Sdružení

Ma Weihua je odpovědná již 15 let: transformace China Merchants Bank na maloobchod představuje jasnou známku Ma

souhrn

Ma Weihua má na starosti China Merchants Bank již 15 let a stala se reportérkou „krále maloobchodu“ (bankovnictví) Fu Bilian. Nejnovější účast Ma Weihua na veřejnosti by měla být na špičkové charitativní akci finančního dialogu -Září. Ma Weihua, který stál za nádhernou oponou China Merchants Bank, se věnoval veřejnému blahobytu, přestože byl velmi mladý, stále se věnoval prosazování nové reformy v odvětví veřejné sociální péče.To si nemůže pomoci, ale připomíná mu to

Ma Weihua je odpovědná již 15 let: transformace China Merchants Bank na maloobchod představuje jasnou známku Ma

Ma Weihua je odpovědná již 15 let: transformace China Merchants Bank na maloobchod představuje jasnou známku Ma-0

 Ma Weihua je 15 let odpovědná za banku China Merchants Bank a stala se „králem maloobchodu“ (bankovnictví).

Ma Weihua je odpovědná již 15 let: transformace China Merchants Bank na maloobchod představuje jasnou známku Ma-1

  Reportér Fu Bilian Vision China Map pro veřejné sociální financování v polovině září. Ma Weihua, který stál za nádhernou oponou China Merchants Bank, se věnoval veřejnému blahobytu, přestože byl velmi mladý, stále se věnoval prosazování nové reformy v odvětví veřejné sociální péče. To připomíná legendu, kterou vytvořil během patnáctiletého období, kdy „velila“ China Merchants Bank, a stala se vrcholem v průběhu čínské finanční reformy a otevírání. Za posledních 15 let nebyla China Merchants Bank označena pouze zjevnou „značkou Ma“, China Merchants Bank je také nejhlubší značkou Ma Weihua a nyní je jí každý zvyklý říkat.

Ma Weihua je odpovědná již 15 let: transformace China Merchants Bank na maloobchod představuje jasnou známku Ma-2

  “„Prezident Ma. “ „Zatímco čínské banky stále bojují s konkurencí podnikových podniků, China Merchants Bank určila své postavení a využila příležitosti k přechodu z cesty diferencované konkurence k úspěchu. Jako úspěšná společnost často vyžaduje soudržnost zaměstnanců a akcionářů, obchodní zaměření, inovace, které drží krok s dobou, a vynikající vedení lídrů. Sun Lijian, zástupce děkana Vysoké školy ekonomické na Fudanské univerzitě, upřímně řekl v rozhovoru s reportérem z International Finance News: „V čínském bankovním průmyslu je vedení kormidla ve skutečnosti obtížně reflektovatelné, a role Ma Weihua v China Merchants Bank Na druhou stranu je jeho vedení jasné a vyzařuje z něj temperament bankéře.

Ma Weihua je odpovědná již 15 let: transformace China Merchants Bank na maloobchod představuje jasnou známku Ma-3

  "1. Dvě transformace:Stvořil „krále maloobchodu“ „Dokud představenstvo a akcionáři chtějí, abych zde zůstal, budu v tom pokračovat.

Ma Weihua je odpovědná již 15 let: transformace China Merchants Bank na maloobchod představuje jasnou známku Ma-4

 “ Čas se vrátil zpět na 26. března, před 5 lety. Tehdy tehdy Ma Weihua, tehdejší prezident China Merchants Bank, přijímal několik společností.

  Poznámky během rozhovorů pro média.

  O více než měsíc později však Ma Weihua rezignoval na funkci prezidenta China Merchants Bank. Ačkoli 64 let byl věk odchodu do důchodu, zdálo se, že v té době Ma Weihua stále měla „nostalgii“, protože druhá transformace Čínské obchodní banky, kterou zahájil, byla stále na cestě. Dnes je China Merchants Bank stále králem retailového bankovnictví, a to vytvořil Ma Weihua, když měl na starosti China Merchants Bank.

