Sdružení

Ekonomové očekávají roční růst HDP 6,6%

souhrn

Pekingský obchodní denník (reportér Jiang Mengwei, interní reportér Gao Chongrui) Dne 14. června zveřejnil Ústav průmyslové ekonomiky Čínské akademie sociálních věd ve druhém čtvrtletí letošního roku výsledky „průzkumu hotspotů čínského ekonoma“. Průzkumu se zúčastnilo celkem 131 ekonomů a výsledky ukázaly, že optimismus většiny ekonomů ohledně celkové ekonomické situace Číny ve druhém čtvrtletí se dále stabilizoval.Komplexní předpověď

Ekonomové očekávají roční růst HDP 6,6%

Ekonomové očekávají roční růst HDP 6,6%-0

  Pekingský obchodní denník (reportér Jiang Mengwei, interní reportér Gao Chongrui) Dne 14. června zveřejnil Ústav průmyslové ekonomiky Čínské akademie sociálních věd ve druhém čtvrtletí letošního roku výsledky „průzkumu hotspotů čínského ekonoma“. Průzkumu se zúčastnilo celkem 131 ekonomů a výsledky ukázaly, že optimismus většiny ekonomů ohledně celkové ekonomické situace Číny ve druhém čtvrtletí se dále stabilizoval. Komplexní prognóza pro roční tempo růstu HDP je 6,6%, což je o 0,1 procentního bodu vyšší než prognóza pro roční tempo růstu HDP v prvním čtvrtletí.

Ekonomové očekávají roční růst HDP 6,6%-1

   Průmysloví analytici se domnívají, že růst exportu a zvýšené podnikové zásoby se stanou podpůrnými faktory pro letošní růst HDP. Data ukazují, že ekonomové jsou obecně optimističtí ohledně roční míry růstu HDP, přičemž 70,3% lidí si myslí, že překročí 6.

Ekonomové očekávají roční růst HDP 6,6%-2

  5%, 29,8% si myslí, že překročí 6,8%, a pouze 13% si myslí, že by to mohlo být méně než 6%. Stojí za zmínku, že ve srovnání s 6,5% meziročním tempem růstu předpovídaným v prvním čtvrtletí se prognóza ekonomů pro HDP ve druhém čtvrtletí zvýšila o 0,1 procentního bodu; zároveň se sedm mezinárodních institucí, které se dlouhodobě obávají Mezi ekonomické trendy v Číně patří: Pět společností ve druhém čtvrtletí zvýšilo prognózy meziročního tempa růstu čínského HDP.

Ekonomové očekávají roční růst HDP 6,6%-3

  Mezi nimi Mezinárodní měnový fond zvýšil prognózovanou míru růstu na 6,7%, což naznačuje, že domácí i zahraniční země mají plnou důvěru v ekonomický růst Číny. Li Gang, výzkumný pracovník na Institutu průmyslové ekonomiky Čínské akademie sociálních věd, se domnívá, že předpovědi ekonomů o celoročním tempu růstu HDP ve druhém čtvrtletí vzroste o 0,1% ve srovnání s předpovědi prvního čtvrtletí o úplném -rok tempo růstu.

Ekonomové očekávají roční růst HDP 6,6%-4

  Summitové fórum o mezinárodní spolupráci Belt and Road může v pozdějším období otevřít nové kolo rychlého růstu spolupráce mezi Čínou a zeměmi „Belt and Road“. Podle vládní pracovní zprávy je cílová míra růstu HDP mé země v tomto roce 6,5%. Rychlá předpověď je optimističtější, což naznačuje plnou důvěru v ekonomický růst mé země. V souladu s výsledky tohoto průzkumu také mnoho institucí a jednotlivců předpovídalo, že tempo růstu HDP za celý rok zůstane v letošním roce kolem 6,6%.

Ekonomové očekávají roční růst HDP 6,6%-5

   Někteří analytici poukázali na to, že z pohledu fiskální a měnové politiky je letošní měnová politika stabilní a neutrální a její síla může být o něco slabší než v loňském roce a v zahraničním obchodě panují nejistoty. letos bude nižší než loni.

Ekonomové očekávají roční růst HDP 6,6%-6

  Od první poloviny letošního roku se však, soudě podle cenového indexu, používá meziroční růst podnikových zisků u meziročních cen. Statistiky rovněž ukazují, že se makroekonomická výkonnost zlepšuje; z pohledu investiční struktury, investice do fixních aktiv ve výrobě, investice do fixních aktiv do infrastruktury, investice do nemovitostí do fixních aktiv dosáhly nominálního růstu a tempo růstu investic do infrastruktury do fixních aktiv je mnohem vyšší než tempo růstu investic do výroby a nemovitostí ve stálých aktivech.

Ekonomové očekávají roční růst HDP 6,6%-7

  Staňte se jednou z hlavních hnacích sil hospodářského růstu mé země. Zhu Baoliang, ředitel odboru ekonomické prognózy Státního informačního centra a hlavní ekonom, poukázal na to, že hlavní podporou ekonomického růstu Číny v letošním roce je nárůst vývozu a podnikových zásob. “Ve srovnání s loňským rokem se letošní vývozní situace pokud jde o zásoby, loni v červenci Cena hromadných komodit vzrostla,Společnosti začaly zvyšovat zásoby a tato situace pokračovala až do letošního roku, což vedlo k růstu HDP.

Ekonomové očekávají roční růst HDP 6,6%-8

“.