Zprávy

13 000 lidí získalo Národní cenu za darování krve zdarma

souhrn

Zprávy z našich novin (korespondent Song Zhenpeng, reportér Wang Chunlan) Yang Dequan je policista ve věznici Xiangbei ve městě Xiangyang. Poprvé byl vystaven dárcovství krve ve věku 32 let. Od té doby trval na darování krve každých šest měsíců. "Dárcovství krve může zachránit životy a pomoci ostatním v kritických okamžicích." Pod jeho vedením se do řad dárcovství krve přidala jeho manželka, dcera a zeť. Za posledních 8 let darovali celkem 4 lidé v rodině 19 000 ml krve.

13 000 lidí získalo Národní cenu za darování krve zdarma

13 000 lidí získalo Národní cenu za darování krve zdarma-0

 Zprávy z našich novin (korespondent Song Zhenpeng, reportér Wang Chunlan) Yang Dequan je policista ve věznici Xiangbei ve městě Xiangyang. Poprvé byl vystaven dárcovství krve ve věku 32 let.

13 000 lidí získalo Národní cenu za darování krve zdarma-1

  Od té doby trval na darování krve každých šest měsíců. "Dárcovství krve může zachránit životy a pomoci ostatním v kritických okamžicích.

13 000 lidí získalo Národní cenu za darování krve zdarma-2

 " Pod jeho vedením se do řad dárcovství krve přidala jeho manželka, dcera a zeť. Za posledních 8 let darovali celkem 4 lidé v rodině 19 000 ml krve. 14.

13 000 lidí získalo Národní cenu za darování krve zdarma-3

  června je 14. „Světový den dárců krve“. Včera si provincie Hubei připomněla 14.

13 000 lidí získalo Národní cenu za darování krve zdarma-4

  „Světový den dárců krve“ a v Han se konala konference o uznání národních pokročilých jednotek a pokročilých jednotlivců na období 2014–2015 za bezplatné dárcovství krve.

13 000 lidí získalo Národní cenu za darování krve zdarma-5

  Statistiky ukazují, že celkem více než 13 000 lidí v Hubei získalo národní cenu za neplacené dárcovství krve; Wuhan, Huangshi, Shiyan,Dvanáct měst včetně Yichang, Xiangyang, Ezhou, Jingmen, Xiaogan, Jingzhou, Huanggang, Xianning a Suizhou získalo cenu „National Advanced City Award for Free Blood Donation“. Podle Yu Xuehua, ředitele provinčního centra pro správu krve v Hubei, v posledních letech celkový počet dárců krve, počet dárců krve a míra dárcovství krve populace v Hubei rok od roku roste. V roce 2016 dosáhl objem dárcovství krve v provincii 209 tun a počet dárců krve dosáhl 631 000; míra dárcovství krve v populaci Hubei se v roce 2016 blížila k 11 ‰, což bylo více než národní úroveň 10 ‰, což v zásadě splňovalo klinická potřeba krve.

13 000 lidí získalo Národní cenu za darování krve zdarma-6

  Míra dobrovolného dárcovství krve je 100% a nedošlo k žádným bezpečnostním incidentům.

13 000 lidí získalo Národní cenu za darování krve zdarma-7

  Může mi transfuze krve po operaci pomoci? Lékař: To je nedorozumění. Odkaz na zprávy z těchto novin (reportér Wang Chunlan, korespondent Wang Hongli) "Po operaci je tělo příliš slabé, je možné transfuzi krve doplnit výživou? Podle profesora Chu Lihua, místopředsedy Čínské asociace pro transfuzi krve a Oddělení laboratorní medicíny Wuhan Union Medical College Hospital, dochází mezi lidmi k velkému nedorozumění ohledně transfuze krve. Abychom uvítali příchod „Světové krve Den dárců “, včera uspořádalo provinční centrum pro správu krve v provincii Hubei„ provincii Hubei “zprávu o neplaceném dárcovství krve a bezpečnosti krve“.

13 000 lidí získalo Národní cenu za darování krve zdarma-8

  Podle Hu Lihua v klinické praxi lidé často konzultují občany, kteří se domnívají, že transfuze krve může doplnit tělo, zejména u některých pacientů, kteří jsou po operaci slabí.

13 000 lidí získalo Národní cenu za darování krve zdarma-9

  .

13 000 lidí získalo Národní cenu za darování krve zdarma-10

  Podle analýzy Hu Lihua je krevní transfúze běžně používaným lékařským opatřením pro klinickou záchranu a léčbu pacientů, které může doplnit objem krve pacientů,Zlepšete krevní oběh pacienta, zajistěte přívod krve do různých tkání a orgánů těla, abyste dosáhli účelu léčby. Podle zásad Světové zdravotnické organizace se krevní transfuze používá pouze k léčbě kriticky nemocných pacientů v nouzi a slepá krevní transfuze zvýší zátěž lidského těla.

13 000 lidí získalo Národní cenu za darování krve zdarma-11

  Současně je transfuze krve také „meč s dvojitým ostřím“.

Kvůli technickým omezením se transfuze krve nemůže absolutně vyhnout infekčním chorobám. Existuje určité riziko infekce a může také vyvolat určitou reakci na transfuzi krve. Žádnou transfuzi krve proto nelze provést bez krevní transfuze a bezplatná krevní transfuze nebude mít účinek doplňování výživy. .