  Kapitál China Merchants Bank ve výši 100 milionů juanů v roce 1987,Začalo to jednou pobočkou a 34 zaměstnanci, což není mezi tolika bankami v Číně prominentní. V roce 1999 přišel Ma Weihua z centrální banky do prezidentské banky China Merchants Bank. Za prvních pět let jeho působení se celková aktiva China Merchants Bank a celkový zisk před zdaněním zvýšily více než dvakrát a sedmkrát, poměr nesplácených úvěrů klesl z 3,15% na 1,14% a krytí rezerv poměr vzrostl z 97.

 39% vzrostlo na 223,29% a stalo se jednou z bank s nejvyšší ziskovostí, nejnižším operačním rizikem a nejvyšší návratností kapitálu v Číně.

  Výchozím bodem, aby se China Merchants Bank stala „králem maloobchodu“, byl rok 2004. Ten rok navrhla China Merchants Bank „transformaci“. Na rozdíl od v té době většiny bank, „hlavních zákazníků, lehkého maloobchodu“,China Merchants Bank věnuje větší pozornost rozvoji maloobchodu a zvyšuje podíl neúrokových příjmů, čímž stanoví složenou roční míru růstu o více než 50%.

  V době, kdy se komerční banky stále zaměřovaly na velkoobchod a profitovaly z úrokových marží, se China Merchants Bank ujala vedení v oblasti maloobchodu. „V té době předpokládáme, že budoucnost čínského bankovního sektoru nebude taková. Je nevyhnutelné vydat se cestou diferenciace. „Ma Weihua kdysi varovala místní pobočky, že nebudou podnikat a nebudou mít dnes jídlo; ale nebudou podnikat v maloobchodu, zítra nebudou mít jídlo.

  Proto má China Merchants Bank kartu„ vše v jednom “ "který je hluboce zakořeněný v uživatelích a má vedoucí pozici mezi ostatními čínskými bankami. Jednostupňový" One Net "kapitálové banky má nejlepší kreditní kartu v Číně. V červnu 1995 společnost China Merchants Bank poprvé uvedla na trh multi-paměťovou, multi-měnovou a multifunkční kartu elektronických peněz - „One Card“, s myšlenkou „správy čísel zákazníků“, která vyvolala revoluci v čínském bankovním průmyslu. Jako první poskytovatel internetových služeb pro osobní bankovnictví v Číně karta All-in-One postupně realizovala online bankovnictví,Mobilní bankovnictví a další funkční aplikace.

  V roce 1997 se zrodil „One Netcom“. China Merchants Bank se ujala vedení v brodění internetem. Na základě toho postupně vybudovala systém síťových služeb zahrnující samoobslužné bankovnictví, vzdálené bankovnictví, mobilní bankovnictví, WeChat bankovnictví a APP Platformy. Položena značka technologického zařízení China Merchants Bank.

 Rok 2002 byl pro China Merchants Bank rokem velkého významu. S postupným rozšiřováním skupin zákazníků typu „vše v jednom“ spustila China Merchants Bank v roce 2002 první produkt pro správu bohatství pro špičkové zákazníky - Golden Sunflower. Kreditní karta je bezpochyby dalším podpisem banky China Merchants Bank.

  3. prosince 2002 China Merchants Bank oficiálně vydala první mezinárodní standardní kreditní kartu pro dvě měny v Číně. Pro čínské obyvatele otevřela novou éru spotřeby kreditních karet. Následně se kreditní karta China Merchants Bank spoléhala na inovace produktů a aktualizace služeb, aby neustále obnovovala zkušenosti držitelů karet s používáním karet, a stala se přední značkou v odvětví kreditních karet.

  To vše položilo základ pro China Merchants Bank, aby se stala „králem maloobchodu“. „Transformace dosáhla lepších výsledků, než se očekávalo.

