Hra

Panama a Čína navazují diplomatické vztahy

souhrn

Panamský prezident Varela přednesl celostátní televizní projev 12. místního času a oznámil navázání diplomatických vztahů s Čínou. Čínský ministr zahraničí Wang Yi také jednal s panamským viceprezidentem a ministrem zahraničí De Saint Malo v Pekingu. Wang Yi uvedl, že panamská vláda vychází z dlouhodobého rozvoje země a základních zájmů lidu a odhodlaně uznala princip jedné Číny.Ti, kteří „přerušili diplomatické styky“ s Tchaj-wanem a navázali diplomatické styky s Čínou

Panama a Čína navazují diplomatické vztahy

Panama a Čína navazují diplomatické vztahy-0

 Panamský prezident Varela přednesl celostátní televizní projev 12. místního času a oznámil navázání diplomatických vztahů s Čínou. Čínský ministr zahraničí Wang Yi také jednal s panamským viceprezidentem a ministrem zahraničí De Saint Malo v Pekingu. Wang Yi uvedl, že panamská vláda vychází z dlouhodobého rozvoje země a základních zájmů lidu a odhodlaně uznala princip jedné Číny.

Panama a Čína navazují diplomatické vztahy-1

 Správné politické rozhodnutí „přerušit diplomatické vztahy“ s Tchaj-wanem a navázat diplomatické vztahy s Čínou. Navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Pákistánem je historickým krokem, který učinily obě strany s cílem usilovat o dlouhodobý blahobyt obou národů a vyhovět společným přáním obou národů.

Panama a Čína navazují diplomatické vztahy-2

  Analytici se domnívají, že navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Pákistánem znamená novou éru vztahů Číny s touto vzdálenou zemí Střední Ameriky. Panama „přerušení diplomatických vztahů“ s Tchaj-wanem ve stejný den, Wang Yi, viceprezident a ministr zahraničních věcí Panamské republiky, jednal v Pekingu 13.

Panama a Čína navazují diplomatické vztahy-3

  dne a podepsal „Společné komuniké o navázání diplomatických vztahů mezi Čínská lidová republika a Panamská republika. “Hlavní obsah je následující: Čínská lidová republika a Panamská republika, v souladu se zájmy a přáními obou národů,Od podpisu komuniké se rozhoduje o vzájemném uznávání a navazování diplomatických vztahů na úrovni velvyslanců. Obě vlády se dohodly na rozvoji přátelských vztahů mezi oběma zeměmi na základě zásad vzájemného respektování svrchovanosti a územní celistvosti, vzájemné neútočení, vzájemného nezasahování do vnitřních záležitostí, rovnosti a vzájemného prospěchu a mírového soužití. Vláda Panamské republiky uznává, že na světě existuje pouze jedna Čína,Vláda Čínské lidové republiky je jedinou legální vládou zastupující celou Čínu a Tchaj-wan je nezcizitelnou součástí čínského území.

Panama a Čína navazují diplomatické vztahy-4

  Vláda Panamské republiky okamžitě přerušila své „diplomatické vztahy“ s Tchaj-wanem a slíbila, že nebude mít žádné oficiální vztahy s Tchaj-wanem a že nebude provádět žádné oficiální výměny. „Přinese to blaho dvěma národům“Ve svém televizním projevu toho dne Barrera řekl: „Oznamuji zemi a světu, že dnes Panamská republika a Čínská lidová republika navázaly diplomatické vztahy. “ Zmínil, že 26.

Panama a Čína navazují diplomatické vztahy-5

  června 2016 pocházel z dceřiná společnost China Ocean Shipping Group. „COSCO SHIPPING Panama“ se stalo prvním plavidlem po expanzi Panamského průplavu.

Panama a Čína navazují diplomatické vztahy-6

  Navázání diplomatických vztahů je rovněž uznáním příspěvku zámořské čínské komunity v Pákistánu k hospodářskému a sociálnímu rozvoji Panamy. „Čína hrála v hospodářském rozvoji Panamy vždy důležitou roli.

Panama a Čína navazují diplomatické vztahy-7

  V současné době se Čína stala druhým největším uživatelem Panamského průplavu a největším dodavatelem zboží v zóně volného obchodu Panama Colon. Panama zároveň také se stal vstupem mnoha velkých čínských společností. Důležitá brána na americký trh. Pevně ​​věřím, že vztah mezi oběma zeměmi dosáhl nejlepšího času pro další posilování.

 „Barrera řekl.

  Barrera uvedl, že požádal panamskou vládu, aby co nejdříve podepsala dohody o spolupráci s Čínou v oblasti cestovního ruchu, obchodu, přistěhovalectví, zemědělství, školství a námořních záležitostí, aby byla vytvořena vzájemná důvěra, vzájemný respekt a prospěch pro obě strany. dvoustranné vztahy pro tyto dvě země. Položte pevný základ vztahu.

  “Věřím, že navázání diplomatických vztahů mezi Panamou a Čínou přinese oběma lidem výhody. A prospějte další generaci. „Podle oficiálních statistik celkový počet zámořských Číňanů v Pákistánu přesahuje 150 000, což z něj činí jednu z největších zámořských čínských komunit v Latinské Americe.

  Panama: Centrum pro malé země Panama se nachází v jihovýchodní části Střední Ameriky s počtem obyvatel má více než 4 miliony a rozlohu 75 000 kilometrů čtverečních.

  Panamský průplav je známý, kanál spojuje Pacifik a Atlantik,Je to jedna z důležitých přepravních vodních cest na světě. Průplavem každoročně prochází téměř 6% celosvětového obchodu a dopravy, což je známé jako „Globální obchodní barometr“. Panama se stala jedním ze světových leteckých a námořních uzlů díky své geografické poloze, která spojuje Severní a Jižní Ameriku, spolu s existencí kanálu.

  V posledních letech panamská ekonomika rychle rostla,Na vedoucí pozici v celých zemích Latinské Ameriky.

Podle zpravodajské agentury Xinhua.