Cestovní ruch

Evropská centrální banka přidává do RMB devizové rezervy

souhrn

Čínská ekonomická síť v Pekingu 14. června (reportér Zhang Chen) Dne 13. webové stránky Evropské centrální banky informovaly, že Evropská centrální banka nově investovala 500 milionů EUR do aktiv RMB jako devizové rezervy v první polovině letošního roku a uvedl, že investice odráží Čínu Role renminbi jako globální měny. Přidání devizových rezerv RMB nezměnilo celkovou velikost devizových rezerv Evropské centrální banky ve výši 68 miliard eur.lidé

Evropská centrální banka přidává do RMB devizové rezervy

Evropská centrální banka přidává do RMB devizové rezervy-0

  Čínská ekonomická síť v Pekingu 14. června (reportér Zhang Chen) Dne 13. webové stránky Evropské centrální banky informovaly, že Evropská centrální banka nově investovala 500 milionů EUR do aktiv RMB jako devizové rezervy v první polovině letošního roku a uvedl, že investice odráží Čínu Role renminbi jako globální měny. Přidání devizových rezerv RMB nezměnilo celkovou velikost devizových rezerv Evropské centrální banky ve výši 68 miliard eur.

Evropská centrální banka přidává do RMB devizové rezervy-1

  Aktiva RMB představovala 0,73% z celkové velikosti devizových rezerv ECB.

Evropská centrální banka přidává do RMB devizové rezervy-2

   V současné době je v globálním měřítku podíl devizových rezerv RMB mírně vyšší než 1%. Uvádí se, že ze všech centrálních bank a měnových orgánů, které v současné době drží RMB jako devizové rezervy, je Evropská centrální banka nejmocnější a tento krok bude mít zjevnější demonstrační účinek.

Evropská centrální banka přidává do RMB devizové rezervy-3

   Podle Evropské centrální bankyO této investici rozhodla Rada Evropské centrální banky 20. ledna 2017. Používání RMB jako globální mezinárodní měny v posledních letech vzrostlo.

Evropská centrální banka přidává do RMB devizové rezervy-4

   Mezinárodní měnový fond (MMF) založil RMB jako volně použitelnou měnu v roce 2015. V říjnu 2016 Mezinárodní měnový fond schválil zařazení jüanu do koše zvláštních práv čerpání. Investice Evropské centrální banky rovněž odráží význam Číny jako jednoho z největších obchodních partnerů v eurozóně.

   Investice RMB se dosahuje změnou současného složení devizových rezerv Evropské centrální banky. Za účelem nákupu aktiv renminbi prodala Evropská centrální banka malou část svých podílů v amerických dolarech, přičemž celková velikost devizových rezerv Evropské centrální banky zůstala nezměněna. Devizové rezervy Evropské centrální banky nyní zahrnují americký dolar, japonský jen, čínský jüan, zlato a zvláštní práva čerpání.

.