 „Ma Weihua. Na konci roku 2009 představoval maloobchodní obchod China Merchants Bank 35% celého podnikání, podnikání malých a středních podniků 50% celého podnikání a střední příjem přibližně 22% celkových příjmů Transformace China Merchants Bank však přinesla Silný růstový impuls se náhle ukončil v roce 2009, kdy čistý zisk China Merchants Bank činil 18 235 miliard juanů. Meziroční pokles o 13,48%, záporný růst zisku, je v historii ojedinělý, což také způsobilo, že Ma Weihua znovu přehodnotila. Tváří v tvář finanční krizi a změnám v rozvoji trhu navrhla Ma Weihua strategii přizpůsobení podnikání a zahájila druhou transformaci od roku 2010.

  V reakci na druhou transformaci předložila Ma Weihua konkrétní cíle na další tři roky:Snižte spotřebu kapitálu, vylepšete možnosti stanovování cen za půjčky, kontrolujte finanční náklady, zvyšte hodnotu pro zákazníky a zajistěte, aby byla rizika kontrolovatelná. Za účelem dosažení svého cíle se společnost China Merchants Bank rozhodla založit ústředí retailové banky s cílem posílit strategickou koordinaci maloobchodního podnikání celé banky, aniž by se změnila struktura ziskového centra pobočky; zavést efektivní a vznikající model organizace velkoobchodního podnikání na úrovni pobočky. Zkušební nezávislé účetnictví pro kvalifikovaná obchodní oddělení. „Pokud je první transformace chápána jako úprava obchodního modelu, pak druhá transformace znamená spíše zlepšení úrovně řízení.

 “ Ma Weihua v rozhovoru pro média uvedla, že kvůli kapitálovým omezením musí komerční banky posílit své Správa kapitálu, takže omezený kapitál je k dispozici v různých obchodních liniích a bankovních produktech,A efektivní rozdělení mezi přítomnost a budoucnost. „Podle jeho názoru je tedy„ sekundární transformace “na povrchu transformací obchodních ukazatelů, ale v zásadě revolucí v řízení. Jde o komplexní zlepšení schopností China Merchants Bank v oblasti řízení rizik, správy kapitálu a správy nákladů. Poté, co navrhl „transformaci“ na 13 let,Sedm let po „druhé transformaci“ činil rozsah, tržby a čistý zisk China Merchants Bank v roce 2016 „polovinu země“.

  Jedná se o první tuzemskou komerční banku. 2.

  AH model: vytvoření vzkvétajícího kapitálového trhu 9. dubna 2002 byla China Merchants Bank kótována na Šanghajské burze cenných papírů a stala se čtvrtou kótovanou komerční bankou na pevnině. O čtyři roky pozdějiV sedmém roce poté, co Ma Weihua přišel do China Merchants Bank, se China Merchants Bank rozhodla jít na zámořské kapitálové trhy.

  22.

  září 2006 byla China Merchants Bank oficiálně kótována v Hongkongu a stala se první kontinentální společností kótovanou v Hongkongu ve formě A + H po reformě akcií a také první kontinentální společností kótovanou na šanghajské burze Vyměňte za seznam v Hongkongu.

 Založil nový model AH, který je populární mezi zahraničními investory, a jeho poměr předplatného se za ta léta umístila na prvním místě mezi velkými čínsky financovanými společnostmi kótovanými v Hongkongu. Ma Weihua si vzpomněla: „V Hongkongu se na ulicích seřadilo půl milionu lidí, kteří se přihlásili k odběru našich akcií; v New Yorku mi ředitel JPMorgan Chase řekl, že Wall Street hovoří o kótování China Merchants Bank. „Před úspěšným uskutečněním zámořského IPO byl Ma Weihua pod obrovským tlakem. Na konferenci o kapitálové analýze China Merchants Bank v roce 2005, před uvedením akcií China Merchants Bank na seznam H, Ma Weihua upřímně prohlásila tři hlavní výzvy, kterým v této fázi čelí China Merchants Bank.

