Umění

Protiteroristické operace na Filipínách pokračují

souhrn

China Youth Online, Peking, 14. června. V jižním městě Malawi na Filipínách vstoupilo přetahování mezi filipínskými vládními silami a extremistickou organizací „Islamský stát“ již čtvrtý týden. Pod rouškou silné palebné síly postupují filipínské pozemní síly tvrdě do srdce města, kde jsou zakořeněni militanti. Americké speciální jednotky, které přišly na pomoc, dosud do bitvy nezasáhly.Podle americké "New York Times" zprávy, nejintenzivnější

Protiteroristické operace na Filipínách pokračují

Protiteroristické operace na Filipínách pokračují-0

  China Youth Online, Peking, 14. června. V jižním městě Malawi na Filipínách vstoupilo přetahování mezi filipínskými vládními silami a extremistickou organizací „Islamský stát“ již čtvrtý týden.

Protiteroristické operace na Filipínách pokračují-1

   Pod rouškou silné palebné síly postupují filipínské pozemní síly tvrdě do srdce města, kde jsou zakořeněni militanti. Americké speciální jednotky, které přišly na pomoc, dosud do bitvy nezasáhly. Podle americké zprávy „New York Times“ v nejintenzivněji provozovaných čtvrtích přejížděly vládní tanky po troskách domů a válečná letadla občas shodila bomby na podezřelé cíle. I přes to, že jsou silně obklopeny filipínskými vládními silami, stovky pracovníků „Islámského státu“ stále kontrolují 10% až 20% městské oblasti Malawi.

Protiteroristické operace na Filipínách pokračují-2

   Uvedl to singapurský web „Straits Times“Od vypuknutí konfliktu se toto město s 200 000 obyvateli stalo téměř prázdným městem. Scéna zničených zdí připomíná Aleppo během syrské občanské války.

Protiteroristické operace na Filipínách pokračují-3

   Od tohoto týdne filipínská vláda připustila, že zabila 58 vojáků, nejméně 138 ozbrojenců a 29 civilistů. Vyřešit tuto „největší krizi od příchodu k moci“Filipínský prezident Duterte nařídil 60denní výjimečný stav na Mindanau, kde se nachází Malawi (druhý největší ostrov na Filipínách). Americká armáda udržuje komunikaci s Manilou o vývoji války. Americká armáda má na Filipínách obvykle ve službě 50 až 100 vojáků speciálních sil, ale Reuters poukázal na to, že protože filipínský zákon zakazuje zahraničním jednotkám bojovat na území země,Současná pomoc USA na Filipínách se omezuje na podporu zpravodajských služeb.

Protiteroristické operace na Filipínách pokračují-4

   Agentura Reuters citovala prohlášení brigádního generála Restituta Padillu, mluvčího filipínské armády, podle něhož je americký vojenský personál umístěn na místě „velmi blízko“ městu Malawi a jeho počet a úkoly jsou utajeny, ale „Je jisté, že nejsou přímo zapojeni do bitvy “.

Protiteroristické operace na Filipínách pokračují-5

   Filipínská armáda dříve uvedla, že ukončí své operace v Malawi 12. června, ale boje pokračovaly od doby tisku. V této souvislosti Padilla uvedl, že úplné odstranění prvků „Islámského státu“ bude nějakou dobu trvat a filipínská armáda nestanoví termín.

Protiteroristické operace na Filipínách pokračují-6

   (Zhang Haotian sestavil z amerického „New York Times“, singapurského „Straits Times“,British Reuters a další.

Editor „Reference pro mládež“).