Zábava

Útočné cvičení na hubnutí našly dělnické úřednice „sójovou omáčku v moči“

souhrn

Zprávy z těchto novin (korespondentka Ma Yaoyao, reportérka Li Qing) Léto je tady. Aby rychle zhubla, 23letá zaměstnankyně bílých límečků Xiao Meng (pseudonym) měla plné ruce práce se ztrátou váha nedávno. Neočekávaně je kvůli rychlému úspěchu a nadměrnému cvičení způsoben syndrom rhabdomyolýzy. Rodina Xiaomeng žije v Houhu. Aby zhubla, minulý měsíc začala běhat v noci. Cítila, že účinek je příliš pomalý, a tak minulý týden zvýšila cvičení.4 dny

Útočné cvičení na hubnutí našly dělnické úřednice „sójovou omáčku v moči“

Útočné cvičení na hubnutí našly dělnické úřednice „sójovou omáčku v moči“-0

  Zprávy z těchto novin (korespondentka Ma Yaoyao, reportérka Li Qing) Léto je tady. Aby rychle zhubla, 23letá zaměstnankyně bílých límečků Xiao Meng (pseudonym) měla plné ruce práce se ztrátou váha nedávno.

Útočné cvičení na hubnutí našly dělnické úřednice „sójovou omáčku v moči“-1

   Neočekávaně je kvůli rychlému úspěchu a nadměrnému cvičení způsoben syndrom rhabdomyolýzy. Rodina Xiaomeng žije v Houhu. Aby zhubla, minulý měsíc začala běhat v noci. Cítila, že účinek je příliš pomalý, a tak minulý týden zvýšila cvičení.

Útočné cvičení na hubnutí našly dělnické úřednice „sójovou omáčku v moči“-2

  Před čtyřmi dny, poté, co skočila 200krát, šla Xiao Meng na nedaleký plavecký bazén a plavala 200 metrů. V té době cítila trochu bolest ve svalech, ale bylo to v pořádku.

Útočné cvičení na hubnutí našly dělnické úřednice „sójovou omáčku v moči“-3

   Neočekávaně, o dva dny později, došlo u Xiao Meng k silné bolesti v stehenních svalech a při odchodu na toaletu vypustila moč v barvě sojové omáčky. Včera ráno šel Xiaomeng na nefrologické oddělení centrální nemocnice Wuhan v okrese Houhu. Její sérová kreatinkináza byla více než 20krát vyšší než obvykle. Lékař jí diagnostikoval syndrom rhabdomyolýzy.

Útočné cvičení na hubnutí našly dělnické úřednice „sójovou omáčku v moči“-4

   Potřebovala rehydrataci tekutin, ochranu jater a léčbu, aby upravila acidobazickou rovnováhu v těle. Chen Wenli, ředitel nefrologického oddělení nemocnice, uvedl, že Xiaomeng dlouho necvičil a namáhavé cvičení švihadla a plavání způsobilo poškození svalů, které způsobilo rozpuštění svalů a uvolnilo velké množství myoglobinu a některých enzymů . Způsobte sójovou omáčku v moči, pokud nevyhledáte lékařskou pomoc včas, způsobí to akutní selhání ledvin nebo dokonce smrt.

Útočné cvičení na hubnutí našly dělnické úřednice „sójovou omáčku v moči“-5

   Pokud je standardizovaná léčba provedena včas, většina poškozené svalové tkáně se může sama opravit a regenerovat.

Útočné cvičení na hubnutí našly dělnické úřednice „sójovou omáčku v moči“-6

   Akutní poškození ledvin lze také zvrátit a většina lidí nebude mít následky. Chen Wenli připomněla, že téměř každý rok se lidé setkávají se syndromem rhabdomyolýzy po náhlém namáhavém cvičení. V létě se musíte vyhýbat nadměrnému cvičení a při cvičení musíte postupovat krok za krokem a dělat, co můžete. Jakmile po cvičení pocítíte dlouhodobou bolest svalů, slabost končetin, hematurii, hnědou moč, „moč ze sójové omáčky“ nebo anurii, měli byste okamžitě jít do nemocnice.

Útočné cvičení na hubnutí našly dělnické úřednice „sójovou omáčku v moči“-7

.