Přírodní

Mírná inflace v USA bude i v červnu zvyšovat úrokové sazby

souhrn

Podle zpravodajské agentury Xinhua, když se představitelé Federálního rezervního systému Spojených států připravovali na pravidelné zasedání měnové politiky, které se bude konat od 13. do 14. června, se před nimi diskutovalo, zda udržovat nízkou úroveň inflace ve Spojených státech. by letos ovlivnilo Federální rezervní systém. Druhé zvýšení sazeb v Číně představuje překážku. Hlavní pohled Fedu je takový, že jak se americká ekonomika blíží plné zaměstnanosti,Nečinná práce

Mírná inflace v USA bude i v červnu zvyšovat úrokové sazby

Mírná inflace v USA bude i v červnu zvyšovat úrokové sazby-0

  Podle zpravodajské agentury Xinhua, když se představitelé Federálního rezervního systému Spojených států připravovali na pravidelné zasedání měnové politiky, které se bude konat od 13. do 14. června, se před nimi diskutovalo, zda udržovat nízkou úroveň inflace ve Spojených státech.

Mírná inflace v USA bude i v červnu zvyšovat úrokové sazby-1

   by letos ovlivnilo Federální rezervní systém. Druhé zvýšení sazeb v Číně představuje překážku.

Mírná inflace v USA bude i v červnu zvyšovat úrokové sazby-2

   Hlavní pohled Fedu je takový, že jak se americká ekonomika blíží plné zaměstnanosti,Nečinných pracovních zdrojů ubývá a inflace v USA se postupně zrychlí a ve střednědobém horizontu dosáhne 2% cíle Fedu.

Mírná inflace v USA bude i v červnu zvyšovat úrokové sazby-3

   Ekonomická data USA však tento závěr nepodporují. Od roku 2012 prudký pokles míry nezaměstnanosti v USA míru inflace významně nepotvrdil. Guvernér Fedu Brainard nedávno poukázal na veřejný projev,I přes výrazný pokles míry nezaměstnanosti v USA v posledních několika letech zůstala jádrová inflace v USA po dobu 58 po sobě jdoucích měsíců pod 2% cílem.

Mírná inflace v USA bude i v červnu zvyšovat úrokové sazby-4

   Poslední údaje zveřejněné americkým ministerstvem obchodu ukázaly, že v dubnu meziročně vzrostl základní cenový index výdajů na osobní spotřebu bez potravin a energií o 1,5%, což dále klesalo z 1,8% nárůstu v únoru a 1,6% v Březen. Jak vidí Fed slabý růst inflace? Zápisy z květnového zasedání měnové politiky, které nedávno oznámil Fed, ukazují, že většina úředníků Fedu je přesvědčena, že nedávná mírná inflace v USA je ovlivněna hlavně dočasnými faktory. úroveň inflace se stabilizuje na 2% poblíž cíle,Fed by měl pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb postupně. „Nejpravděpodobnějším scénářem je, že v příštích několika letech uvidíme, že inflace bude pomalu stoupat k cíli 2% spíše než rychle.

Mírná inflace v USA bude i v červnu zvyšovat úrokové sazby-5

  “ Řekl prezident Federální rezervní banky v Dallasu Robert Kaplan.

Mírná inflace v USA bude i v červnu zvyšovat úrokové sazby-6

   Předpovídá, že americká ekonomika v letošním roce poroste přibližně o 2,25%, což je dostatečné k tomu, aby tlačilo na to, aby se trh práce nadále zlepšoval a střednědobá míra inflace se zvýšila na 2%.

Mírná inflace v USA bude i v červnu zvyšovat úrokové sazby-7

  Rovněž věří, že Fed letos dvakrát zvýší úrokové sazby.

Mírná inflace v USA bude i v červnu zvyšovat úrokové sazby-8

   Podle průzkumu ekonomů, který tento měsíc provedl Wall Street Journal, přibližně 93% ekonomů očekává, že Fed oznámí pokračování zvyšování úrokových sazeb na červnovém zasedání měnové politiky, kterým bude Fed od finanční krize v roce 2008. Čtvrtá sazba túra.

.