Fakta

Úrokové sazby hypoték v mnoha bankách nadále rostou: druhý úvěr na bydlení v Pekingu vzrostl na 1,2krát

souhrn

13. června vzrostly úrokové sazby hypoték bank na mnoha místech. Některé komerční banky v Kantonu začaly na začátku června zvyšovat úrokovou sazbu první půjčky na bydlení o 5–20%. Některé pekingské banky zvýšily úrokovou sazbu první půjčky na bydlení a úroková sazba druhé půjčky na bydlení se také zvýšila na 1,2násobek referenční sazba. V oblasti Fuzhou některé banky zvýšily první úrokovou sazbu úvěru na bydlení, mezi nimiž rostoucí poměr dosáhl 10%.

Úrokové sazby hypoték v mnoha bankách nadále rostou: druhý úvěr na bydlení v Pekingu vzrostl na 1,2krát

Úrokové sazby hypoték v mnoha bankách nadále rostou: druhý úvěr na bydlení v Pekingu vzrostl na 1,2krát-0

 Business Herald 21. století 13. června se na mnoha místech zvýšily úrokové sazby hypoték bank.

Úrokové sazby hypoték v mnoha bankách nadále rostou: druhý úvěr na bydlení v Pekingu vzrostl na 1,2krát-1

  Některé komerční banky v Kantonu začaly na začátku června zvyšovat úrokovou sazbu první půjčky na bydlení o 5–20%.

Úrokové sazby hypoték v mnoha bankách nadále rostou: druhý úvěr na bydlení v Pekingu vzrostl na 1,2krát-2

  Některé pekingské banky zvýšily úrokovou sazbu první půjčky na bydlení a úroková sazba druhé půjčky na bydlení se také zvýšila na 1,2násobek referenční sazba.

Úrokové sazby hypoték v mnoha bankách nadále rostou: druhý úvěr na bydlení v Pekingu vzrostl na 1,2krát-3

  V oblasti Fuzhou některé banky zvýšily první úrokovou sazbu úvěru na bydlení. Mezi nimi rostoucí sazba dosáhla 10% a druhá úroková sazba hypotéky na bydlení byla také poprvé zvýšena na 1,2násobek referenční úrokové sazby. Hypoteční úrokové sazby ve více regionech rostou.

Úrokové sazby hypoték v mnoha bankách nadále rostou: druhý úvěr na bydlení v Pekingu vzrostl na 1,2krát-4

  V prvním červnovém týdnu 2017, poté, co jednotlivé banky v oblasti Pekingu implementovaly 1,1násobek referenční úrokové sazby pro první úvěr na bydlení, některé banky navázaly na zvýšení úrokové sazby prvního úvěru na bydlení a úroková sazba druhé půjčky na bydlení byla rovněž zvýšena na celé rozpětí 1. referenční úrokové sazby. 2krát.

Úrokové sazby hypoték v mnoha bankách nadále rostou: druhý úvěr na bydlení v Pekingu vzrostl na 1,2krát-5

  Zprostředkovatel velké realitní kanceláře v Pekingu novinářům řekl, že kromě 10% zvýšení úrokové sazby u první půjčky na bydlení od banky Minsheng Bank oznámila čínská banka Guangfa Bank zvýšení úrokové sazby první půjčky na bydlení o 5% a kvóta je omezená; Ping An Bank také oznámila první úrokovou sazbu úvěru na bydlení, aby implementovala referenční úrokovou sazbu 1,1krát, ale konkrétní čas zahájení bude oznámen samostatně. V současné době,Úroková sazba první kantonské půjčky na bydlení ve srovnání s květnem dále vzrostla a slevy v podstatě zmizely.

Úrokové sazby hypoték v mnoha bankách nadále rostou: druhý úvěr na bydlení v Pekingu vzrostl na 1,2krát-6

  Některé banky zavedly úrokové sazby, které jsou o 5–20% vyšší než referenční úroková sazba. Mezi nimi je první úroková sazba úvěru na bydlení pobočky Shanghai Pudong Development Bank Guangzhou Branch o 20% vyšší než referenční hodnota, banka Minsheng Bank je o 10% vyšší než referenční hodnota a úroková sazba zavedená čínskou pobočkou CITIC Bank Guangzhou Branch je o 5% vyšší než měřítko. Úroková sazba první půjčky na bydlení pěti hlavních bank v Kantonu je však založena na referenční úrokové sazbě jako nejnižším standardu a druhá úroková sazba úvěru na bydlení je nejméně 1,1násobek referenční úrokové sazby.

Úrokové sazby hypoték v mnoha bankách nadále rostou: druhý úvěr na bydlení v Pekingu vzrostl na 1,2krát-7

  Tempo přizpůsobování úrokových sazeb bankovních hypoték ve Fu-čou se zrychlilo. Některé banky zvýšily první úrokovou sazbu úvěru na bydlení. Vysoká míra zvýšení dosáhla 10% a úroková sazba druhého úvěru na bydlení se rovněž zvýšila na poprvé srovnávací úroková sazba.