  , z nichž jeden je Zkouška zámořského financování: „Představenstvo zařadilo na pořad jednání zámořský seznam. Proto je velmi důležité, zda lze letošních cílů dosáhnout. Nepožadujeme, aby růst zisku musel dosáhnout 40%, ale pokud letos nebudeme moci držet ani 20%, bude pro akcionáře obtížné to vysvětlit a bude obtížné dosáhnout cíle zámořského financování. Podle veřejných informací byl 2.

  března 2006 oficiálně spuštěn seznam akcií China Merchants Bank H. Bylo oznámeno, že CICC,Zprostředkující agentury, jako je UBS. 10. srpna téhož roku obdržela odpověď od Čínské regulační komise pro cenné papíry a souhlasila s China Merchants Bank, že vydá ne více než 2,53 miliardy zahraničních kótovaných akcií v zahraničí.

  Dne 17. srpna uspořádal výbor pro kótování na hongkonské burze cenných papírů slyšení o zařazení na seznam a zkontroloval a schválil žádost banky China Merchants Bank o vydání akcií H. 1.

  září oznámila China Merchants Bank, že počáteční cenové rozpětí akcií H bylo 7. 3 až 8,55 hongkongských dolarů. China Merchants Bank následně spustila na hongkonském trhu dokonalou bouři předplatného. 4.

  září 2006 zahájila China Merchants Bank mezinárodní roadshow v hotelu Four Seasons v Hongkongu, kterého se zúčastnilo více než 400 zástupců institucionálních investorů. 8.

  září začala veřejná nabídka hongkongské banky China Merchants Bank, která byla v ten den překonána 25krát. 13. záříVeřejná nabídka China Merchants Bank skončila v poledne s celkovým 265násobným předplatným a zmrazenými prostředky až do výše 250 miliard HK $.

  14.

  září skončila mezinárodní umístění China Merchants Bank v Hongkongu na evropských a amerických trzích v 17:00, přičemž prostředky byly zmrazeny ve výši přibližně 96,4 miliard amerických dolarů a 50násobek částky předplatného. Podle člena v té době upisujícího syndikátu to bylo odhaleno Financial TimesV časných ranních hodinách 16. září byl proces stanovení emisní ceny IPO China Merchants Bank IPO velmi plynulý a proces diskuse o ceně během jednání nepřesáhl deset minut. Během tohoto období společnost China Merchants Bank navrhla, zda dá investorům koncesi ve výši pěti centů, tedy emise za 8,5 hongkongského dolaru na akcii.

  „Podle upisovatele je zisková marže příliš malá na to, aby to dávalo velký smysl. Pro srovnáníInvestoři se více zajímají o dlouhodobé výnosy, které China Merchants Bank přináší investorům.

  Po roadshow se investoři obecně domnívají, že tržní výhled China Merchants Bank se vyplatí těšit. Míra objednávek téměř 100% a objednávky s neomezenými cenami také ukazují, že není nutné dosahovat zisku.

  “Kvůli aktivním objednávkám, druhý den roadshow, upisovací skupina požadovala horní limit organizace 100 milionů USD. Zajímavé je, že jeden upisovatel jednou požádal členy své pracovní skupiny, aby předpověděli vícenásobný prodej China Merchants Bank jeden den před veřejným prodejem. Výsledkem bylo, že až 12 lidí předpovídalo mezi 150krát a 270krát.

  Projekt IPO je obvykle velmi úspěšný, pokud může dosáhnout 150krát.

  Upisovatelé s úsměvem řekli, že kvůli příliš mnoha objednávkámNabídka je nedostatková. Proto, pokud nemůžete urazit lidi při konečném přidělování objednávek, je to nejlepší výsledek. "To je bolest hlavy pro štěstí.

 " V předvečer zařazení akcií China Merchants Bank na trh H společně posílily také tři akcie kontinentálních bank na hongkonském trhu. Kótování akcií China Merchants Bank H neočekává pouze celý Hongkong, ale tento kapitálový svátek také rozvířil trh s pevninou. Vzhledem k tomu, že banka China Merchants Bank zahájila IPO akcie H v Hongkongu,Sektor bankovnictví na pevnině překonal trh jako celek a fungoval dobře.

