Soutěž

Cookův první projekt veřejného automobilu: Apple vyvíjí technologii autonomního řízení

souhrn

Přestože zájem společnosti Apple o automobilový průmysl není žádným tajemstvím, tato společnost, která si ráda zachovává pocit tajemství, o této otázce na veřejnosti nikdy nepromluvila. Dne 13. června byl Cookův rozhovor s Bloomberg TV vysílán poprvé tento měsíc, v tomto rozhovoru Cook poprvé poprvé uvedl jasnou odpověď: Apple se zaměřuje na vývoj technologie autonomního řízení.„Myslíme si to

Cookův první projekt veřejného automobilu: Apple vyvíjí technologii autonomního řízení

Cookův první projekt veřejného automobilu: Apple vyvíjí technologii autonomního řízení-0

  Herald Business 21. století Ačkoli zájem společnosti Apple o automobilový průmysl není žádným tajemstvím, tato společnost, která si ráda zachovává pocit tajemství, o této problematice nikdy veřejně nepromluvila. Dne 13. června byl Cookův rozhovor s Bloomberg TV vysílán poprvé tento měsíc.

Cookův první projekt veřejného automobilu: Apple vyvíjí technologii autonomního řízení-1

   V tomto rozhovoru poprvé Cook uvedl jasnou odpověď:Apple se zaměřuje na výzkum a vývoj technologie autonomního řízení. „Věříme, že se jedná o velmi důležitou základní technologii.

Cookův první projekt veřejného automobilu: Apple vyvíjí technologii autonomního řízení-2

   Vnímáme ji jako kolébku všech projektů umělé inteligence (AI) a je to také jeden z nejobtížnějších projektů AI, na kterých pracujeme.

Cookův první projekt veřejného automobilu: Apple vyvíjí technologii autonomního řízení-3

  “ Apple je dobrý v hardwaru dříve Snažil jsem se postavit auto sám, ale minulý rok jsem se změnil na vývoj softwaru pro vlastní řízení. Podle analýzy, stejně jako Apple a Google využily iOS a Android k tomu, aby se staly dominantní silou v oblasti mobilních operačních systémů, budou mít podobnou situaci i operační systémy v oblasti automobilů bez řidiče.

Cookův první projekt veřejného automobilu: Apple vyvíjí technologii autonomního řízení-4

   Kromě autonomního řízení Cook zmínil také elektromobily a taxislužby. Domnívá se, že tyto tři hlavní změny se mohou stát současně.

Cookův první projekt veřejného automobilu: Apple vyvíjí technologii autonomního řízení-5

   Za to stojí za to poukázatApple v loňském roce investoval 1 miliardu dolarů na investice do čínského giganta Didi Chuxing, který oslavuje jízdu. Tato spolupráce proběhla také krátce poté, co automobilový průmysl převzal veterán Apple, Bob Mansfield.

   McKinsey předpovídá, že globální trh s autonomními vozidly dosáhne v roce 2030 6,7 bilionu USD. V současné době je celosvětová konkurence v oblasti autonomních vozidel tvrdá. Tradiční výrobci automobilů, dodavatelé komponentů a technologické společnosti vytvořili strategická aliance k posílení svých táborů. V dubnu letošního roku udělila kalifornská společnost DMV společnosti Apple kvalifikaci pro silniční testování autonomních vozidel v Kalifornii.

   V současné době se Apple domnívá, že technologie autonomního řízení je stále v relativně rané fázi. Pokud jde o to, zda Apple v budoucnu zváží výrobu vlastního systému vozidel,Cook nedal jasnou odpověď. Řekl: „V budoucnu budeme hodnotit, jak dobře se tato část podnikání společnosti Apple vyvíjí.

Z pohledu produktu je stále nemožné posoudit, co budeme dělat v budoucnu. “.