Fyzický

Věříte pověstem o darování krve?

souhrn

Xinhua News Agency, Hefei, 14. června (Reportéři Xiaojing Bao a Daqian Wang) 14. června je každý rok Světový den dárců krve. S rozvojem a podporou činností bezplatného dárcovství krve v mé zemi se k dárcům krve přidalo stále více lidí, ale podíl dárců krve na celkové populaci je stále velmi nízký. Odborníci tvrdí, že veřejnost má k neplacenému dárcovství krve skeptický a skeptický přístup.Ve skutečnosti je to kvůli příslušnému lékařskému

Věříte pověstem o darování krve?

Věříte pověstem o darování krve?-0

  Xinhua News Agency, Hefei, 14. června (Reportéři Xiaojing Bao a Daqian Wang) 14. června je každý rok Světový den dárců krve.

Věříte pověstem o darování krve?-1

   S rozvojem a podporou činností bezplatného dárcovství krve v mé zemi se k dárcům krve přidalo stále více lidí, ale podíl dárců krve na celkové populaci je stále velmi nízký.

Věříte pověstem o darování krve?-2

   Odborníci tvrdí, že veřejnost má k neplacenému dárcovství krve skeptický a skeptický přístup. Ve skutečnosti je to kvůli nedostatečné znalosti příslušných lékařských znalostí. Podle pana Jiana, ředitele Oddělení krevní transfuze v provinční nemocnici v provincii Anhui, na internetu létají různé zvěsti o dárcovství krve, například „dárcovství krve může způsobit anémii“ a „dárcovství krve může nakažlivé nemoci“. Pan Jian poukázal na to, že neplacené dárcovství krve ve skutečnosti nezpůsobí u zdravých lidí anémii.

Věříte pověstem o darování krve?-3

  Množství krve darované najednou zabírá jen velmi malou část lidské krve a je dočasně sníženo o malé množství, aniž by to ovlivnilo normální oběh lidské krve. Malé množství darované krve se rychle zotaví a doplní. Pravidelné dárcovství krve podle předpisů nikdy nezpůsobí anémii. Naopak, darování krve ve vhodném množství může podpořit regeneraci krve.

Věříte pověstem o darování krve?-4

   A krevní centra a podřízené instituce pro odběr a dodávku krve v různých provinciích, regionech a městech,Jehly a krevní vaky používané k odběru krve jsou jednorázovým zdravotnickým spotřebním materiálem, který prošel přísnými vnitrostátními kontrolami. Pro odběr krve existují přísné provozní postupy a požadavky. Dárcovství krve je výstupní proces. Krev vytéká z krevních cév lidského těla.

Věříte pověstem o darování krve?-5

   Za přísného řízení a provozu „jedné osoby, jedné jehly“ nebude účast na neplaceném dárcovství krve infikována. Nebude náhodou infikován hepatitidou a AIDS.

Věříte pověstem o darování krve?-6

   Kromě toho se v kruhu WeChat šíří zvěsti, že dárcovství krve způsobí, že lidé přibírá na váze, a mužské dárcovství krve ovlivní plodnost. Odborníci tvrdí, že pokud nebude darována krev ke kompenzaci organismu, nadměrný příjem živin povede k přibývání na váze a zdraví dospělí nezpůsobí fyzické nepohodlí po darování 200–400 ml krve. Správný odpočinek a doplňky výživy nezpůsobí přírůstek hmotnosti. U mužských dárců krve bude po darování malého množství krve v normálním rozmezí okamžitě mobilizována hematopoetická funkce k doplnění kostní dřeně a hematopoézy pro tělo, čímž se zrychlí metabolismus, takže je nesmysl, že to ovlivňuje plodnost.

Věříte pověstem o darování krve?-7

.