Fakta

Sharp žaluje Hisense za právo používat severoamerickou značku Sharp

souhrn

9. června Sharp podal žalobu na Hisense u kalifornského soudu ve Spojených státech. V roce 2015 společnost Sharp poskytla společnosti Hisense právo používat na severoamerickém trhu značku TV po dobu pěti let. Tentokrát z důvodu, že prodej produktů společnosti Hisense s nízkou kvalitou a nízkou cenou poškozuje reputaci společnosti Sharp, požádal společnost Hisense, aby přestala používat Sharp a kompenzovat minimálně 100 milionů USD. A společnost Hisense, která využívá značku Sharp k otevření severoamerického trhu, je vázána

Sharp žaluje Hisense za právo používat severoamerickou značku Sharp

Sharp žaluje Hisense za právo používat severoamerickou značku Sharp-0

 Business Herald 21. století 9. června podal Sharp žalobu na Hisense u kalifornského soudu ve Spojených státech. V roce 2015 společnost Sharp poskytla společnosti Hisense právo používat na severoamerickém trhu značku TV po dobu pěti let.

Sharp žaluje Hisense za právo používat severoamerickou značku Sharp-1

  Tentokrát z důvodu, že prodej produktů společnosti Hisense s nízkou kvalitou a nízkou cenou poškozuje reputaci společnosti Sharp, požádal společnost Hisense, aby přestala používat Sharp a kompenzovat minimálně 100 milionů USD. Společnost Hisense, která využila výhodu značky Sharp k otevření severoamerického trhu, se nevyhnutelně snadno nevzdá. Dne 13.

Sharp žaluje Hisense za právo používat severoamerickou značku Sharp-2

  června řekl Hisense reportérovi Business Herald z 21. století: „Hisense bude aktivně reagovat na soudní proces a zároveň , plně dodržujte licenční smlouvu na ochranné známky mezi oběma stranami. Pokračujte ve výrobě a prodeji televizních produktů značky Sharp v Severní Americe.

Sharp žaluje Hisense za právo používat severoamerickou značku Sharp-3

  “Podle názoru Zhu Dana, zástupce generálního ředitele marketingu společnosti Hisense International,Toto je „pomsta“ společnosti Sharcon společnosti Foxconn.

Sharp žaluje Hisense za právo používat severoamerickou značku Sharp-4

  Změna postoje Sharp k licencování značek začala v dubnu 2016, kdy společnost Foxconn formálně získala Sharp. Pod vedením předsedy skupiny Foxconn Group Terryho Goua nový Sharp prudce přichází.

 Jako důležitý zámořský trh je Severní Amerika nutností. V případě slabého domácího prodeje v ČíněInternacionalizace se pro výrobce barevných televizorů stala nepostradatelnou strategií.

  Za touto konkurencí se odráží stále tvrdší konkurence mezi výrobci na zámořských trzích.

  Soud úzkosti Sharp eskaloval rozpor mezi Sharpem a Hisense. Již v roce 2016 obě strany mnohokrát jednaly, ale dosud nedosáhly dohody. Zhu Dan představil,V říjnu loňského roku navštívil Hisense prezident Sharpu z Foxconnu Dai Zhengwu a Hisense zamítl jeho žádost „vzít zpět“ značku Sharp. Později Dai Zhengwu prostřednictvím tchajwanských médií prohlásil, že s podporou Hon Hai podnikne destruktivní opatření, aby Hisense vyplivl „Sharp“.

  Příslušná osoba odpovědná za Sharp China novinářům řekla:V současné době ústředí společnosti Sharp neposkytlo oficiální odpověď.

  Z obsahu žaloby společnosti Sharp se však nejvíce obávají poškození image značky Sharp. Pokud jde o důvody Sharpova sporu, Zhu Dan kategoricky popřel: „Poté, co převzal Hisense, cenový index běžných 32palcových, 50palcových a 65palcových televizorů na americkém trhu a značka Sharp výrazně vzrostly.

  . A Sharpovy takzvané „problémy s kvalitou“ jednotlivých modelů jsou omluvou pro dotek porcelánu. „Rovněž novinářům řekl, že v roce 2015 společnost Sharp, která měla obtížné podnikání a utrpěla těžké ztráty, opakovaně navštívila Hisense. V této souvislosti se Hisense rozhodl„ ulevit “severoamerickému trhu Sharp: převzetí továrny Sharp Mexico a hostování Sharp North American brand (6.

  ledna 2016, den - 5. ledna 2021), prodej. Od té doby společnost Hisense oživila továrny, obnovila kanály, zlepšila strukturu produktů a zvýšila tržby a tržby.

  Před pětiletou lhůtou Sharp toužil „získat zpět ztracené místo“, což ukazuje na jeho touhu po severoamerickém trhu.

  Tato touha vychází spíše z potřeb Sharpových vnitřních reforem. Rok 2016 byl pro Sharp transformací.

 Nový Sharp je ambiciózní. Do roku 2017 Sharp zvýšil svůj cíl prodeje barevných televizorů na 14 milionů kusů a v prvním čtvrtletí dosáhl objemu prodeje loňského roku.

