Obchodní

Nízkorychlostní srovnávání obratu produktu půjčky WeChat a výpůjčky stále chybí scény

souhrn

Po „Xiweidai“ společnost WeChat nedávno uvedla na trh druhý úvěrový produkt „Obrat“. Reportér z Beijing Business Daily zjistil, že umístění obratu je relativně skryté a stále se propaguje v malém měřítku a je méně uživatelů s kvótami. Zaměření tohoto odvětví na obrat je zaměřeno na jeho diferencované umístění s Weiweidai a jeho konkurenceschopnost s Ant Borrowing.Podle názoru analytiků je vstupní bod obratu velmi

Nízkorychlostní srovnávání obratu produktu půjčky WeChat a výpůjčky stále chybí scény

Nízkorychlostní srovnávání obratu produktu půjčky WeChat a výpůjčky stále chybí scény-0

 Nízko-klíčový online úvěrový produkt WeChat „Obrat“ Po „Xiweidai“ představil WeChat nedávno svůj druhý úvěrový produkt „Obrat“. Reportér z Beijing Business Daily zjistil, že umístění obratu je relativně skryté a stále se propaguje v malém měřítku a je méně uživatelů s kvótami. Zaměření tohoto odvětví na obrat je zaměřeno na jeho diferencované umístění s Weiweidai a jeho konkurenceschopnost s Ant Borrowing. Podle názoru analytiků je obrat velmi hluboký a tok je relativně omezený.

Nízkorychlostní srovnávání obratu produktu půjčky WeChat a výpůjčky stále chybí scény-1

  Nejedná se o úvěrový produkt strategické kvality společnosti Tencent, ale lze jej považovat za produkt zpeněžení toku obchodní linie společnosti Licaitong společnosti Tencent.

Nízkorychlostní srovnávání obratu produktu půjčky WeChat a výpůjčky stále chybí scény-2

  V benchmarkingu s Ant Borrowing chybí připojení k podrobným obchodním scénářům a vývojový prostor bude do určité míry ovlivněn.

Nízkorychlostní srovnávání obratu produktu půjčky WeChat a výpůjčky stále chybí scény-3

  Nedávno nenápadná poloha,V aplikaci WeChat je spuštěn obrat úvěrového produktu. Uvádí se, že hlavní institucí spolupracující s obratem je banka s maximální částkou 300 000 juanů a minimální částkou 500 juanů. Reportér z Pekingského obchodního deníku si však všiml, že pozice obratu je poměrně skrytá.

Nízkorychlostní srovnávání obratu produktu půjčky WeChat a výpůjčky stále chybí scény-4

  Zadejte „Moje peněženka“, klikněte na Licaitong a přejděte na stránku „Moje“ Licaitongu, kde uvidíte obrat.

Nízkorychlostní srovnávání obratu produktu půjčky WeChat a výpůjčky stále chybí scény-5

 Současný obrat je navíc stále podporován v malém měřítku a uživatelů s kvótami je relativně málo.

Nízkorychlostní srovnávání obratu produktu půjčky WeChat a výpůjčky stále chybí scény-6

  Produkt je založen hlavně na hodnotě majetku a kreditním skóre uživatele v Licaitongu, online hodnocení půjček a talentu, který splňuje určité standardy, může získat kredit. Podle zavedení produktu obratu si členové Licaitong půjčují od banky prostřednictvím funkce obratu,Po provedení auditu dorazí účet nejrychleji za 10 minut, aby splnil požadavky na likviditu. Preferenční denní míra obratu platinových členů je 0,03%, zatímco zlatých členů je 0,04%. Limit obratu určuje banka na základě finanční hodnoty a kreditní úrovně uživatele v Licaitongu.

Nízkorychlostní srovnávání obratu produktu půjčky WeChat a výpůjčky stále chybí scény-7

  Podle reportéra z Beijing Business Daily je úroveň členství v Licaitongu určena „Hodnota správy majetku je určena. Hodnotu správy majetku získávají hlavně uživatelé, kteří vyplňují základní informace, dokončují ověřování totožnosti, provádějí obchodní zkušenosti a dokončují růst aktiv. Pokud aktivum dosáhne 5 000 juanů, lze přidat 150 finančních hodnot.

Nízkorychlostní srovnávání obratu produktu půjčky WeChat a výpůjčky stále chybí scény-8

  Pro obrat WeChat Podle Sack Research Institute spočívá hlavní rozdíl mezi obratem a předchozím úvěrovým produktem WeChat, Micro Loan, ve výběru klíčových indikátorů modelu kontroly rizika. Weiweidai je hodnocen na základě sociální sítě a kruhu přátel uživatele a obrat je více určován na základě jeho bohatství a kreditu, což je podobné jako u Antborai. Strategická pozice nemusí být tak dobrá jako Weixindai.

Nízkorychlostní srovnávání obratu produktu půjčky WeChat a výpůjčky stále chybí scény-9

  Ve skutečnosti společnost WeChat uvedla na trh úvěrový produkt Weidaidai. Weixindai zaujímá cenné místo na stránce „Nine-Gongge“ WeChat.

  ale,Někteří analytici poukázali na to, že Weixindai přijímá systém pozvánek na seznam povolených a počet pozvaných je omezený a jeho výkon není příliš dobrý. Ve srovnání s Alipay je počet dlužníků velmi odlišný.

