Přírodní

Na jaře roku 2017 má Xinjiang vysokou teplotu a více srážek

souhrn

Čisté zprávy z Tchien-šan (reportérka Liu Yiming) Na minulém jaře se střídal sníh, déšť, písek a vysoká teplota, Xinjiang zažil jaro s větším množstvím deště a vyššími teplotami. Dne 14. června uspořádala Meteorologická kancelář Autonomous Region na jaře 2017 tiskovou konferenci o posouzení dopadů na klima v Sin-ťiangu. Na schůzce představil Ma Yu, hlavní analytik pro hodnocení klimatu v klimatickém středisku Xinjiang,201

Na jaře roku 2017 má Xinjiang vysokou teplotu a více srážek

Na jaře roku 2017 má Xinjiang vysokou teplotu a více srážek-0

  Čisté zprávy z Tchien-šan (reportérka Liu Yiming) Na minulém jaře se střídal sníh, déšť, písek a vysoká teplota, Xinjiang zažil jaro s větším množstvím deště a vyššími teplotami. Dne 14. června uspořádala Meteorologická kancelář Autonomous Region na jaře 2017 tiskovou konferenci o posouzení dopadů na klima v Sin-ťiangu.

Na jaře roku 2017 má Xinjiang vysokou teplotu a více srážek-1

   Na schůzce představil Ma Yu, hlavní analytik pro hodnocení klimatu v klimatickém středisku Xinjiang,Na jaře roku 2017 (březen až květen) byla průměrná teplota v Sin-ťiangu o 11 ° C, o 0,6 ° C vyšší než obvykle. Mezi nimi je průměrná teplota v severním Sin-ťiangu o 9,3 °, o 0,4 ° vyšší než obvykle; průměrná teplota v jižním Sin-ťiangu je o 15 °, o 0,9 ° vyšší než obvykle. Z rozložení každého měsíce ukazuje průměrná měsíční teplota Sin-ťiang na jaře trend nejprve nízké a poté vysoké. Pokud jde o srážky,Průměrné srážky v Sin-ťiangu jsou 55,6 mm, což je téměř o 30% více než obvykle.

Na jaře roku 2017 má Xinjiang vysokou teplotu a více srážek-2

   Mezi nimi srážky v pohoří Tchien-šan dosáhly 136,2 mm, což bylo téměř o 50% více než obvykle, a množství srážek se ve stejném období historie umístilo na prvním místě. "Obecně byla teplota ve většině částí Sin-ťiangu na jaře roku 2017 o něco vyšší a srážky byly vyšší. Mezi nimi byla horská oblast Tchien-šan první ve stejném období v historii.

Na jaře roku 2017 má Xinjiang vysokou teplotu a více srážek-3

  ""Řekl Ma Yu. Na jaře roku 2017 byly změny počasí ve většině částí Sin-ťiangu relativně časté. Zejména v březnu došlo k dvěma po sobě jdoucím velkým sněhovým srážkám a teplotám. V dubnu a květnu došlo k sedmi rozsáhlým srážkám a prašné počasí.

Na jaře roku 2017 má Xinjiang vysokou teplotu a více srážek-4

   V polovině května byla vysoká teplota nad 35 ° C. Posouzení dopadu klimatu na Sin-ťiangu na jaře 2017 ukázalo, žeMezi hlavní meteorologické katastrofy na jaře patří prach z vichřice, krupobití, bouřka, povodeň, sněhová kalamita atd. Obecně lze říci, že klimatické podmínky jsou velmi příznivé pro zvýšení obsahu vlhkosti v pohoří Tchien-šan v severním Sin-ťiangu a v některých pastvinách v západním jižním Sin-ťiangu, a jsou prospěšné pro většinu pastoračních oblastí v severním Sin-ťiangu a jižním Sin-ťiangu.

Na jaře roku 2017 má Xinjiang vysokou teplotu a více srážek-5

Včasný návrat píce v západních horských oblastech má mírný dopad. .