Kultura

Podíváme-li se na nemožnost „stagflace“ v čínské ekonomice z květnových údajů CPI a PPI

souhrn

Core View: Qiao Ruiqing, publicista China Economic Net, věří, že od května údaje CPI a PPI změnily dynamiku vzestupu před únorem tohoto roku a inflační tlaky byly výrazně sníženy. Bez ohledu na měnovou politiku nebo celkový pohled je takzvaná „stagflace“ čínské ekonomiky čistě domněnkou jednotlivých lidí. Statistický národní úřad nedávno vydal květen 2017 plný

Podíváme-li se na nemožnost „stagflace“ v čínské ekonomice z květnových údajů CPI a PPI

Podíváme-li se na nemožnost „stagflace“ v čínské ekonomice z květnových údajů CPI a PPI-0

 Core View: Qiao Ruiqing, publicista China Economic Net, věří, že od května údaje CPI a PPI změnily dynamiku vzestupu před únorem tohoto roku a inflační tlaky byly výrazně sníženy. Bez ohledu na měnovou politiku nebo celkový pohled je takzvaná „stagflace“ čínské ekonomiky čistě domněnkou jednotlivých lidí. Národní statistický úřad nedávno zveřejnil údaje národního indexu spotřebitelských cen (CPI) a indexu průmyslových výrobců (PPI) za květen 2017. CPI meziměsíčně poklesl o 0,1% a meziročně vzrostl o 1,5%; PPI meziměsíčně poklesl o 0,3% a meziročně vzrostl o 5,5%.

Podíváme-li se na nemožnost „stagflace“ v čínské ekonomice z květnových údajů CPI a PPI-1

  Z datového hlediska sice CPI v květnu meziročně dále rostl, ale vzrostl pouze o 0,3 procentního bodu z 1,2% v dubnu a zároveň meziměsíčně poklesl o 0,1%, což ukazuje známky oslabení hybnosti nahoru. Znovu se podíváme na PPI, i když se meziměsíční pokles zúžil, klesající trend se nezměnil. Meziroční tempo růstu nadále klesalo.

Podíváme-li se na nemožnost „stagflace“ v čínské ekonomice z květnových údajů CPI a PPI-2

  CPI i PPI před letošním únorem změnily dynamiku vzestupu a inflační tlaky se výrazně snížily. Květnová data CPI a PPI mají takový výkon, a to hlavně ze dvou důvodů. Za prvé, kvůli sezónním vlivům je bohatá nabídka každodenních potřeb, jako je zelenina, ovoce, maso a vejce.

Podíváme-li se na nemožnost „stagflace“ v čínské ekonomice z květnových údajů CPI a PPI-3

 Pokles cen potravin vedl k mírnému zvýšení CPI. Druhým je dopad obezřetné a neutrální měnové politiky. Tzv. „Neutrální“ v podstatě spočívá v tom, že investice do likvidity je založena spíše na endogenní ekonomické poptávce než na stimulaci poptávky.

Podíváme-li se na nemožnost „stagflace“ v čínské ekonomice z květnových údajů CPI a PPI-4

  To znamená, že pokles likvidity se stal nevyhnutelným. Jak se likvidita zmenšuje, růst cen se bude postupně zmenšovat. Před únorem letošního roku se CPI meziročně zvýšil o více než 2% po dobu čtyř po sobě jdoucích měsíců, meziročně také prudce vzrostl PPI a inflační tlaky na chvíli prudce vzrostly.

Podíváme-li se na nemožnost „stagflace“ v čínské ekonomice z květnových údajů CPI a PPI-5

  Jedná se o nevyhnutelný výsledek mírného uvolnění měnové politiky v období od konce roku 2014 do začátku roku 2016. V té době někteří lidé kvůli vysokému inflačnímu tlaku a tlaku na pokles hospodářského růstu věřili, že se čínská ekonomika objeví„Stagflace".

Podíváme-li se na nemožnost „stagflace“ v čínské ekonomice z květnových údajů CPI a PPI-6

  Toto prohlášení je pravděpodobně matoucí. Měli byste vědět, že centrální banka od začátku roku 2016 varuje, že se objevila „past likvidity".

Podíváme-li se na nemožnost „stagflace“ v čínské ekonomice z květnových údajů CPI a PPI-7

  To znamená, že nejpozději počátkem roku 2016 centrální banka si uvědomil, že měnová politika již nemůže být použita.

Podíváme-li se na nemožnost „stagflace“ v čínské ekonomice z květnových údajů CPI a PPI-8

  Předpojatost vůči uvolňování a snižování likvidity je jen otázkou času. Počínaje druhým čtvrtletím roku 2016 je nabídka peněz centrální banky aktivní a stabilní. Centrální banka nedovolí, aby skutečně došlo k „inflaci“.

Podíváme-li se na nemožnost „stagflace“ v čínské ekonomice z květnových údajů CPI a PPI-9

  Pokud jde o „ekonomickou stagnaci“, nestane se.

Podíváme-li se na nemožnost „stagflace“ v čínské ekonomice z květnových údajů CPI a PPI-10

  Celkově je čínská ekonomika stále dobíhající ekonomikou. Existuje inherentní potenciál, hybná síla a vnější tah jejího ekonomického růstu a rozsáhlé investice do infrastruktury poskytly ekonomickému růstu pevnou podporu. Nezáleží na tom, jak se na to díváte,Takzvaná „stagflace“ v čínské ekonomice je čistě spekulací některých jednotlivců.

Podíváme-li se na nemožnost „stagflace“ v čínské ekonomice z květnových údajů CPI a PPI-11

  to je pravda. Při pohledu na údaje CPI a PPI od března do května letošního roku, zejména údaje z května, to nejen pokračuje v trendu z března a dubna, ale také naznačuje, že tento trend bude pokračovat i v červnu.

Podíváme-li se na nemožnost „stagflace“ v čínské ekonomice z květnových údajů CPI a PPI-12

  Míra růstu HDP v prvním čtvrtletí letošního roku činila 6,9%, což je v poměru k CPI, který nepřesahuje 2%. Bylo to považováno za „vysoký růst a nízkou inflaci“, kde lze vidět stín „inflace“? Nemluvě o „stagflaci“! (Qiao Ruiqing, publicista China Economic Net) Kanál teorie ekonomických komentářů China Economic Net je otevřený k odeslání. Původní komentáře a teoretické články lze zaslat na cepl # ce. cn (# to @).

Podíváme-li se na nemožnost „stagflace“ v čínské ekonomice z květnových údajů CPI a PPI-13

Podrobnosti najdete ve výzvě k zaslání příspěvků na kanálu komentáře China Economic Net. Související článek: U selektivního hodnocení Moody's musí Číňané mít vlastní úsudek, že zpřísnění bankovních hypoték nebude mít vliv na „stálý růst“ a „destocking“.