Zdraví

Příští rok se chystáme pěstovat brambory na Měsíc

souhrn

Podle zpravodajské agentury Xinhua, Chongqing, 13. června, se reportér z univerzity v Chongqing nedávno dozvěděl, že populární vědecké užitečné zatížení „Lunar Micro Ecosphere“, organizované Společným výzkumným střediskem Deep Space Exploration Ministerstva školství a univerzity v Chongqing, jeden z „pasažérů“ Chang'e 4. 1. Přistál na povrchu měsíce v roce 2018 a provedl první lidský lunární biologický experiment. „Lunar Micro Ecosphere“Je speciální hliníková slitina

Příští rok se chystáme pěstovat brambory na Měsíc

Příští rok se chystáme pěstovat brambory na Měsíc-0

  Podle zpravodajské agentury Xinhua, Chongqing, 13.

Příští rok se chystáme pěstovat brambory na Měsíc-1

   června, se reportér z univerzity v Chongqing nedávno dozvěděl, že populární vědecké užitečné zatížení „Lunar Micro Ecosphere“, organizované Společným výzkumným střediskem Deep Space Exploration Ministerstva školství a univerzity v Chongqing, jeden z „pasažérů“ Chang'e 4. 1. Přistál na povrchu měsíce v roce 2018 a provedl první lidský lunární biologický experiment. „Lunar Micro Ecosphere“Je to válcová „nádrž“ vyrobená ze speciálního materiálu ze slitiny hliníku, vysoká 18 cm, průměr 16 cm, s čistým objemem asi 0,8 litru a celkovou hmotností 3 kg.

Příští rok se chystáme pěstovat brambory na Měsíc-2

   V malém „hrnci“ je velký vesmír, který bude obsahovat semena brambor, semena Arabidopsis, vajíčka bource morušového, půdu, vodu, vzduch a zařízení pro vědecký výzkum, jako jsou kamery a systémy přenosu informací. Vědci vytvoří v tomto malém prostoru prostředí pro růst zvířat a rostlin, aby uskutečnili ekologický cyklus. Za vnějších podmínek vakua, mikrogravitace a extrémních teplotních rozdílů bude „lunární mikroekosféra“ udržovat 1 až 30 stupňů Celsia a odpovídající vlhkost a bude přivádět přirozené světlo z měsíčního povrchu světelnou trubicí, aby vytvořila prostředí pro růst rostlin. Rostliny produkují sacharidy a kyslík fotosyntézou,Pro „spotřebu“ bource morušového; proces růstu bource morušového produkuje živiny, jako je oxid uhličitý a hnůj, požadované rostlinami.

Příští rok se chystáme pěstovat brambory na Měsíc-3

   Za 100 dní, kdy „lunární mikroeksféra“ přistála na Měsíci, uskuteční mikroekologický cyklus. Cílem tohoto měsíčního biologického experimentu je realizovat životní cyklus rostlin a živočichů na měsíčním povrchu. Podle 100denního období experimentuVědci vybrali brambory, Arabidopsis a bource morušového. Tyto dvě rostliny se zakoření a vypučí a rozkvétají první květ na povrchu měsíce.

Příští rok se chystáme pěstovat brambory na Měsíc-4

   Současně mohou být brambory také použity jako zdroj potravy pro přežití člověka ve vesmíru a jeho experimentální hodnota je ještě významnější. Vejce bource morušového dokončí celý životní cyklus líhnutí vajec, růstu a vývoje larev a výskytu motýlů z kokonu v ekosystému. Do té doby bude tento biologický experiment vysílán živě do světa prostřednictvím malé kamery. Experimentální umístění „lunární mikroeksféry“ je od Země vzdálené 380 000 kilometrů a prostředí na měsíčním povrchu je mnohem komplikovanější než vnitřek Mezinárodní vesmírné stanice.

Příští rok se chystáme pěstovat brambory na Měsíc-5

Xie Gengxin, hlavní designérka „Lunar Micro Ecosphere“ a zástupce ředitele Společného výzkumného střediska pro průzkum hlubokého vesmíru ministerstva školství, uvedla:Tento experiment je mimořádně průkopnický a má velký význam pro budoucí přežití lidstva na mimozemských planetách. .