Místní

Mezinárodní ceny ropy se pohybují na vysoké úrovni? Očekává se, že se zvedne řetězec ropného a plynárenského průmyslu

souhrn

Podle komplexní zprávy společnosti China Securities Network se mezinárodní ceny ropy v posledních dvou letech v poslední době pohybovaly na maximech a ceny ropy Brent od července vzrostly o více než 40%. 9. listopadu nejnovější futures na ropu Brent vykázaly 63,93 USD / barel, což je nárůst o 0,44 USD. Relevantní analytici se domnívají, že důvodem tohoto kola vysokých cen ropy je zejména Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC).

Mezinárodní ceny ropy se pohybují na vysoké úrovni? Očekává se, že se zvedne řetězec ropného a plynárenského průmyslu

Mezinárodní ceny ropy se pohybují na vysoké úrovni? Očekává se, že se zvedne řetězec ropného a plynárenského průmyslu-0

  Podle komplexní zprávy společnosti China Securities Network se mezinárodní ceny ropy v posledních dvou letech v poslední době pohybovaly na maximech a ceny ropy Brent od července vzrostly o více než 40%. 9. listopadu nejnovější futures na ropu Brent vykázaly 63,93 USD / barel, což je nárůst o 0,44 USD. Relevantní analytici se domnívají, že důvody tohoto kola vysokých cen ropy jsou podporovány zejména snížením produkce vedeným Organizací zemí vyvážejících ropu (OPEC) a Ruskem.

Mezinárodní ceny ropy se pohybují na vysoké úrovni? Očekává se, že se zvedne řetězec ropného a plynárenského průmyslu-1

  Zároveň se postupně zvyšovala geopolitická rizika způsobená Saúdskou Arábií a byla podporována cena ropy.

Mezinárodní ceny ropy se pohybují na vysoké úrovni? Očekává se, že se zvedne řetězec ropného a plynárenského průmyslu-2

   Shenwan Hongyuan analytik Xie Jianbin věří, že základním důvodem pro zvýšení cen ropy v tomto kole je zlepšení nabídky a poptávky na trhu s ropou, které je silnější než základní podpora růstu v roce 2016. Ropný a plynárenský průmysl, který byl v minulosti, se bude postupně zrychlovat a očekává se, že odvětví služeb na ropných polích a společnosti zabývající se průzkumem a vývojem ropy a zemního plynu začnou zvyšovat objem i ceny.

Mezinárodní ceny ropy se pohybují na vysoké úrovni? Očekává se, že se zvedne řetězec ropného a plynárenského průmyslu-3

  Z pohledu subsektorů s růstem cen ropy přímo těží společnosti s rezervami ropných zdrojů.

Mezinárodní ceny ropy se pohybují na vysoké úrovni? Očekává se, že se zvedne řetězec ropného a plynárenského průmyslu-4

   Xie Jianbin věří, že horší výkonnost společnosti Sinopec ve třetím čtvrtletí je způsobena zejména znehodnocením aktiv, ale celková provozní úroveň se výrazně zlepšila a čtvrté čtvrtletí bude těžit také z rostoucích cen ropy; PetroChina je pružnější a aktuální ceny ropy stále zůstávají relativně nízko. Bude mít ještě větší užitek, když ceny ropy v budoucnu budou i nadále růst.

Mezinárodní ceny ropy se pohybují na vysoké úrovni? Očekává se, že se zvedne řetězec ropného a plynárenského průmyslu-5

   Kromě toho budou mít významný přínos také společnosti, které nasazují zámořské zdroje ropy a zemního plynu, jako je New Wave Energy, společnost s permskými zdroji ropy a zemního plynu v Severní Americe, a Zhongtian Energy, která má celý řetězec ropného a plynárenského průmyslu.

Mezinárodní ceny ropy se pohybují na vysoké úrovni? Očekává se, že se zvedne řetězec ropného a plynárenského průmyslu-6

   Na druhé straně oživení cen ropy pomohlo zlepšit ziskovost předcházejících průzkumných a vývojových podniků.

Mezinárodní ceny ropy se pohybují na vysoké úrovni? Očekává se, že se zvedne řetězec ropného a plynárenského průmyslu-7

   Pokud jde o průzkum a těžbu,V prvních třech čtvrtletích letošního roku proměnila PetroChina ztráty v zisky a Sinopec ztráty výrazně snížil. Xie Jianbin věří, že pokud se cena ropy stabilizuje nad 60 USD za barel, následné kapitálové výdaje společnosti vzrostou a očekává se, že společnost poskytující ropné služby zahájí růst objemu i cen.

Mezinárodní ceny ropy se pohybují na vysoké úrovni? Očekává se, že se zvedne řetězec ropného a plynárenského průmyslu-8

   V letošním roce se celková pracovní zátěž společnosti poskytující ropné služby odrazila, ale cena je ovlivněna kontrolou nákladů a hrubá marže se výrazně nezlepšila.

Mezinárodní ceny ropy se pohybují na vysoké úrovni? Očekává se, že se zvedne řetězec ropného a plynárenského průmyslu-9

  Odvětví ropných služeb je v současné době na spodním místě svého ocenění, doporučuje se věnovat pozornost společnostem, jejichž objednávky se výrazně odrazily a u nichž se očekává obrácení výkonnosti.

Mezinárodní ceny ropy se pohybují na vysoké úrovni? Očekává se, že se zvedne řetězec ropného a plynárenského průmyslu-10

.