  Z tohoto důvodu WeChat opět spustil online obrat. Pokud jde o model, obrat a mikroúvěry mají mnoho podobností. Denní úroková sazba mikroúvěrů je 0,02% - 0,05% a rozpětí denní úrokové sazby obratu je 0.

 03% -0,05%; Z hlediska splácení je obdobím použití také výběr data splácení podle konkrétní situace vašich vlastních zdrojů, obvykle v rozmezí od 1 do 12 měsíců.

  Zdrojem finančních prostředků pro mikroúvěr je WeBank a družstvo banky a obrat Finanční prostředky pocházejí také z bankovních institucí. Uvádí se, že hlavními úvěrovými institucemi, které v současnosti spolupracují, jsou banka Changshu Bank a banka Hua Xia. Xue Hongyan, ředitel internetového finančního centra Suning Institute of Financial Research, uvedl, že z hlediska produktových faktorů, jako jsou kvóty, úrokové sazby a metody splácení, by měly být mikroúvěry a obrat zaměřeny na lidi se stejnými rizikovými atributy. obrat zároveň pomůže bohatství uživatelů v Licaitongu.

  Hodnota jako důležitý práh aplikace se více zaměřuje na krátkodobé potřeby likvidity „produktivních“ uživatelů. Je zaměřen na rozdělené skupiny lidí a zákaznická základna je slabší než u mikroúvěrů. Z pohledu vstupu produktu a operátorů je vstup do obratu velmi hluboký a tok je relativně omezený. Je zřejmé, že nejde o strategický úvěrový produkt Tencentu.

  Lze jej považovat za produkt zpeněžení toku obchodní linie Licaitong společnosti Tencent; Weiwei půjčka zaujímá základní vstup, strategický Stav je na první pohled jasný,Nejen, že jde o vlajkový produkt WeBank, po nějakou dobu zůstane hlavní značkou spotřebitelských finančních produktů společnosti Tencent. Benchmarking Ant Borrowing stále postrádá spojení mezi scénami. Podle analytiků existuje mezi Turnoverem a Ant Borrowing mnoho podobností.

  V podnikání osobních půjček společnosti Tencent však chybí rozložení podnikání se splátkami scénářů, které provádí Huabei. Také mu chybí konektivita podrobných obchodních scénářů a vývojový prostor bude do určité míry ovlivněn. Ze srovnání obratu a výpůjčky, pokud jde o úrokové sazby, je denní úroková sazba obratu WeChat 0,03% -0,05%, zatímco denní úroková sazba výpůjčky je 0,015% -0,06%; z hlediska využití Antboring jasně naznačuje že je to pro osobní použití. Půjčovací služby na spotřebu, dekorace, cestovní ruch atd.

 ,Obrat znamená pouze řešení dočasných kapitálových potřeb; pokud jde o částku, obrat je 5 až 300 tisíc juanů, zatímco částka půjčky je 10 až 300 tisíc juanů; donor je jiný a donor půjčky je hlavně Ant Financial - její dceřiná společnost Chongqing Ant Mall mikroúvěry budou v budoucnu otevřeny bankám a dalším finančním institucím a banka je jednoznačně zdrojem kapitálu pro obrat.

 Pokud jde o uspořádání úvěrového podnikání společnosti Tencent, Xue Hongyan uvedl, že ve srovnání s dvouřádkovým uspořádáním půjček společnosti Ant Financial a Huabei je osobní půjčka společnosti Tencent stále jediným v oblasti půjček mikrofinancování a postrádá rozvržení splátkového obchodu prováděného společností Huabei. Aby se získala konektivita podrobných obchodních scénářů, bude vývojový prostor do určité míry ovlivněn. například,Společnost Huabei může pomocí Alipay propojit scénáře spotřeby offline a online a stát se univerzálním platebním nástrojem. Jako úvěrový produkt založený na hotovosti chybí společnosti Huabei propojení s WeChat Pay a nemůže využít připojení WeChat Pay k rozšíření vlastního prostoru pro růst.

  Výzkumný ústav Sack poukázal na to, že půjčování Tencentu se opírá hlavně o QQ,To je také jeho největší výhoda pro obrovský počet uživatelů WeChat. Ve srovnání s Ant Financial jsou však informace o uživateli první z nich komplikovanější a triviální a v modelu řízení rizik je obtížné použít mnoho dat.

  Naopak, Ant Financial se při provádění transakcí spoléhá na data elektronického obchodování Taobao. reálnější a snazší integrace. Aby bylo možné posoudit výkonnost zákazníka, lze snadno optimalizovat model řízení rizik. Spolu s konkrétními scénáři spotřeby je snazší převádět uživatele.

  Ant Borrowing a Huabei jsou navíc malé online půjčky, které v mnoha případech nepodléhají úvěrovému šetření centrální banky.

  Mikrofinancování a obrat jsou bankovní půjčky a půjčky budou hlášeny úvěrovému šetření centrální banky, které může mít dopad na půjčky uživatelů v jiných bankách. , Uživatelé jsou proto více znepokojeni.

Pekingský denní reportér Liu Shuangxia / Wen Song Yuanyuan / redaktor odpovědný za hodinářství:Klíčová slova článku Xie Haiping: Mikrofinanční půjčka Licaitong populární doporučení Odložte veřejný účet Sina Finance a vysílejte nejnovější finanční informace a videa 24 hodin denně, další výhody pro fanoušky naskenujte QR kód a sledujte jej (sinafinance).