Sportovní

První přistání na Tchaj-wanu: Proč je Guangdong zastřelen?

souhrn

Nanfang Daily News (Reporter / Xie Qingyu) První tajfun „Meihua“ v roce 2017 byl vygenerován 26. dubna. „Miaobai“ byl druhým tajfunem vygenerovaným v letošním roce a stal se prvním tajfunem na pevnině v naší provincii a dokonce i v letošním roce. , Což je dříve než obvyklé datum přistání (27. června) na začátku roku. Je vzácné, aby první Tchaj-wan přistál dříve? První tajfun, který u nás přistál v průběhu let,Proč Guangdong osud

První přistání na Tchaj-wanu: Proč je Guangdong zastřelen?

První přistání na Tchaj-wanu: Proč je Guangdong zastřelen?-0

  Nanfang Daily News (Reporter / Xie Qingyu) První tajfun „Meihua“ v roce 2017 byl vygenerován 26. dubna.

První přistání na Tchaj-wanu: Proč je Guangdong zastřelen?-1

   „Miaobai“ byl druhým tajfunem vygenerovaným v letošním roce a stal se prvním tajfunem na pevnině v naší provincii a dokonce i v letošním roce. , Což je dříve než obvyklé datum přistání (27. června) na začátku roku.

První přistání na Tchaj-wanu: Proč je Guangdong zastřelen?-2

   Je vzácné, aby první Tchaj-wan přistál dříve? První tajfun, který u nás přistál v průběhu let,Proč má Guangdong nejvyšší míru úspěšnosti? Reportér z Nanfang Daily provedl rozhovor s meteorologickým odborníkem.

První přistání na Tchaj-wanu: Proč je Guangdong zastřelen?-3

   Lu Shan, hlavní prognostik Provinční meteorologické observatoře, uvedl, že ačkoli první stanice přistála v Guangdongu letos o půl měsíce dříve, tentokrát je stále v normálním rozmezí, protože průměrné datum přistání první stanice 27. června nezahrnuje některé dřívější události v minulých letech.

První přistání na Tchaj-wanu: Proč je Guangdong zastřelen?-4

  , tajfun, který přistál z Hainanu nebo Fujian poblíž Guangdongu, ale vážně zasáhl Guangdong. Podíváme-li se na situaci po mnoho let, je čas, aby se kolem poloviny června objevil tajfun ovlivňující Guangdong.

První přistání na Tchaj-wanu: Proč je Guangdong zastřelen?-5

   „První tajfun, který každoročně přistane v naší zemi, je nejvíce upřednostňován Guangdongem.

První přistání na Tchaj-wanu: Proč je Guangdong zastřelen?-6

  “ Podle statistik tajfunu z let 1949 až 2014 odborníci z Čínské meteorologické sítě zjistili, že jich bylo 29 let ze 66 let (což odpovídá pravděpodobnosti 43,9% ).

První přistání na Tchaj-wanu: Proč je Guangdong zastřelen?-7

   První tchajwanská platforma si vybrala Guangdong. ,Následuje Taiwan a Hainan.

   Proč Chutai dává přednost Guangdongu? Prvním je relativně dlouhé pobřeží Guangdongu a druhým je to, že příznivá situace s atmosférickou cirkulací vede tajfun do jižní Číny. „Subtropické maximum je jako dospělý a tajfun jako dítě.

   Dospělý dítě vede. “ Odborník vysvětlil obecnou cirkulační situaci v červnu. Subtropické maximum se často nachází v severozápadním Pacifiku poblíž 20 stupňů severní šířky, někdy sahá až na západ k Jihočínskému moři. V této době může „dospělý“ snadno přivést „dítě“ do jižní Číny.

Vzhledem k tomu, že pobřeží Guangdongu je delší než pobřeží Tchaj-wanu a Hainanu, bude pravděpodobnost „zastřelení“ přirozeně vyšší. .