Bankovní

Bank of China převádí 11% vlastní kapitál z Hong Kong Bora, tržby mateřské společnosti v loňském roce činily 66,6 miliardy

souhrn

Bank of China hodlá převést 11% akcií hongkongské Bory za 1 miliardu juanů. Tržby geo-rafinérského giganta Liaoning v loňském roce činily 66,6 miliardy juanů. Oznámení Šanghajské burzy cenných papírů ukazuje, že dceřiná společnost Bank of China má v úmyslu převést hongkongské podíly za rezervní cenu 1 miliardu juanů.

Bank of China převádí 11% vlastní kapitál z Hong Kong Bora, tržby mateřské společnosti v loňském roce činily 66,6 miliardy

Bank of China převádí 11% vlastní kapitál z Hong Kong Bora, tržby mateřské společnosti v loňském roce činily 66,6 miliardy-0

 Bank of China má v úmyslu převést 11% akcií hongkongské Bory za 1 miliardu juanů.

Bank of China převádí 11% vlastní kapitál z Hong Kong Bora, tržby mateřské společnosti v loňském roce činily 66,6 miliardy-1

  Tržby geo-rafinérského giganta Liaoning v loňském roce činily 66,6 miliardy juanů. Společnost banky hodlá převést svůj 11% podíl v hongkongské společnosti Bora Holdings Co . , Ltd.

Bank of China převádí 11% vlastní kapitál z Hong Kong Bora, tržby mateřské společnosti v loňském roce činily 66,6 miliardy-2

  (dále jen Hong Kong Bora) za vyvolávací cenu 1 miliardu juanů. Hong Kong Bora je mateřskou společností skupiny Bora Group, rafinérského giganta v Panjin, Liaoning. Vlastním správcem je Qu Baoxue. Převod akcií společnosti Bora v Hongkongu dceřinou společností Bank of China, severovýchodního místního rafinérského giganta, poté poprvé veřejně zveřejnil své provozní výsledky.

Bank of China převádí 11% vlastní kapitál z Hong Kong Bora, tržby mateřské společnosti v loňském roce činily 66,6 miliardy-3

  Oznámení o převodu ukazuje, že místní rafinérský gigant měl v loňském roce tržby 66,609 miliardy juanů a provozní zisk 4,215 miliardy juanů;Za první čtyři měsíce tohoto roku činily tržby společnosti 24,22 miliardy juanů a provozní zisk 1,105 miliardy juanů. Vypočteno z provozního zisku zveřejněného společností, hrubá zisková marže společnosti byla v loňském roce 5,39% a v letošním roce 4,56%. Ještě důležitější je, že tento místní rafinérský gigant investoval více než 17 miliard juanů do vybudování miliontunového ethylenového projektu, ale společnost stále čelí vysokému dluhovému tlaku. Od loňského roku se jeho poměr dluhu k aktivu držel kolem 85%.

Bank of China převádí 11% vlastní kapitál z Hong Kong Bora, tržby mateřské společnosti v loňském roce činily 66,6 miliardy-4

  Poměr dluhu k aktivu je přibližně 85%. Podle oznámení šanghajské akciové burzy, Qu Baoxue a GaboHoldings Inc. Je to dva největší akcionáři hongkongské Bory, drží 80,5% a 19,5%. První z nich založil největší soukromě provozovanou společnost na zpracování půdy ve třech severovýchodních provinciích, zatímco druhá je dceřinou společností Bank of China.

Bank of China převádí 11% vlastní kapitál z Hong Kong Bora, tržby mateřské společnosti v loňském roce činily 66,6 miliardy-5

 Ačkoli podíl akcií Bank of China není vysoký, podle oznámení Bank of China vykonává značný vliv nebo společnou kontrolu nad přidruženými společnostmi, včetně Hong Kong Bora. Oznámení o převodu ukazuje, že Hongkongská Bora měla v loňském roce tržby 66,609 miliardy juanů, provozní zisk 4,215 miliardy juanů a čistý zisk 2,901 miliardy juanů; tržby společnosti byly v prvních čtyřech měsících letošního roku 242 milionů.

 200 milionů juanů, provozní zisk 1,105 miliardy juanů a čistý zisk 828 milionů juanů.

  Vypočteno na základě provozního zisku oznámeného společností, hrubá zisková marže společnosti v loňském roce činila 5,39% a letos činila 4,56%. Zdá se, že ziskovost společnosti klesla. Stojí za zmínku, že tento obří rafinérský průmysl čelí vysokému dluhovému tlaku.

  Od loňského roku se poměr aktiv a pasiv v Hongkongu Bora držel kolem 85%.

 V loňském roce činila celková aktiva společnosti Hong Kong Bora 42,62 miliardy juanů, pasiva 36,208 miliardy juanů a poměr dluhu k aktivu dosáhl 84,86%. V dubnu tohoto roku dosáhla celková aktiva společnosti Hong Kong Bora 53,518 miliardy juanů a její závazky vzrostly na 45,581 miliardy juanů, přičemž poměr dluhu k aktivu činil 85,17%. Ve srovnání s loňským rokem se poměr dluhu k aktivům společnosti opět zvýšil.