Úrokové sazby hypoték v mnoha bankách nadále rostou: druhý úvěr na bydlení v Pekingu vzrostl na 1,2krát-8

 2krát. Podle zaměstnanců pobočky akciové banky ve Fuzhou byla úroková sazba první půjčky na bydlení banky zvýšena na 1,1násobek referenční úrokové sazby, tj.

Úrokové sazby hypoték v mnoha bankách nadále rostou: druhý úvěr na bydlení v Pekingu vzrostl na 1,2krát-9

  O 10% nad referenční úrokovou sazbu.

Úrokové sazby hypoték v mnoha bankách nadále rostou: druhý úvěr na bydlení v Pekingu vzrostl na 1,2krát-10

  Ve stejné době také jiná akciová banka ve Fuzhou upravila svoji první úrokovou sazbu úvěru na bydlení ze 3% na 10%. Z průměrné ceny transakce v květnu letošního rokuPrůměrná transakční cena komerčních obytných budov v Pekingu překročila 40 000 juanů, ale vlivem New Deal objem transakce meziročně výrazně poklesl.

Úrokové sazby hypoték v mnoha bankách nadále rostou: druhý úvěr na bydlení v Pekingu vzrostl na 1,2krát-11

  V květnu 2016 byl objem transakcí komerčních obytných budov v Pekingu 8505 a v květnu 2017 byl objem transakcí komerčních obytných budov v Pekingu pouze 4082, což je prudký pokles. Podle statistik datového centra Fangwang bylo v květnu online podepsáno 6409 bytových jednotek z první ruky v 11 okresech Guangzhou. Meziměsíční pokles byl mírně 1,76%, což byl meziroční prudký pokles, pokles o více než 50%; průměrná cena transakce zaznamenaná v květnu činila 16 251 juanů za metr čtvereční, což je mírný pokles o 2,94% z předchozího měsíce a meziroční nárůst o 5,63%.

Úrokové sazby hypoték v mnoha bankách nadále rostou: druhý úvěr na bydlení v Pekingu vzrostl na 1,2krát-12

  Podle statistik datového centra Fangtianxia byl v květnu 2017 objem transakcí s obytnými budovami v pěti okresech Fu-čou 823, transakční plocha obytných budov byla 213124,32 metrů čtverečních a průměrná obytná plocha byla 258,96 metrů čtverečních.

Úrokové sazby hypoték v mnoha bankách nadále rostou: druhý úvěr na bydlení v Pekingu vzrostl na 1,2krát-13

  Počet transakcí se zvýšil o 4. 44%, oblast transakcí se meziměsíčně zvýšila o 188,60%.

  Banky čelí nedostatku likvidity.

  Zasvěcenci z oboru uvedli, že s nedávným růstem nákladů na kapitál musí komerční banky kontrolovat náklady hypotečních obchodů a vytvářet nové plány pro tok a využívání finančních prostředků. Zhang Dawei, hlavní analytik společnosti Centaline Real Estate, je přesvědčen, že za poslední dva roky většina bank absorbovala příliš mnoho kolaterálu nemovitostí. V současné době byly zpřísněny půjčky na bydlení, sníženy slevy na půjčky a výrazně prodloužena doba půjčování.

  Tyto politiky kontroly nemovitostí tyto efekty překrývaly. Cena finančních prostředků pro kupce domů stále roste a zvyšuje se tlak na půjčky. V současné době se tržní transakce všeobecně ochladily a začaly se objevovat snižování cen. Pokud jde o důvod zvýšení úrokových koncesí,Zhang Dawei uvedl, že jak náklady na fondy stále rostou, roční náklady fondů na příjem ze správy fixního bohatství, včetně Yu'ebao, se blíží 4,1%.

  V tomto případě jsou překrývající se náklady na správu, základní úroková sazba hypotéky 4,9%, je pro většinu bank.

 , což je již produkt s nízkým ziskem, a očekává se, že následující banky budou postupně zvyšovat své referenční úrokové sazby. Yan Yuejin, ředitel výzkumu v Šanghajském institutu pro výzkum nemovitostí E-House, uvedl, že v současné době existuje z hlediska nákladů na úvěrové prostředky celé komerční banky vzestupný trend, což potvrzuje i mezibankovní úroková sazba.

  Proto si myslím, že nárůst referenčních úrokových sazeb některých komerčních bank je spíše z pohledu samotných komerčních bank. Jinými slovy, komerční banky mohou posílit svoji kontrolu nad úvěrovými riziky.

  Pro větší třídu aktiv, jako jsou hypotéky, to bude první zpřísnění.

(Zdroj: China Securities Journal · China Securities Network Autor: Jiang Yuling a Wu Yong) Původní název: Hypoteční úrokové sazby v mnoha bankách nadále rostou.