Internet

Poměr kapitálové přiměřenosti banky Guangzhou Rural Commercial Bank klesl po čtyři po sobě jdoucí roky a chce získat krev z hongkonských akcií

souhrn

Poměr kapitálové přiměřenosti poklesl čtyři po sobě jdoucí roky, hongkongské akcie neuhasily jejich žízeň, guangzhouská venkovská obchodní banka se chce vrátit k akciím A, aby „tonizovala krev“ | IPO Prism, reportér „Investment Times“ & nbsp; provozní příjem Song Xi klesl o 11,56 % meziročně v roce 2017 a průměrná návratnost vlastního kapitálu i čisté úrokové výnosy klesly a ziskovost není ideální. Dobré věci se samozřejmě musí zdvojnásobit. Kótováno na akciích H 20. července

Poměr kapitálové přiměřenosti banky Guangzhou Rural Commercial Bank klesl po čtyři po sobě jdoucí roky a chce získat krev z hongkonských akcií

Poměr kapitálové přiměřenosti banky Guangzhou Rural Commercial Bank klesl po čtyři po sobě jdoucí roky a chce získat krev z hongkonských akcií-0

 Poměr kapitálové přiměřenosti poklesl po čtyři po sobě jdoucí roky, akcie v Hongkongu neuhasily jejich žízeň, guangzhouská venkovská obchodní banka se chce vrátit k akciím A, aby „tonizovala krev“ | Reportér IPO Prism „Investment Times“ Song Xi V roce 2017 dosáhl provozní příjem banky meziročně poklesla o 11,56% a průměrná návratnost vlastního kapitálu a čistý úrokový výnos Míra poklesu i ziskovost nejsou ideální.

Poměr kapitálové přiměřenosti banky Guangzhou Rural Commercial Bank klesl po čtyři po sobě jdoucí roky a chce získat krev z hongkonských akcií-1

  Dobré věci se samozřejmě musí zdvojnásobit. 20. července Guangzhou Rural Commercial Bank (dále jen Guangzhou Rural Commercial Bank,1551. HK) oznámila, že se vrátí k akciím A po uplynutí jednoho roku.

Poměr kapitálové přiměřenosti banky Guangzhou Rural Commercial Bank klesl po čtyři po sobě jdoucí roky a chce získat krev z hongkonských akcií-2

  Oznámení ukazuje, že zákon dále rozšiřuje kanály doplňování kapitálu, zlepšuje strukturu správy a řízení společnosti, posiluje základní konkurenceschopnost banky, buduje domácí a zámořské finanční platformy a realizuje likviditu akcií držených akcionáři a plánuje požádat o počáteční emise akcií A a kótování.

Poměr kapitálové přiměřenosti banky Guangzhou Rural Commercial Bank klesl po čtyři po sobě jdoucí roky a chce získat krev z hongkonských akcií-3

  Reportér „Investment Times“ si všiml,Guangzhou Rural Commercial Bank byla uvedena na obchodování na hongkongské burze cenných papírů teprve loni 20. června.

Poměr kapitálové přiměřenosti banky Guangzhou Rural Commercial Bank klesl po čtyři po sobě jdoucí roky a chce získat krev z hongkonských akcií-4

  Byla to první banka právnických osob v Guangdongu, která byla uvedena v hlavní radě. Ke 2. srpnu 2018 uzavřela na 4,89 hongkongských dolarech za akcii, což je méně než emisní cena 5,1 hongkongských dolarů za akcii, a poklesla o 29,6% ze svého 52týdenního maxima. V březnu letošního roku banka zveřejnila svůj první přepis výroční zprávy po kótování H-akcií.

Poměr kapitálové přiměřenosti banky Guangzhou Rural Commercial Bank klesl po čtyři po sobě jdoucí roky a chce získat krev z hongkonských akcií-5

 Data ukazují, že provozní výnosy banky v roce 2017 meziročně poklesly o 11,56%, zatímco čistá úroková marže činila 1,65%, což je meziroční pokles o 0,34 procentního bodu. Kromě toho index kapitálové přiměřenosti banky nadále klesá a poptávka po „doplňku krve“ je zřejmá. Plán kótování akcií A má dlouhou historii.

Poměr kapitálové přiměřenosti banky Guangzhou Rural Commercial Bank klesl po čtyři po sobě jdoucí roky a chce získat krev z hongkonských akcií-6

 Předchůdcem Guangzhou Rural Commercial Bank bylo Guangzhou Rural Credit Cooperative, které bylo založeno v roce 1951 a má více než 50letou historii. Oficiálně byla otevřena 11. prosince 2009 poté, co ji schválila Čínská bankovní regulační komise. Výroční zpráva ukazuje, že ke konci roku 2017 činil celkový podíl deseti nejlepších akcionářů Guangzhou Rural Commercial Bank 41,57% a podíl domácích akcionářů mezi deseti nejlepšími akcionáři nepřesáhl 5% a podíl struktura byla relativně rozptýlená.

Poměr kapitálové přiměřenosti banky Guangzhou Rural Commercial Bank klesl po čtyři po sobě jdoucí roky a chce získat krev z hongkonských akcií-7

  Mezi nimi je největším akcionářem tuzemských akcií Guangzhou Financial Holding Group Co. , Ltd.

Poměr kapitálové přiměřenosti banky Guangzhou Rural Commercial Bank klesl po čtyři po sobě jdoucí roky a chce získat krev z hongkonských akcií-8

 Poměr podílů je 3,73%; druhým největším akcionářem je Guangzhou Zhujiang Industrial Group Co. , Ltd. s podílem akcií 3,45%; třetím největším akcionářem je Guangzhou Wanli Group Co.

 , Ltd. s podílem akcií 3,26%.

