Informace

Jak bitcoin změnil osud: Někdo zbohatl a přes noc se stal úbožákem

souhrn

Původní název: Jak bitcoin změnil osud: Někdo zbohatl přes noc a cestoval po celém světě, jiní zbohatli. sledovat, jak skončí další kolo bitcoinů ve Spojených státech: směnný kurz kryptoměn čas od času stoupá,Někdy klesá. skeptik

Jak bitcoin změnil osud: Někdo zbohatl a přes noc se stal úbožákem

Jak bitcoin změnil osud: Někdo zbohatl a přes noc se stal úbožákem-0

 Původní název: Jak bitcoin změnil osud: Někdo zbohatl přes noc a cestoval po celém světě, jiní zbohatli.

Jak bitcoin změnil osud: Někdo zbohatl a přes noc se stal úbožákem-1

  sledovat, jak skončí další kolo bitcoinů ve Spojených státech: směnný kurz kryptoměn čas od času stoupá,Někdy klesá. Skeptici věří, že raketový vzlet nebude trvat dlouho a že digitální měny se brzy stanou tím, čím byly zpočátku bezcenné. Někteří lidé ale vydělávali a vydělávají peníze pomocí bitcoinů a dalších virtuálních měn, stávají se bohatými a dokonce slavnými. Pro koho je bitcoin darem z nebes? V článku se uvádí, že bitcoin je první a zdaleka nejoblíbenější kryptoměnou na světě.

Jak bitcoin změnil osud: Někdo zbohatl a přes noc se stal úbožákem-2

 Digitální peníze se zrodily v lednu 2009.

Jak bitcoin změnil osud: Někdo zbohatl a přes noc se stal úbožákem-3

  Ve stejném roce byl stanoven oficiální směnný kurz měny k americkému dolaru: 1 americký dolar lze směnit za 1309,03 bitcoinů. Dnes lze 1 bitcoin směnit za 9506,56 USD nebo 556 204 rublů (podle směnného kurzu k 1. prosinci 2017).

Jak bitcoin změnil osud: Někdo zbohatl a přes noc se stal úbožákem-4

  Abyste se stali bitcoinovým milionářem, musíte vlastnit něco málo přes 100 jednotek bitcoinů. Článek věří, že jednou z velkých věcí digitálních měn je to, že jejich držiteli mohou být zcela anonymní milionáři. Nejoblíbenější lidé v šifrovaných peněženkách jsou pro vnější svět většinou neznámí a pokud virtuální bohatí nechtějí zveřejňovat, mohou tak činit.

Jak bitcoin změnil osud: Někdo zbohatl a přes noc se stal úbožákem-5

  Stále však existují lidé, kteří mohou být jmenováni, a každý z nich má jedinečnou rodinnou historii. Není divu, že nejbohatší z nich není kupující bitcoinů, ale vynálezce. Předpokládá se, že Satoshi Nakamoto vytvořil bitcoinový platební systém.

Jak bitcoin změnil osud: Někdo zbohatl a přes noc se stal úbožákem-6

  Vlastní 1 milion bitcoinů, což je ekvivalent více než 9,5 miliardy amerických dolarů v kurzu 1.

  prosince 2017.

  Je však Satoshi Nakamoto osoba nebo skupina používající pseudonym,Ale já nevím.

  Podle článku dvojčata Cameron Winkleworth a Taylor Winkleworth také vstoupili do prvních tří digitálních bohatství. V roce 2013 jim bylo přiznáno odškodnění 65 milionů dolarů za to, že žalovali Marka Zuckerberga za krádež jejich nápadů na sociální síti Facebook. Část kapitálu, což je 11 milionů amerických dolarů, investují do bitcoinu.

 Bratři Winkleworthovi také založili burzu kryptoměn Gemini. Tyto investice umožnily dvěma bratrům vydělat 1,5 milionu bitcoinů (přibližně 14,2 miliardy amerických dolarů). V roce 2013 se o bitcoiny začal zajímat jihoafrický občan Mfo Dagada, který byl ještě nováčkem na univerzitě v Johannesburgu. Mladí lidé si kryptoměnu nekoupili poprvé pro sebe.

