Informace

Benchmarking výstavby subcentra v Pekingu „Nejkrásnější město na světě“

souhrn

Výstavba městského subcentra v Pekingu neustále postupuje a jeho proces plánování a navrhování byl vždy aktuálním tématem. Peking, který se trápí „nemocí velkého města“, využije této příležitosti k prozkoumání nového způsobu plánování a správy velkoměsta. Jak bude plán městského subcentra v Pekingu odhalovat svou záhadu, jaký bude nový plán? ,Přitahování pozornosti. Výzkum městského plánování a designu v Pekingu

Benchmarking výstavby subcentra v Pekingu „Nejkrásnější město na světě“

Benchmarking výstavby subcentra v Pekingu „Nejkrásnější město na světě“-0

 Výstavba městského subcentra v Pekingu neustále postupuje a jeho proces plánování a navrhování byl vždy aktuálním tématem. Peking, který se trápí „nemocí velkého města“, využije této příležitosti k prozkoumání nového způsobu plánování a správy velkoměsta. Jak bude plán městského subcentra v Pekingu odhalovat svou záhadu, jaký bude nový plán? ,Přitahování pozornosti.

Benchmarking výstavby subcentra v Pekingu „Nejkrásnější město na světě“-1

  Shi Weiliang, děkan Pekingského institutu územního plánování a designu, nedávno řekl, že v minulosti jsme propásli mnoho příležitostí k léčbě závažných městských chorob. V nové verzi obecných předpisů bude výstavba sub-centra v Pekingu Tongzhou s lidmi v jádru pro Peking příležitostí k léčbě městských chorob a stane se vzorem.

Benchmarking výstavby subcentra v Pekingu „Nejkrásnější město na světě“-2

  Ve skutečnosti umístění a plánování Pekingu v Tong-čou obecně prošly třemi fázemi. Již v roce 1993 verze hlavního plánu města Peking potvrdila založení satelitního města, byl Tongzhou vždy klíčovou plánovací oblastí v Pekingu. Podle tehdejšího předpokladu se jednalo o renovaci první řady ulice Xinhua v Tongzhou a vyrovnání nedostatků města demolicí části a výstavbou nové části. Úpravou hlavního plánu Pekingu se jádro oblasti Tongzhou posunulo na východ o více než 1 km.

Benchmarking výstavby subcentra v Pekingu „Nejkrásnější město na světě“-3

 Rozhodnuto vytvořit zcela nový obraz města se středem na kanálu. Tento více než 1 kilometr znamená, že plánování bude zahájeno z malé oblasti ve vnitřním prostoru města a promění ji na větší městský prostor podél kanálu. To je klíč k prvnímu kroku plánování Tongzhou.

Benchmarking výstavby subcentra v Pekingu „Nejkrásnější město na světě“-4

  Druhý krok je odvozen od světoznámého plánovacího mistra Carlso a jeho „Koncept „malých bloků, husté silniční sítě“ přímo zpochybňuje kdysi oblíbený tradiční model rozvoje.

Benchmarking výstavby subcentra v Pekingu „Nejkrásnější město na světě“-5

  V roce 2012 Výbor pekingské městské strany a městská vláda jasně navrhly „zaměřit se na Tongzhou a vytvořit plně funkční městské subcentrum“.

Benchmarking výstavby subcentra v Pekingu „Nejkrásnější město na světě“-6

  centrum sub-city, Tongzhou Co chybí, není velký počet domů, ale velké množství pracovních příležitostí a životních zařízení odpovídajících počtu obyvatel. Třetím krokem je návrh koordinovaného rozvojového plánu Peking-Tianjin-Hebei a výstavba subcentra Tongzhou se stala důležitou strategií pro koordinovaný rozvoj.

  Plánování proto vystoupilo z perspektivy pouhého zvážení administrativní administrativní oblasti v subcentru a zahájilo vyhledávání mezinárodních plánovacích návrhů pro celkový urbanistický design subcentra a detailní urbanistický design v klíčových oblastech.

  V aplikačním plánu„Urban Green Heart“, „Home Center“ a „Comprehensive Corridor“ byly uznány. Shi Weiliang na tiskové konferenci „Pekingské úspěchy v uvolňování jiných než kapitálových funkcí“ uvedl, že současné plánování městského subcentra v Pekingu je rozděleno do tří úrovní. První úrovní je plánování a návrh 6 kilometrů čtverečních administrativní kancelářské plochy. Plánování a návrh této části byl dokončen,Hlavní kancelářská budova bude dokončena také do konce letošního roku, aby bylo možné zahájit přemístění čtyř týmů a klíčových komisí, kanceláří a kanceláří.

  Druhou úrovní je celkový městský design dílčího centra města o rozloze 155 km2 a podrobné plánování a návrh každé klíčové oblasti. Od loňského roku Peking prosil o globální designové návrhy a pozval 26 špičkových designových jednotek z 10 zemí a regionů. Na 12 konsorciích se podílelo na plánování téměř sto odborníků z oblasti plánování, krajiny, architektury, dopravy, ekologie atd.

 , Které lze popsat jako integraci globální moudrosti a vytvoření komplexního výsledku urbanistického plánu. Na základě tohoto komplexního plánu prosazuje Peking podrobné plánování této oblasti. Podle „jasně naplánujte každý centimetr země“Na základě podrobného plánování každé oblasti bude provedena příprava návrhových pokynů pro jednotnou správu a kontrolu stavebních pozemků.

  Třetí úroveň je hlavní plán Tongzhou, který byl zahájen v loňském roce. Rozsah plánování zahrnuje 155 kilometrů čtverečních městských subcentrálních oblastí a okrajových městských částí. Tento proces je zaměřen hlavně na umisťování a plánování malých měst s charakteristikami na periferii.

 Zahrnutí celkové koordinace s dílčími centry, okolními městy a dokonce i městskými oblastmi v Pekingu, zabránění problému „šíření velkého koláče“ během výstavby centra a formování nového modelu rozvoje celkové koordinace a integrace městských a venkovských oblastí . „Prostřednictvím těchto plánů jsme vlastně zahrnuli celé subcentrum do jedné oblasti, od subcentra po celou oblast,A pak do většího kontrolního systému s plným pokrytím koordinovaného se třemi severními kraji. „Shi Weiliang uvedl, že z této úrovně Peking skutečně splňuje požadavky„ světové vize, mezinárodních standardů, čínských charakteristik a polohování na vysoké úrovni “předložené generálním tajemníkem Si Ťin-pchingem, aby plánovalo subcentrum a řídilo postup různých stavby. V budoucnu.

 ,Ve struktuře zeleného prostoru, kde se modrá a zelená prolíná s vodou a městem, se velkoplošný park „Urban Green Heart“ stane jasným bodem. Tato „městská zelená srdce“ také představí kulturní zařízení, jako jsou divadla a muzea, aby se stala dobrým místem pro odpočinek a relaxaci obyvatel. Takový ekologicky harmonický a obyvatelný model města je povinen přilákat část populace a funkce centrální městské oblasti Pekingu k přesunu na východ. V blízké budoucnosti se očekává, že jihovýchodní oblast Pekingu obklopená lesními parky bude na stejné úrovni jako nejkrásnější města na světě.

(Ekonomický deník a reportér ekonomické sítě Číny Yang Xuecong).