Místní

Trump obžalován za protiústavní, Bílý dům obviněn z politických motivů

souhrn

Xinhua News Agency, Washington, 12. června. Generální prokurátoři hlavního města USA Washington DC a sousedního státu Maryland 12. prosince společně podali žalobu na amerického prezidenta Trumpa a obvinili jej z porušení doložky o odškodnění v americké ústavě jako prezidenta a snahy zahájit soud s cílem vynutit soudní proces. Trumpova veřejná daňová přiznání. Bílý dům tuto žalobu okamžitě obvinil z stranických politických motivů.Je to poprvé, co Spojené státy mají

Trump obžalován za protiústavní, Bílý dům obviněn z politických motivů

Trump obžalován za protiústavní, Bílý dům obviněn z politických motivů-0

  Xinhua News Agency, Washington, 12. června. Generální prokurátoři hlavního města USA Washington DC a sousedního státu Maryland 12. prosince společně podali žalobu na amerického prezidenta Trumpa a obvinili jej z porušení doložky o odškodnění v americké ústavě jako prezidenta a snahy zahájit soud s cílem vynutit soudní proces.

Trump obžalován za protiústavní, Bílý dům obviněn z politických motivů-1

   Trumpova veřejná daňová přiznání. Bílý dům tuto žalobu okamžitě obvinil z stranických politických motivů. Je to poprvé, co vládní subjekt zahájil soudní řízení proti Trumpovi ve Spojených státech. Generální prokurátor Washingtonu DC Carl Racine a generální prokurátor Marylandu Brian Floss ve svém obžalobě podané u federálního okresního soudu v Marylandu uvedli, že Trump od svého nástupu do funkce v lednu letošního roku porušil vyhýbání se veřejným funkcím a soukromým zájmům.

Trump obžalován za protiústavní, Bílý dům obviněn z politických motivů-2

  Přijímání poplatků a výhod od zahraničních vlád v řádu milionů dolarů je nejen „bezprecedentní v historii“, ale také podkopává integritu politického systému USA. Oba generální prokurátoři rovněž uvedli, že pokud federální soudce souhlasí s otevřením případu, bude to vyžadovat přístup k Trumpovým finančním záznamům, včetně daňových přiznání, které odmítl zveřejnit od své kampaně, aby bylo možné posoudit jeho ekonomické jednání se zahraničními vládami.

Trump obžalován za protiústavní, Bílý dům obviněn z politických motivů-3

  Obvinili také Senát republikánské většiny a Sněmovnu reprezentantů, že neberou vážně Trumpovy problémy střetu zájmů. Jelikož oba generální prokurátoři jsou oba demokraté, mluvčí Bílého domu Spicer na to reagoval na pravidelné tiskové konferenci v Bílém domě 12. : „Není těžké vyvodit závěr, že partyzánská politika může být jedním z motivů (ve sporech).

Trump obžalován za protiústavní, Bílý dům obviněn z politických motivů-4

  Spicer uvedl, že se očekává, že se Trumpova administrativa pokusí zabránit federálnímu soudu v podání případu. Ve stejný den vydala mluvčí republikánského národního výboru Lindsay Yanchek prohlášení, v němž obviňuje stíhání proti prezidentovi jako „směšné“ a požaduje, aby demokraté přestaňte s případem. Spiknutí za účelem delegitimizace Trumpova předsednictví. Člen soudního výboru Sněmovny reprezentantů,Zástupkyně Demokratické komory Sheila Lee vyzvala Kongres, aby prošetřil Trumpův střet zájmů.

Trump obžalován za protiústavní, Bílý dům obviněn z politických motivů-5

   Podle zprávy „Washington Post“ americké ministerstvo spravedlnosti podalo dne 9. ledna 70stránkovou právní zprávu v reakci na podobnou žalobu podanou neziskovou organizací ve Washingtonu v lednu letošního roku s argumentem, že rodinný podnik Trump byl v Trumpovi Přijímání plateb na zahraniční vládní trh během prezidentství je zákon povolený zákonem.

Trump obžalován za protiústavní, Bílý dům obviněn z politických motivů-6

  Požádejte federální soud, aby žalobu zamítl a případ nepodal. V tomto ohledu dva generální prokurátoři odpověděli, že Trumpova neústavnost je „bezprecedentní“ a má negativní dopad jak na Washington DC, tak na Maryland. Doložka o odměňování podle ústavy USA stanoví, že federální vládní úředníci nepřijímají od zahraničních vlád žádné dary, platy, oficiální funkce ani čestné tituly bez souhlasu Kongresu.

Trump obžalován za protiústavní, Bílý dům obviněn z politických motivů-7

Americká média citovala právníky, kteří vysvětlili, že podle tohoto zákona nesmí vládní úředníci USA, včetně prezidenta, těžit z operací společností, které mají ekonomické vztahy se zahraničními vládami. .