  První tři tuzemští akcionáři jsou zcela státní podniky. Rozumí se, že banka měla myšlenku kotování již před 9 lety. V roce restrukturalizace a otevřeníGuangzhou Rural Commercial Bank zahájila plán IPO pod vedením tehdejšího prezidenta Wang Jikang a uvedla, že „plánuje být uvedena na trh s akciemi A do dvou let“. Realita však často není dostatečně plná.

  V následujících šesti letech nedošlo v plánu zařazení ke guangzhouské venkovské obchodní bance k žádnému pokroku.

  Přestože vedení banky bylo ochotnější pokračovat s akciemi A, nakonec se rozhodli přejít na hongkongské akcie. V únoru 2016 byla Guangdong Banking Regulatory Bureau schválena žádost o kótování akcií H v Guangzhou Rural Commercial Bank. V lednu 2017 formálně předložila žádost o kótování na hongkongskou burzu cenných papírů.

  20. června byla banka konečně úspěšně kótována na hongkongská burza.

  To však nevyvrátilo touhu linky vrátit se k A.

  Na konci března letošního roku Yi Xuefei, prezident Guangzhou Rural Commercial Bank, uvedl na výročním briefingu v roce 2017,„Pokud jde o otázku návratu do společnosti A jako komerční banky, plánování kapitálu, doplnění kapitálu a jeho použití jsou stavem nepřetržité práce. Plán doplňování kapitálu na příští tři roky budeme každý rok revidovat a za návrat do bodu A se rovněž považuje nástroj pro doplnění kapitálu.

  Jeden. “Jistě, banka 20.

  července oficiálně zveřejnila zpět plán A: plánuje kótovat na burze v Shenzhenu. Počet emitovaných akcií A nepřesahuje 1,597 miliardy akcií, což představuje ne více než 14% z celkového počtu vydaných akcií po dokončení emise akcií A.

  Stojí za zmínku, že guangzhouská venkovská obchodní banka rovněž uvedla, že soukromě nevydá více než 100 milionů akcií zámořských preferenčních akcií a získané prostředky nepřesáhnou 10 miliard juanů. Požadavek na „obohacení krve“ je zřejmý, jasně uvedla guangzhouská venkovská obchodní banka ve své odpovědi A oznámení,Účelem této emise akcií A je dále rozšířit kanály doplňování kapitálu, zlepšit strukturu správy a řízení společnosti, posílit hlavní konkurenceschopnost banky, vybudovat domácí a zámořské finanční platformy a realizovat likviditu akcií držených akcionáři. Z prvního přepisu výroční zprávy zveřejněného bankou po zařazení hongkonských akcií na trh vyplývá, že i když její kapitálová přiměřenost splňuje regulační požadavky,Není to však optimistické, klesá již čtyři roky po sobě. Ke konci roku 2017 činil poměr kapitálové přiměřenosti banky 12%, což je pokles o 0,16 procentního bodu z 12,16% v roce 2016.

  Na konci roku 2015 činil poměr kapitálové přiměřenosti banky 12,76%, respektive 14,45%, což je pokles o 2,45 procentního bodu za poslední čtyři roky. Zároveň ke konci loňského roku činil poměr kapitálové přiměřenosti Tier 1 a základního kapitálu Tier 1 poměr 10. 72% a 10,69%, i když se zvýšily o 0,8% a 0,79% oproti 9,92% a 9,9% na konci předchozího roku, jsou přirozeně nižší než průměr v tomto odvětví ve stejném období. Podle statistik jsou průměrné hodnoty poměru kapitálové přiměřenosti čínské obchodní banky 13,6%, poměru kapitálové přiměřenosti Tier 1 a 11,75% základního poměru kapitálové přiměřenosti Tier 1.

  Pokud jde o pokles poměru kapitálové přiměřenosti,Guangzhou Rural Commercial Bank ve své výroční zprávě za rok 2017 vysvětlil, že k tomu došlo hlavně v důsledku podstatného nárůstu rizikově vážených aktiv v daném roce, který překročil tempo růstu čistého kapitálu. Z hlediska výkonnosti, i když banka v roce 2017 dosáhla čistého zisku 5 891 miliard juanů, což je nárůst o 15,37% oproti 5,106 miliard juanům roku 2016, její provozní příjem poklesl.

  Banka dosáhla provozního výnosu 134. 7,9 miliardy juanů, což je pokles o 11,56% z 15,24 miliardy juanů v roce 2016. Mezi nimi byl čistý úrokový výnos 11 695 miliard juanů, což představuje meziroční nárůst o 9,59%, ale čistý příjem z poplatků a provizí se snížil o 23,01% na 2,291 miliardy juanů a jeho podíl na provozních příjmech poklesl z 19,53% v roce 2016 na 17%.

  Pokles o 2,53 procentního bodu. Z hlediska ziskovosti rovněž poklesly příslušné ukazatele banky.

 Na konci loňského roku činila jeho průměrná návratnost vlastního kapitálu 13,65%, respektive čistý úrokový výnos 1,7%, což je pokles o 0,24 procentního bodu a 0,28 procentního bodu oproti roku 2016. Čistá úroková marže banky se zároveň od roku 2013 nadále snižuje.

Na konci loňského roku činila čistá úroková marže banky 1,65%, což je pokles o 0,34 procentního bodu z 1,99% ve stejném období roku 2016. V letech 2013, 2014 a 2015 činila čistá úroková marže banky 2,86%, 2,67% a 2,31%, což je pokles o 1,21 procentního bodu za pět let. Odpovědný redaktor: Populární doporučení Yang Qun Odložte veřejný účet Sina Finance na vysílání nejnovějších finančních informací a videí 24 hodin denně a další výhody pro fanoušky naskenujte QR kód, který budete následovat (sinafinance).