  Liu Buchen, hlavní analytik v oboru domácích spotřebičů, analyzoval novinářům: „V roce 2015 se starý Sharp nacházel ve zvlášť obtížné situaci. Snažil se ze všech sil stáhnout z globálního trhu a prodal mexickou továrnu a severoamerické značky Hisense za velmi levnou cenu.

 Po vstupu do systému Foxconn doufá New Sharp ve vzestupu a jeho strategie prochází zásadní změnou, která v minulosti hlídala trh, ale nyní aktivně útočí. Společnost Sharp uvedla na čínský trh nové produkty a různé typy marketingu a již zrušila autorizaci značky v Evropě a nyní existuje pouze severoamerický trh. „Současně stojí za zmínku, že Foxconn staví panelový průmyslový park na základě Sharpu. Linka Guangzhou 10,5 generace je v současné době ve výstavbě a diskutuje se o investici do americké továrny na LCD panely.

  Jakmile přistane továrna na panely společnosti Foxconn ve Spojených státech, měla by být značka Sharp a prodejní kanály v Severní Americe ve vlastních rukou, aby zlepšily průmyslový řetězec. Konkurence pro severoamerický trh V posledních letech bylo mezinárodní podnikání důležitým růstovým bodem pro společnosti zabývající se barevnou televizí. Jak čínské společnosti nadále rozšiřují své území, konkurence na zámořských trzích je stále tvrdší.

  Li Shanhui, vedoucí výzkumu společnosti Qunzhi Consulting, novinářům řekl: „Prodej barevných televizorů na čínském trhu je letos slabý a poptávka je pomalá. Blízko roku se Sharp také obává a chce dosáhnout prodejních plánů prostřednictvím severoamerický trh. Na licencování značky záleží Sharp a Hisense hovoří už dlouho,Hisense však nemůže druhé straně snadno vrátit autorizaci značky.

  Samotný Hisense investoval spoustu energie.

  Prostřednictvím značky Sharp získal Hisense nejen dobrý kanál, ale také se může naučit technologii od Sharpu. „Lin Lan, viceprezident skupiny Hisense, v rozhovoru pro novináře uvedl:„ Tři trhy v Severní Americe, Evropě a Austrálii jsou strategickými průlomovými body pro internacionalizaci společnosti Hisense. “Akvizice závodu Sharp v Mexiku pomůže nejen vyřešit problémové místo výrobní kapacity v Severní a Jižní Americe, ale také získat prostředky kanálu prostřednictvím autorizace značky Sharp.

  „Hisense očekává, že po akvizici americký obchod zvýší tržby o 2 miliardy amerických dolarů. Je zřejmé, jaký význam má severoamerický trh, a pro Hisense je převod autorizace značky ekvivalentní americkému trhu, který má začít znovu znovu;Pro Sharp je návrat do Severní Ameriky také nepostradatelnou součástí jejího návratu na trůn. Podle Zhu Dana Sharp za účelem opětovného získání značky prováděl „rušivé akce“ jeden po druhém: zastavil dodávky obrazovek pro Hisense, přesměroval zboží do kanálů Hisense v rozporu se smlouvou ve Spojených státech a jednostranně zaslal dopis na Hisense žádající o zastavení smlouvy.

  Sharp novinářům řekl:Je to jen tím, že cena obrazovky stoupla a nic jako rozbitá obrazovka neexistuje. Sharp a Hisense mají stejné slovo, ale výsledkem je, že zdroje obrazovky Hisense jsou omezené.

  To je také hlavní důvod pro předchozí spolupráci mezi Hisense a TCL. Podle obsahu spolupráce Hisense nakupuje LCD obrazovky od TCL. Obrazovky Sharp byly vždy umístěny na špičkové úrovni a technologie otce LCD je rozpoznána kruhem.

 Pokud televizory Sharp na severoamerickém trhu nepoužívají obrazovky Sharp, bude to mít negativní dopad na samotnou značku.

  Liu Buchen uvedl, že soudní proces nebude mít v krátkodobém horizontu žádný výsledek a také způsobí potíže oběma stranám.

  Na jedné straně Sharp nemohl vstoupit na severoamerický trh, na druhé straně měl Hisense žalobu, která se dotkla také její značky.

  Čím delší je časové zpoždění,U Sharpu bude škoda ještě větší. Pokud jde o výsledek soudního sporu, mnoho lidí v tomto odvětví se domnívá, že obě strany dosáhnou urovnání sporu, je tím nejlepším způsobem. V současné době se zdá, že bitva bude na mrtvém bodě.

  Známý právník v oblasti IT a duševního vlastnictví Zhao Zhanzhu pro Business Herald 21. století řekl: „Nejprve záleží na tom, zda smlouva jasně stanoví, že Hisense bude používat značku Sharp v Severní Amerika. Standard nejnižší ceny a standard kvality.

  Zadruhé zkontrolujte, zda existují důkazy o porušení smlouvy Hisense.

Pokud nedojde k velmi jasné a konkrétní dohodě, domnívám se, že je obtížné získat podporu pouze z důvodu, že prodej nekvalitních produktů poškozuje pověst. ".