 Je to důvěra přátel, kteří nerozumí počítačům. Od té doby bude Dagada čas od času sledovat změny směnného kurzu bitcoinů.

  V roce 2014 se projevil jeho nárůst. V té době měla Dagada vlastní malou firmu - prádelnu a úklidovou společnost. Mladí lidé investují zisky společnosti do bitcoinů.

  Po podrobnějším prostudování systému byl nesmírně nadšený. Věřte v široké vyhlídky digitální měny.

  Dagada přesně nepočítal, kolik dolarů vydělal na vzestupu bitcoinu. Ale peníze zjevně postačují na vytvoření jeho vlastního logistického podniku a řetězce rychlého občerstvení. Propagoval své podnikatelské nápady v Silicon Valley a získal pozitivní zpětnou vazbu od odborníků.

  Tento Afričan má nyní 24 let. V knize „21letý milionář“ se podělil o znalosti digitální měny a zkušenosti se zahájením podnikání od nuly. Američané, kteří si říkají pan Smith, začali bitcoiny nakupovat v roce 2010.

  V té době působil jako programátor v kalifornském Silicon Valley a před investováním pečlivě prostudoval technické základy této nové věci.

  Podle Smitha je vyhlídka na digitální měnu neomezená a je zcela možné investovat. Udělejte to: Smith koupil 20 000 bitcoinů za jednotkovou cenu 0,15 USD.

 I v inovativní atmosféře, kde mladí lidé žijí, se takové investice zdají zcela odlišné. Ale neváhal: chtěl jen zjistit, jaké budou výsledky. V následujících třech letech investiční nováček na tuto investici téměř zapomněl. V roce 2013 však bitcoin vynaložil první úsilí a stal se středem finančních zpráv.

  Digitální měna vzrostla 2 000krát ve srovnání s původním nákupem Schmidta.

 Když Smith viděl, že 1 bitcoin má hodnotu 350 amerických dolarů, prodal bitcoiny 2 000. Když virtuální měna o několik dní poskočila na 800 amerických dolarů, nemohl si pomoct, ale prodal stejnou částku. Přes noc byl opravdu bohatý: vydělal 2,3 milionu amerických dolarů.

  Smith rezignoval a cestoval po světě se svou přítelkyní.

  V příštích několika letech házel bitcoiny jeden po druhém,Zvýšil své bohatství více než devětkrát. Bývalí úředníci však nehodlají pořizovat všechny záběry: ohledně budoucnosti bitcoinů je optimistický.

  Smith tráví dobrý čas se svou přítelkyní a cestuje do vysněných zemí a měst: Monako, Singapur, Curych, Las Vegas, Moskva.

  Ophir Baiger je blogerem blogu 99Bitcoins. rok 2013,Obyvatelé Tel Avivu koupili toto množství bitcoinů.

  Není těžké vypočítat, že od 1. prosince 2017 tato částka téměř dosáhla jednoho milionu amerických dolarů. Ofir poukázal na to, že online informace o virtuální měně pro nováčky jsou extrémně vzácné a veškerý obsah, s nímž přichází do styku, je nejasný.

  Otevřel tedy blog pro nováčky s videi o technologii bitcoinů,Komentáře k obchodním platformám, pokyny pro používání bitcoinových těžebních strojů, rady ohledně nákupu a držení, články představující slibné starty bitcoinů atd. Baigel ve svém volném čase rád cestuje, plave a létá vrtulníky.

  Věří, že není pozdě investovat do bitcoinů. V říjnu 2017 Holanďan Didi Tayhutu s více dětmi,Prodej domu a všech rodinných nemovitostí koupilo 85 bitcoinů (přibližně 390 000 USD).

  Plán IT odborníka je následující: držet bitcoiny asi tři roky, během této doby cestovat se svou rodinou po světě.

  Didi získal podporu své manželky a dětí. Holandský účet Instagram ukazuje, že v současné době žijí na Filipínách v Boracay. Nyní lze říci,Taihutu se nepočítal.

