Politický

Tento špatný dech může být známkou vážné nemoci

souhrn

Hualong.com.cn 14. června v 9 hodin. Mnoho lidí věří, že nepříjemný zápach, který lidé vydechují, je způsoben orálními chorobami nebo zapomenutím na čištění zubů ráno. Obecně řečeno, ústní problémy, které mohou způsobit špatný dech, jsou většinou zubní kaz, periodontální onemocnění, nedostatečné čištění úst, sucho v ústech, mnohočetné vředy atd. Jedním ze zvláštnějších je to, že xerostomie se často vyskytuje u starších osob.Kvůli vylučování slin

Tento špatný dech může být známkou vážné nemoci

Tento špatný dech může být známkou vážné nemoci-0

 Hualong. com.

Tento špatný dech může být známkou vážné nemoci-1

 cn 14. června v 9 hodin.

Tento špatný dech může být známkou vážné nemoci-2

  Mnoho lidí věří, že nepříjemný zápach, který lidé vydechují, je způsoben orálními chorobami nebo zapomenutím na čištění zubů ráno. Obecně řečeno, ústní problémy, které mohou způsobit špatný dech, jsou většinou zubní kaz, periodontální onemocnění, nedostatečné čištění úst, sucho v ústech, mnohočetné vředy atd.

Tento špatný dech může být známkou vážné nemoci-3

  Jedním ze zvláštnějších je to, že xerostomie se často vyskytuje u starších osob. Vzhledem k tomu, že sekrece slin je snížena, bakterie v ústní dutině se slinami snadno neumývají a nedochází k zápachu z úst. Kromě toho je ženská menopauza ovlivněna hormonálními změnami, které mohou také způsobit sucho v ústech.

Tento špatný dech může být známkou vážné nemoci-4

  Mnohočetné vředy v ústech jsou navíc náchylné ke špatnému dechu.

Tento špatný dech může být známkou vážné nemoci-5

  Vředy v ústech jsou většinou způsobeny konstitucí osob, ale mohou být také způsobeny nádory nebo jinými příčinami.

Tento špatný dech může být známkou vážné nemoci-6

 Pokud jsou vředy v ústech způsobeny pouze fyzickou zdatností, stačí natřít mast předepsanou lékařem včas, dokud se rána nezahojí, což lze zlepšit.

Tento špatný dech může být známkou vážné nemoci-7

  Může způsobit vředy v ústech, z nichž většina má nedostatek komplexu vitaminu B. Komplex vitaminu B je rozpustný ve vodě a může se tělem rychle metabolizovat. Doporučuje užívat více než 5 porcí ovoce a zeleniny denně, aby se zvýšil obsah komplexu vitaminu B. v těle.

Tento špatný dech může být známkou vážné nemoci-8

 Snížení šance na vředy v ústech.

Tento špatný dech může být známkou vážné nemoci-9

  Moderní medicína však prokázala, že mnoho systémových onemocnění, jako jsou onemocnění jater, plic, ledvin a žaludku, může také způsobit špatný dech.

Tento špatný dech může být známkou vážné nemoci-10

  Pokud se vyskytne často, hledejte příčinu.

Tento špatný dech může být známkou vážné nemoci-11

  Shnilá vůně - rakovina plic. Infekce plic, bronchitida, abscesy plic, chronická bronchitida, pneumonie, emfyzém a dokonce i rakovina plic mohou způsobit různé stupně zápachu z úst. Tyto pachy jsou většinou způsobeny hlenem, který se hromadí v plicích.

Tento špatný dech může být známkou vážné nemoci-12

  Mezi nimi jsou pacienti s plicním abscesem často doprovázeni kyselým zápachem z úst, tito pacienti mají často horečku, hnisavé sputum atd. , Obvykle lze potvrdit rentgenové vyšetření hrudníku; plicní tuberkulóza, hemoptýza, bronchiektázie a hemoptýza mají často krvavý zápach z úst ; pacienti s pokročilým karcinomem plic mají často orální a v dechu se objevil pach žluknutí. Za zmínku stojí, že kuřáci mají často špatný dech, který lze snadno identifikovat.

  I když nekouří, ostatní lidé mohou ze špatného dechu usoudit, že je kuřák.

  Tento typ halitózy je kouř, který zůstává v anatomickém mrtvém prostoru plic, se postupně vydechuje dýchacím pohybem kuřáka, což vede k „kouřové“ halitóze. Když kuřáci současně trpí plicními chorobami,Vzhledem k dalšímu nárůstu objemu mrtvého prostoru a dokonce i patologického mrtvého prostoru může být jeho zápach výraznější. Hnilobný zápach horních cest dýchacích. Onemocnění horních dýchacích cest, jako je sinusitida, tonzilitida a faryngitida, vylučují velké množství hlenu obsahujícího bílkoviny, z nichž část tvoří nosní hlen a zbytek proudí do hltanu z nosního průchodu.

  Tento hlen částečně přilne k zadní části jazyka nebo k orofaryngu,Když se bílkovina rozloží, vytvoří zkaženou chuť. Zakysaná vůně - žaludeční potíže.

  Když je pylor žaludku úzký nebo ucpaný, jídlo zůstane v žaludku příliš dlouho, což způsobí kyselou a hnilobnou vůni, která se vydává ústy. Nemoci žaludku, jako je refluxní ezofagitida, mohou také způsobit patologický zápach z úst a zvratky ulpívající na ústech a krku se neustále uvolňují. Kyselý plyn.

  “Za normálních okolností lze zápach z úst výrazně zlepšit po aktivní léčbě žaludečních potíží. Chuť shnilého jablka - diabetický pyruvát. Když hladina cukru v krvi člověka překročí standard a není pod kontrolou, tuk v těle se rozloží a ketolátky a-ketoglutarát bude vydávat kyselou shnilou jablečnou chuť. Když vydechnete tuto vůni,Koncentrace ketonových těl v těle pacienta je již velmi vysoká, blíží se nebo dosahuje úrovně diabetické ketoacidózy a je nutné vyhledat lékařskou pomoc včas, jinak bude život ohrožující.

  Vůně moči - uremie. Pach moči je většinou vytvářen pacienty trpícími chronickým zánětem ledvin nebo onemocněním ledvin. Když onemocnění postupuje do stadia chronického selhání ledvin (běžně známého jako uremie),Kvůli anurii nemohou být některé toxické látky vylučovány z těla, ale jsou zadržovány v krvi, což způsobí, že vydechovaný plyn pacienta vydává pach moči, což je signál kritického onemocnění.

  Vůně exkrementů - selhání jater.

  Při selhání jater je metabolická kapacita jater oslabena a její schopnost rozkládat toxiny je snížena, což vede ke zvýšení amoniaku v krvi, což způsobuje mírně sladkou vůni výkalů v ústech. Také známý jako „dech smrti“. Oslabený metabolismus některých aminokyselin s rozvětveným řetězcem v těle může také způsobit shnilou chuť jablek.

Nějaký špatný dech je způsoben duševními chorobami, jako je úzkost, nespavost nebo některá duševní onemocnění způsobená autonomními poruchami. Hualong. com komplexní.