Stipendium

Jingdong nakonec vydělal peníze: čistý zisk 1,4 miliardy juanů v prvním čtvrtletí překonal celý rok loňského roku

souhrn

Obrázek ① V laboratoři JD Smart Logistics Laboratory pracuje inteligentní manipulační robot. Fotografoval náš reportér Ču Wei Na obrázku je skupinová fotografie zástupců globálních partnerů JD.com. (Informační obrázek) Společnost JD.com nedávno zveřejnila finanční zprávu za první čtvrtletí za fiskální rok 2017.Finanční zpráva ukazuje, že Peking

Jingdong nakonec vydělal peníze: čistý zisk 1,4 miliardy juanů v prvním čtvrtletí překonal celý rok loňského roku

Jingdong nakonec vydělal peníze: čistý zisk 1,4 miliardy juanů v prvním čtvrtletí překonal celý rok loňského roku-0

 Obrázek ① V laboratoři JD Smart Logistics Laboratory pracuje inteligentní manipulační robot.

Jingdong nakonec vydělal peníze: čistý zisk 1,4 miliardy juanů v prvním čtvrtletí překonal celý rok loňského roku-1

  Fotografoval náš reportér Ču Wei Na obrázku je skupinová fotografie zástupců globálních partnerů JD. com. (Informační obrázek) Společnost JD. com nedávno zveřejnila finanční zprávu za první čtvrtletí za fiskální rok 2017.

Jingdong nakonec vydělal peníze: čistý zisk 1,4 miliardy juanů v prvním čtvrtletí překonal celý rok loňského roku-2

 Podle finanční zprávy dosáhl čistý zisk JD v prvním čtvrtletí 76,2 miliardy juanů (přibližně 11,1 miliardy amerických dolarů), což představuje meziroční nárůst o 41,2%; čistý zisk činil 1,4 miliardy juanů, což překonalo 1 miliardu juanů v roce 2016. Je to poprvé, co JD. com dosáhl jediného čtvrtletního zisku od svého uvedení na burze NASDAQ ve Spojených státech.

Jingdong nakonec vydělal peníze: čistý zisk 1,4 miliardy juanů v prvním čtvrtletí překonal celý rok loňského roku-3

  Lze jej považovat za hlavní milník ve vývoji JD. com. Počínaje stánkem v obchodě elektroniky Zhongguancun v Pekingu,Dnes se stala jednou z deseti nejlepších internetových společností na světě. JD.

Jingdong nakonec vydělal peníze: čistý zisk 1,4 miliardy juanů v prvním čtvrtletí překonal celý rok loňského roku-4

 com má příliš mnoho „prvenství“, které stojí za zapamatování: V roce 2014 se stala první čínskou velkou integrovanou společností elektronického obchodování úspěšně registrovanou ve Spojených státech; v roce 2016 se stala první a jedinou vybranou společností v Číně „Fortune“ Internetové společnosti v top 500 na světě prolomily historii dlouhodobé absence čínských internetových společností na 500 nejlepších seznamech na světě . .

Jingdong nakonec vydělal peníze: čistý zisk 1,4 miliardy juanů v prvním čtvrtletí překonal celý rok loňského roku-5

 . “Růst společnosti JD za posledních 10 let závisel na zlepšování efektivity, snižování nákladů, zaměření na uživatelské zkušenosti a vytváření hodnoty pro uživatele a společnost. „Předseda představenstva a generální ředitel skupiny Jingdong Liu Qiangdong řekl:„ V příštích 10 letech musíme mít smysl pro misi jako propagátor nové čínské ekonomiky a smysl pro zodpovědnost pomáhat čínskému výrobnímu odvětví „jít globálně“.

Jingdong nakonec vydělal peníze: čistý zisk 1,4 miliardy juanů v prvním čtvrtletí překonal celý rok loňského roku-6

 Je také nutné mít smysl pro čest zastupovat čínské společnosti v účasti na mezinárodní konkurenci a dodávat vysoce kvalitní čínské výrobky spotřebitelům po celém světě. “Kanály klesající do venkovských oblastí za účelem hledání nového tržního prostoru.

Jingdong nakonec vydělal peníze: čistý zisk 1,4 miliardy juanů v prvním čtvrtletí překonal celý rok loňského roku-7

  Venkovský trh byl vždy nedostatek spotřeby. Na jedné straně na straně poptávky z důvodu nedostatku vysoce kvalitního zboží a zpětných logistických služeb,Kupní síla zemědělců nebyla dlouho účinně uvolněna; na druhé straně na straně produkce uzavřené kanály a jednotlivé způsoby prodeje zemědělských produktů omezují růst příjmů zemědělců a rozvoj venkovské ekonomiky.

