeden měsíc, což nemusí být schopné vyřešit naléhavou potřebu. Internetové společnosti, jako je Ant Financial, mají vyšší úrokové sazby a výše jedné půjčky je nižší než u bank.

  Výhodou je, že půjčka je rychlejší, její provoz je pohodlnější a způsob půjčky je flexibilnější. Bankovní výpůjční doba je minimálně půl roku a internetové společnosti si mohou půjčovat a splácet online, což je flexibilnější. Každý má své výhody i nevýhody.

  Pro zemědělce, kteří mají větší finanční potřeby a vyšší finanční potřeby,Nyní musíte stále žádat o půjčky v různých institucích. Obtíže se soustředí hlavně do následujících bodů: V tomto modelu je klíčová podpora a spolupráce vlády kraje. Informace o úvěrech na venkově jsou v současné době v zásadě prázdné a online data zemědělců jsou vzácná, ale každý občan bude víceméně spojen s vládními veřejnými službami, aby vytvořil relevantní data. Problémy se zabezpečením dat jsou však citlivější a vláda nebude sdílet data se společnostmi.

  Pokud se podaří získat dostatečnou vzájemnou důvěru s vládou a za předpokladu farmářova povolení, může vláda poskytnout znecitlivěné údaje, které nezahrnují soukromí, farmáři žádajícímu o půjčky, což velmi pomůže při kontrole rizik. To je také problém, jak budovat důvěru mezi vládou a podnikem a jaká data mohou být otevřena,Všichni musí projít dlouhým obdobím komunikace a koordinace. Ve srovnání s bankami musí nové finanční společnosti a společnosti zabývající se finančními technologiemi stále potřebovat zlepšit svou značku a důvěru.

  Zejména na úrovni vlád na úrovni krajů není úroveň porozumění novým technologiím tak dobrá jako ve velkých městech a pro internetové společnosti existuje pocit neviditelnosti a nehmotnosti a žádný smysl pro spolupráci. To vyžaduje delší proces transformace.

  Další obtíž spočívá v samotné krajině. V zásadě existuje situace čistého odlivu populace ve venkovských oblastech. Většina mladých lidí a lidí středního věku chodí do práce.

  Ve venkovských oblastech je jen málo lidí.

  Většina lidí, kteří ve venkovských oblastech zůstávají, jsou starší lidé a děti.

  Mladí a středního věku, kteří mohou skutečně provádět rozsáhlé operace na venkově, stále potřebují řadu Další růst,Jeho distribuce je také relativně rozptýlená, což je výzvou i pro velké venkovské finanční podnikání. Financování venkova a venkovská ekonomika mají vzájemně se doplňující vztah: Venkovská ekonomika potřebuje finanční podporu financování venkova a venkovská ekonomika potřebuje venkovskou ekonomiku, aby poskytovala více kvalitních dlužníků a lepší úvěrovou ekologii.

Odpovědný redaktor: Populární doporučení Xie Haipinga Odložte veřejný účet Sina Finance na 24hodinové nepřetržité vysílání nejnovějších finančních informací a videí,Další výhody pro fanoušky získáte naskenováním QR kódu (sinafinance).