  22. září 2006 byly akcie China Merchants Bank H oficiálně kótovány v Hongkongu, byly otevřeny na 10,9 hongkonských dolarů a uzavřeny na 10,68 hongkonských dolarů, což je 25% nárůst oproti emisní ceně 8,55 hongkonských dolarů. Více než půl měsíce vedli Qin Xiao a Ma Weihua, tehdejší předseda China Merchants Bank, různé týmy v Evropě,Americká roadshow. Poté, co byli tváří v tvář, investoři z celého světa důvěřovali řídícímu týmu China Merchants Bank.

  Zázrak IPO, který vyplynul z toho, že Čína China Merchants Bank nastavila 97% podíl na silničních výstavách s podílem H a 99,7% neomezených objednávek a nastavila mnohonásobný přepis 266krát pro veřejnou nabídku.

  3. Zahraniční expanze: od založení pobočky po akvizici, ve skutečnostiV době zámořského IPO China Merchants Bank mezinárodní investiční banka Merrill Lynch v té době uvedla, že kótování akcií H pomůže zlepšit mezinárodní image China Merchants Bank. Ve druhém roce po kótování akcií H zahájila China Merchants Bank mezinárodní cestu pod vedením Ma Weihua.

  S výjimkou Bank of China a Bank of Communications, dvou čínských bank, které založily obchodní pobočky ve Spojených státech před založením Nové Číny,Před rokem 2007 neměla žádná čínská banka povolený vstup do Spojených států od založení Nové Číny.

  Aby překročil tuto hranici, čínské bankovní odvětví bojovalo 16 let.

  První, která prorazila tuto nesnázi, byla China Merchants Bank, která má pouze 20 let historie vývoje.

  „China Merchants Bank udělá malý krok a čínské bankovní odvětví udělá velký krok.

 “ Toto je hodnocení zasvěcených v oboru o založení pobočky China Merchants Bank v New Yorku. 8.

  listopadu 2007 místního času ve Spojených státech Federální rezervní systém oficiálně oznámil, že schválil China Merchants Bank zřídit pobočku v New Yorku, která se bude zabývat obchodem s velkoobchodními depozity, půjčkami, financováním obchodu a dalšími bankovními službami. Ma Weihua popsal New York jako „nejtěžší cíl“ na zámořských trzích.

  China Merchants Bank strávila deset let zřizováním poboček v USAKrokem je upgrade z reprezentativní kanceláře na pobočku. Ma Weihua prozradil, že Spojené státy se také velmi zajímají o vztahy. Mnoho Američanů mu řeklo, že pokud nastanou potíže s fúzí a akvizicemi, mohou vyhledat pomoc u kongresmanů a mohou vám dát pokyny. Předseda Federálního rezervního systému mu v té době řekl, že to není tím, že China Merchants Bank není dobrá, ale že čínské regulační prostředí má problémy a že neexistuje žádný zákon proti praní peněz.

 Neexistuje žádný přísný systém dohledu atd. Poslední příležitostí pro China Merchants Bank založit pobočku ve Spojených státech bylo, když do Tianjinu přišla pobočka velká americká banka. Na výročním zasedání Asijské rozvojové banky o této záležitosti hovořili Ma Weihua a dva spolupředsedové banky u večeře.

  Otevřeně řekl, že druhá strana neměla šanci založit pobočku v Tianjinu na odůvodňuje, že americká kancelář China Merchants Bank to neschválila. Poté Ma Weihua a druhá strana dosáhli záměru si navzájem pomoci: „Později jsme každý dosáhli svých cílů.

 “ Podobně, když Čína Merchants Bank stanovila svůj cíl na Londýn, došlo k neustálým zvratům. Podle předpisů FSA v Londýně nemůže China Merchants Bank zakládat pobočky, ale může zakládat pouze dceřiné banky.