Jingdong nakonec vydělal peníze: čistý zisk 1,4 miliardy juanů v prvním čtvrtletí překonal celý rok loňského roku-8

  Chcete-li otevřít obousměrné kanály pro průmyslové výrobky směřující na venkov a zemědělské produkty do měst, je venkovský elektronický obchod právě exportem. V roce 2014 navrhla JD. com strategii potopení kanálu,Prostřednictvím samoobslužných středisek služeb na úrovni krajů, venkovských promotérů hustě distribuovaných na venkově a kooperativních obchodů služeb „Jingdongbang“ byla po celé zemi zavedena základní síť venkovského elektronického obchodování. Cílem společnosti JD je umožnit spotřebitelům na venkově, aby si mohli pochutnat na stejně kvalitních produktech jako ve městech, a zajistit, aby venkovské vysoce kvalitní zemědělské produkty byly na stole městských spotřebitelů plynulejší.

Jingdong nakonec vydělal peníze: čistý zisk 1,4 miliardy juanů v prvním čtvrtletí překonal celý rok loňského roku-9

 Li Anping z obchodního domu „Jingdong Gang“ v Dujiangyanu v S'-čchuanu byl mezi prvními, kdo se připojili k týmu venkovského elektronického obchodování. Stále si pamatuje, že když se obchod poprvé otevřel, vstoupil do obchodu starý muž v 70. letech a vložil mu do ruky kousek papíru s několika kopiemi modelů spotřebičů.

  Ukázalo se, že starý muž připravoval pro svého vnuka nový dům a během dne odjel autem do několika měst pro domácí spotřebiče v kraji. Po zkopírování ceny každé položky jsem v noci šel do jeho obchodu, abych to porovnal, a zjistil jsem, že na několik spotřebičů lze ušetřit celkem více než 1 800 juanů. Od té doby se farmáři v Sili a Baxiangu postupně stali pravidelnými zákazníky malého obchodu. Pomáhat zemědělcům rychleji zvyšovat jejich spotřebu je pouze jedním z příspěvků elektronického obchodování.

  Pro zemědělce je důležitější upgrady prodeje. To je také jádrem strategie venkovského elektronického obchodu JD - poskytnout platformu a kanál pro vstup zemědělských produktů do města. Zhang Chunming, podnikatel v oblasti elektronického obchodování se zemědělskými produkty, vyrostl na severovýchodě venkova.

  Zhang Chunming náhodou oslovil venkovské promotéry JD a vznikla myšlenka přímého prodeje severovýchodní rýže do celé země prostřednictvím internetového elektronického obchodu. V JD Technology,S pomocí logistiky a dalších oddělení se na podzim roku 2015 začala prodávat rýže bez znečištění řady „Little Chicken Pecks Rice“. Vzhledem k tomu, že se tento obchod stává stále populárnějším, představuje online prodej více než 80% objemu prodeje „kuřat klování rýže“. Kurýr v kraji uvedl, že počet balíků zaslaných do všech částí země je nyní větší než počet okolních měst dohromady.

 Strategie „průmyslových produktů na venkov“ a „zemědělských produktů do měst“, která se opírá o síť desítek tisíc obchodů se službami venkova a promotérů venkova, se skutečně potopila na venkov a integrovala každodenní život a produkční práci stovek milionů zemědělců, umožňující elektronický obchod Dividendy jsou pro zemědělce a venkovské oblasti velmi dostupné.

  Vyplujte, abyste do světa prosadili více „Made in China“. Seznam ve Spojených státech v roce 2014 je důležitým krokem pro internacionalizaci JD.

 com. Ve skutečnosti se JD od roku 2012 začala angažovat v zámořském podnikání. "Zámořský spotřebitelský trh se rychle rozvíjí.

  Spotřebitelé v různých zemích vnímají elektronický obchod odlišně kvůli kulturnímu pozadí a dalším faktorům, ale všichni bez výjimky projevují velký zájem. " Řekl An Fei, manažer rozvoje zahraničních obchodů JD, "prostřednictvím Platformy elektronického obchodu nakupují zboží z Číny,Při získávání záruky kvality si můžete užít také propagační akce a slevy. To je největší výhoda elektronického obchodování při získávání zahraničních uživatelů.

  “V dnešní době nakupuje prostřednictvím JD stále více zahraničních spotřebitelů v Rusku, na Ukrajině, v Polsku, Austrálii.

  com Když jsem přišel na čínské výrobky, poznal jsem stále více čínských značek. Podle velkých dat JD. comNejoblíbenějšími čínskými produkty na zámořských trzích jsou mobilní telefony, počítače, elektronické příslušenství a předměty pro domácnost. Inteligentní produkty a automobilové díly vyrobené v tuzemsku se také dostaly do zahraničí prostřednictvím platforem elektronického obchodování.

  „S neustálým rozvojem zámořských obchodních strategií přitahovala společnost JD. com stále více pozornosti zámořských spotřebitelů. Mnoho místních dodavatelů změnilo své původní váhání. Proaktivně hledat příležitosti ke spolupráci.

