Místní

CPI v Guangdongu vzrostl meziročně o 1,4%

souhrn

Nanfang Daily News (Reporter / Huang Yinglai Correspondent / Guangdong Tune) Podle údajů zveřejněných týmem průzkumu Guangdong Národního statistického úřadu byl index spotřebitelských cen (CPI) v Guangdongu v květnu meziměsíčně rovný, a to o 1,4 meziročně a kumulativní nárůst o 1,4% od ledna do května. Index cen průmyslových výrobců v Kuang-tungu (PPI) meziměsíčně poklesl o 0,2% a meziročně vzrostl o 3,4%;

CPI v Guangdongu vzrostl meziročně o 1,4%

CPI v Guangdongu vzrostl meziročně o 1,4%-0

  Nanfang Daily News (Reporter / Huang Yinglai Correspondent / Guangdong Tune) Podle údajů zveřejněných týmem průzkumu Guangdong Národního statistického úřadu byl index spotřebitelských cen (CPI) v Guangdongu v květnu meziměsíčně rovný, a to o 1,4 meziročně a kumulativní nárůst o 1,4% od ledna do května. Index výrobních cen (PPI) průmyslových výrobců v Kuang-tungu se meziměsíčně snížil o 0,2% a meziročně vzrostl o 3,4%; index nákupních cen průmyslových výrobců (IPI) se snížil o 0. 2%, což představuje meziroční nárůst o 6,3%.

CPI v Guangdongu vzrostl meziročně o 1,4%-1

   Od ledna do května vzrostl PPI o 4,1% a IPI o 6,1%.

CPI v Guangdongu vzrostl meziročně o 1,4%-2

   Podle analýzy příslušných odborníků z vyšetřovacího sboru Guangdongu z Národního statistického úřadu z meziměsíčního srovnání zůstal CPI Guangdongu v květnu stagnující a celkově zůstal stabilní a vykazoval čtyři charakteristiky: Zaprvé, vývoj cen potravin byl stabilní. Mezi nimi se snížila cena čerstvé zeleniny o 2,9% a ceny vepřového o 1,0%.

CPI v Guangdongu vzrostl meziročně o 1,4%-3

  Meziměsíční pokles pokračoval po dobu čtyř měsíců Cena čerstvých vajec klesla o 1,5%, cena čerstvých melounů a ovoce vzrostla o 2,5% a cena vodních produktů vzrostla o 2,5%.

CPI v Guangdongu vzrostl meziročně o 1,4%-4

   Zadruhé, ceny služeb mimo kancelář šly nahoru a dolů. Mezi nimi se snížila cena letenek o 9,4% a cena ubytování v hotelu o 4,7%.

CPI v Guangdongu vzrostl meziročně o 1,4%-5

   Avšak kvůli zpožděné úpravě cen vysokorychlostních železnic od 21. dubna se cena jízdenek zvýšila o 1,5% .

CPI v Guangdongu vzrostl meziročně o 1,4%-6

   Zatřetí, ceny energetických komodit hlavně klesají. Mezi nimi se snížily ceny benzinu i nafty o 0,9% a ceny zkapalněného ropného plynu o 2,9%. Ovlivněna implementací letních odstupňovaných cen elektřiny na různých místech v květnu klesla cena elektřiny pro domácnosti o 0,4%.

CPI v Guangdongu vzrostl meziročně o 1,4%-7

   Začtvrté, ceny některých sezónních statků (služeb) vzrostly.

CPI v Guangdongu vzrostl meziročně o 1,4%-8

.