  Dceřiná banka, banka právnických osob, bude stát nejméně 300 milionů liber. „Mám 300 milionů liber na to, abych vydělal spoustu peněz v Číně, takže se zdráhám vybudovat dílčí banku a chci vybudovat pobočku. “ Tehdy řekl Ma Weihua.

  Podle Ma Weihua bylo za účelem založení pobočky v Londýně podniknuto mnoho tras na vysoké úrovni, které však selhaly. Lucemburský ministr financí později převzal iniciativu a hodil olivovou ratolest do China Merchants Bank, čímž China Merchants Bank upustila od zřízení londýnské pobočky. Obrátil se na vybudování pobočky v Lucembursku. V roce 2013 navštívil Čínu britský ministr financí a souhlasil, že by čínské banky mohly zřídit pobočky v Londýně.

  Podle názoru Ma Weihua na jedné straně dal incident China Merchants Bank Londýn stimul a na druhé straně Spojené království kvůli síle čínské ekonomiky upřednostnilo čínské investice. Kromě otevírání poboček v zahraničíAkvizice je ještě větší volbou nepřijít, když se příležitost neztratí. V květnu 2008 získala China Merchants Bank 53,1% podíl ve Wing Lung Bank za 19,3 miliardy HK, což představuje nejnákladnější akvizici v hongkongském bankovním sektoru za posledních sedm let. Právě kvůli této akvizici byl Ma Weihua zpochybňován všemi vrstvami života.

  V první polovině roku 2008 byla sjednána smlouva, ale druhá polovina roku se shodovala s výskytem americké finanční krize. Jako banka registrovaná v Hongkongu cena akcií banky Wing Lung Bank rovněž poklesla, takže je obtížné v akvizici pokračovat. Vnější svět není ohledně této akvizice optimistický, ale tváří v tvář různým pochybnostem Ma Weihua neustoupila: „Akvizice Wing Lung je prvním„ cvičištěm “strategie zámořské expanze China Merchants Bank. Peníze získané Čínou Banka obchodníků nebude utracena nadarmo!„Nakonec China Merchants Bank dokončila akvizici.

  Ma Weihua vysvětlil, že nejprve nechtěl zničit jeho pověst a zadruhé nechtěl přijít o příležitosti.

 “ Téměř tři roky jsem to musel vysvětlovat každý čas na fóru. Uplynulo pět let.

  Všechny otázky jsou pryč.

  „Celková aktiva banky Wing Lung Bank se za pět let od roku 2008 do roku 2013 více než zdvojnásobila. Ze ztráty se stala jednou z nejdynamičtějších komerčních bank v Hongkongu s největším nárůstem podnikání. Ještě důležitější je, že soukromá banka China Merchants Bank vytvořila důležitý nedostatek - má schopnost podnikat zahraniční aktivity v zahraničí. Banka Wing Lung Bank se stala důležitou platformou pro to, aby se China Merchants Bank stala globální.

  Při práci v China Merchants Bank byla Ma Weihua známá díky inovacím a strategii. Během jeho téměř 15 let ve funkci prezidenta prošla China Merchants Bank náročnou transformací na retailovou banku a její celková aktiva se zvýšila 40krát, což z ní činí šestou největší komerční banku v zemi, 44.

  největší na světě a jedna z 500 nejlepších světových bank. Výsledkem je, že Ma Weihua vyhrál britský časopis „Banker“ „Hvězdu bankovní naděje“ z roku 2005 a „Nejlepšího generálního ředitele Asie v roce 2007“. „„ Asijské bankovnictví 2008 “,„ Nejlepší prezident Asie v roce 2009 “,„ Čínská ekonomická osobnost roku CCTV2011 “a řada dalších významných ocenění.

Odpovědný redaktor: Yang Qun Klíčová slova článku: Ma Weihua China Merchants Bank pobočka populární doporučení Odložte veřejný účet Sina Finance na vysílání nejnovějších finančních informací a videí 24 hodin denně,Další výhody pro fanoušky získáte naskenováním QR kódu (sinafinance).