  „An Fei řekla, zejména v poslední době, že je zjevně rušnější než kdy jindy, protože brzy se blíží každoroční„ 618 Shopping Festival “. S rozšířením globálního podnikání JD. com se na tuto střednědobou propagaci těší i zámořské trhy.

  Postupné zahřívání. Rychlý rozvoj zámořského podnikání JD. com je neoddělitelný od podpory efektivních přeshraničních logistických služeb. V současnosti přeshraniční logistická síť JD pro dovoz a vývoz zřídila 8 celních přístavů pro skladování v Guangzhou, Šanghaji, Ningbo, Hangzhou, Zhengzhou, Chongqing a Tianjin a 3 přeshraniční přímé poštovní porty v Pekingu, Šanghaji a Guangzhou, vytvoření jednoho úplného přeshraničního ekologického území.

  V zahraničí přeshraniční logistická síť JD pro dovoz a vývoz pokrývá více než 40 zemí a regionů. Existuje více než 300 mezinárodních vyhrazených linek a zámořské sklady TC se nacházejí v Nizozemsku, Británii, Francii, Německu, Japonsku a dalších zemích.

  Technologická inovace X + Y podporuje inteligentní transformaci podniků. Na začátku letošního roku Liu Qiangdong na výročním zasedání JD oznámil, že v příštích 12 letech JD urychlí technologickou transformaci a pomocí technologie transformuje obchodní model zavedený v prvních 12 let. Z pohledu činitelů s rozhodovací pravomocí JDRychlý vývoj technologií ovlivní všechny společnosti na světě.

  Pokud se dnes nebudete připravovat, budou v budoucnu odstraněny dávky společností, které nedokážou držet krok s dobou.

  V březnu 2016 byla založena divize JD X.

  Jedná se o tým s inteligentní logistikou jako hlavním směrem výzkumu a vývoje. Narodily se zde tři automatizační technologie včetně bezpilotních skladů, dronů a bezpilotních vozidel nezávisle vyvinutých společností JD. com. O osm měsíců později založila společnost JD.

 com obchodní jednotku Y s cílem rekonstruovat inteligentní dodavatelský řetězec a využívat cloud computing, velká data, umělou inteligenci a další prostředky na podporu upgradu hlavního podnikání v elektronickém obchodování. Mnoho lidí nechápe, proč by společnost, jejíž hlavní činností je maloobchod, měla zvýšit investice do technologií? Podle Zhang Chena, technologického ředitele JD.

 com, představují tato dvě tajemná oddělení dopisů budoucnost JD. Kombinace „X + Y“ představuje dva směry technologické transformace JD, a to budování konkurenční výhody společnosti prostřednictvím inteligentního dodavatelského řetězce a inteligentní logistiky. V inteligentní logistické laboratoři divize JD X viděl reportér plně automatickou skladovací scénu složenou z robotů, algoritmů umělé inteligence a sítí pro vnímání dat.

  Xiao Jun, vedoucí obchodního oddělení JD X, to odhalil„Bezobslužný sklad“ je přizpůsobené a systematické celkové logistické řešení vyvinuté nezávisle společností Jingdong. Má úplná nezávislá práva duševního vlastnictví. Udělal mnoho technologických průlomů a inovací v řídicích algoritmech, mechanických strukturách, aplikačních scénářích atd. A má nahromaděné patentové přihlášky.

  Více než 100 kusů. Inteligentní manipulační robot je reprezentativním výdobytkem technologické inovace JD. com.

 Toto automatizované vozidlo s průvodcem, které vypadá jako zametací robot, má maximální zatížení více než 300 kilogramů a může pracovat až 8 hodin. Může nejen realizovat přepravu zboží ve skladu, ale také automaticky vyhnout se překážkám a nezávisle plánovat trasy.

  Inženýr výzkumu a vývoje novinářům řekl, že v tomto „bezpilotním skladu“ jsou kromě manipulačních robotů také regálové raketoplány,Více logistických robotů, jako jsou třídicí roboty, stohovací roboty a bezpilotní vysokozdvižné vozíky, pracuje společně a integrace robotů změní celý model logistického skladování. „Staňte se národním podnikem a vytvářejte větší hodnotu pro společnost“, to je vize stanovená společností JD. com.

  Dnes má JD po celém světě více než 120 000 zaměstnanců, obsluhuje více než 100 milionů rodin a téměř 2. 400 milionů spotřebitelů pokrývá 300 000 vesnic a měst v Číně. „Pokud je naším cílem Everest, právě jsme dorazili do základního tábora Everestu. Cesta vpřed je dlouhá a dlouhá.

V budoucnu doufáme, že budeme sloužit spotřebitelům po celém světě a proslavíme více čínských značek ve světě. “ Liu Qiangdong řekl. (Ekonomický deník, reportér čínské ekonomické sítě Zhu Wei).