  Pokud převede svá digitální aktiva na běžné mince, dosáhl k 1.

  prosinci 2017 výše 816 000 USD. Jedná se nepochybně o vysoce rizikovou investici, ale Didi věří, že prosperita virtuálních měn přichází.

  Potenciální milionář řekl: „Pokud nikdy nebudete riskovat, život bude nudný a nudný. “ V článku se píše:Výše uvedení lidé jsou šťastní, kteří těží z preference rizika a mimořádných událostí. I když současná cena bitcoinů dosahuje nových maxim a je snadné lidem rozžhavit hlavy, rizika jsou stále obrovská a vyhlídky jsou stále zmatené.

  Abychom zabránili tomu, aby růžové brýle blokovaly pohled na riziko vidění, je třeba uvést několik nešťastných příkladů. Bitcoinové transakce nejsou žádný vtip:Někteří zbohatnou přes noc, jiní přijdou o všechno. V listopadu 2017 obyvatel Novorossijsku zřídil doma těžební stroj na bitcoiny a chtěl „vytěžit“ několik bitcoinů. „Těžba“ je jedním ze způsobů, jak získat bitcoiny na internetu.

  Pomocí počítače vybaveného profesionálním čipem si stáhněte software a poté spusťte konkrétní algoritmus.

 K práci použijte způsob vypálení grafické karty. Proces „těžby“ značně zvýší zatížení zařízení a rozptýlí velké množství vzduchu do vzduchu. Výsledkem bylo, že bitcoiny „nekopaly“ a rodinný dům hořel.

  V říjnu 2017 koupil obyvatel Obninsku několik bitcoinů od cikána. Obchodovali poblíž místního obchodního domu. Později kupující řekl policii, že zaplatil 1 000 rublů, a poté mu prodejce, který vypadal jako intelektuál, dal dvě mince s tím, že jde o bitcoin. Po návratu domů si kupující později uvědomil, že byl podveden.

  Pokud jde o dvě mince, kupce a cikány, kteří vypadali velmi kulturně, co se s nimi stalo,Nikdo neví. Došlo také k dalšímu podvodu při prodeji bitcoinů v Rusku, ale tentokrát nemá smůlu kupující, ale prodávající.

  V listopadu 2017 byla v kanceláři v Moskvě provedena velká bitcoinová transakce.

  Když prodejce převede dohodnuté množství bitcoinů na kupujícího a připraví se na získání 15 milionů rublů v hotovosti,Najednou se do domu vrhlo několik vousatých mužů s podobným vzhledem. Tito svalnatí muži s velkým pasem tvrdili, že kupec je lhář, dlouho ho hledali a zjistili to s velkými obtížemi.

  Jak řekli, sbalili bitcoiny, hotovost a kupce a odvezli je pryč. Později jsem se dozvěděl, že tito svalnatí kluci jsou ve stejné skupině jako kupující.

 Plánování této frašky chytání podvodníků je podvádění prodejců.

  Podle článku nemusí být ztráta bitcoinu nutně klamána, stačí zapomenout na soukromý klíč bitcoinu ve vaší ruce.

  Doporučuje se neukládat soukromý klíč do „cloudu“, psát ho pouze na papír nebo alespoň ukládat na pevný disk.

  Pokud má ztráta soukromého klíče za následek ztrátu bitcoinu,Nikdo za to není odpovědný a nelze prokázat, že bitcoin byl původně jeho vlastní. Například v listopadu 2013 musel Brit, který nechtěl být jmenován, spěchat na skládku a najít starý pevný disk, který byl omylem odhoden. Viděl televizní zprávy o raketově rostoucí ceně bitcoinů a najednou si vzpomněl, že v roce 2009 koupil 7 500 bitcoinů. Soukromý klíč je uložen na pevném disku.

  Také se mu nepodařilo získat pevný disk a soukromý klíč, které by mohly přinést příjmy ve výši 7,5 milionu dolarů.

(Kompilace / Hu Liwen, Zhu Lifeng, původní název: Příběhy o bitcoinech. Ruská média: Někteří lidé každý den vydělávají miliony a někteří se stávají úbožáky).