  Stejně jako místní rafinerie,Podle informací zveřejněných Shanghai Clearing House činila celková aktiva Baota Petrochemical v prvním čtvrtletí letošního roku 63,918 miliard juanů, s celkovými závazky 31,497 miliard juanů a poměr dluhu k aktivům byl nižší než 50%. Pokud jde o celkovou ziskovost, Hong Kong Bora se zdá být mnohem silnější. Tržby společnosti Pagoda Petrochemical v prvním čtvrtletí dosáhly 10 561 miliard juanů a její čistý zisk byl pouze 110 milionů juanů.

 Při tomto kapitálovém převodu převedla čínská banka 11% vlastního kapitálu za rezervní cenu 1 miliardu juanů a ocenění hongkongské bory je přibližně 9,09 miliardy juanů. Ve srovnání s vlastním kapitálem společnosti ve výši 7 936 miliard juanů k dubnu tohoto roku je míra přidané hodnoty tohoto převodu kapitálu pouze 14,55%. Proč je nutné převést kapitál hongkongské Bory? Bude mít Bank of China významný dopad na hongkongskou Boru po dokončení převodu?Reportér z „Daily Business News“ zavolal Bank of China Securities Office a příslušný zaměstnanec uvedl, že je třeba kontaktovat tiskové oddělení kanceláře skupiny Bank of China Group.

  Reportér vytočil odpovídající telefonní číslo, ale telefonní číslo nebylo v době tisku připojeno. Investice ve výši 17 236 miliard juanů do výstavby etylenového projektu v Panjin City se nachází na jihozápadě provincie Liaoning, centra delty řeky Liao. Jižně od moře Bohai Liaodong Bay. Panjin City prosperuje ropou a ředitelství ropného pole Liaohe se nachází v Panjin City.

  Toto ropné město také zrodilo největší geo-rafinérskou společnost ve třech severovýchodních provinciích - oddělení Bora v Qu Baoxue. Celý systém Polaris bere hongkongskou společnost Polaris jako mateřskou společnost a nyní se z ní stal velký soukromý podnik zahrnující finance a energetiku. Pokud jde o petrochemii,Hlavní společností skupiny Bora Group je společnost Panjin North Asphalt Fuel Co. , Ltd.

  (dále jen Panjin Beiran) . Výnosy společnosti Panjin Beiran v loňském roce představovaly 60% Bora v Hongkongu.

  Od svého založení v letech 2003 až 2017 společnost Panjin Beiran loni zpracovávala ropu ročně ze 300 000 tun na 10 milionů tun; celková aktiva společnosti se rychle zvýšila z 50 milionů juanů na 35 miliard juanů v loňském roce;Provozní příjem se také v loňském roce zvýšil z více než 1 miliardy juanů na 41,1 miliardy juanů.

  Ačkoli má Panjin Beiran kapacitu zpracování ropy přes 10 milionů tun, postrádá navazující petrochemický průmysl.

  Abychom tuto situaci prolomili, plánuje Polaris v současné době investovat 17 236 miliard juanů do vybudování miliontunového projektu ethylenu v Panjinu. Integrace rafinerie a chemikálií je ve skutečnosti také volbou mnoha petrochemických společností. Oznámení Steel Research Gona na konci loňského roku ukázalo, že domácí projekty na výrobu ethylenu dosáhly ve druhé polovině roku 2016 velkých zisků.

  Podle statistik byly po roce 2017 zahájeny domácí velké nové projekty ethylenu. V příštích 3 až 5 letech bude domácí výrobní kapacita pro výrobu ethylenu a nová výstavba přibližně 24 milionů tun, z toho výrobní kapacita pro výrobu ethylenu v továrně plánované na výstavbu společností China Petrochemical a dalšími ústředními podniky je přibližně 10 milionů tun. Odhadovaná výrobní kapacita místních státních podniků a soukromých podniků je přibližně 14 milionů tun. Soudě podle aktuální míry zadlužení společnosti však Polaris potřebuje větší finanční podporu.

  V letošním roce představila společnost Bora společnost Jinzhou Port, společnost kótovanou na burze také v Liaoning, a Jinzhou Port investoval 2 miliardy juanů do účasti na projektu ethylenu.

  Podle oznámení přístavu Jinzhou zvýší kapitál zvýšení čisté hodnoty aktiv společnosti Bora.

 Snižte poměr aktiv a pasiv, vylepšete strukturu zpráv, vylepšete firemní image a náklady na financování dluhopisů a rozšířte kanály financování. Podle prognózy přístavu Jinzhou po uvedení projektu do provozu zvýší roční provozní příjem o 17,17 miliardy juanů a dosáhne zisku 3,7 miliardy juanů.

  Kromě rozšíření průmyslového řetězce se oddělení Bora účastnilo také místních komerčních bank a venkovských komerčních bank. Podle údajů z Tianyan Check se Bora podílela na Panjin Bank a podíl nebyl oznámen.

  V Panshan Antai Village Bank drží 10% akcií společnost Panjin Beiran, dceřiná společnost se sídlem v Bora.

  6. srpna zavolal do kanceláře skupiny Bora reportér z „Daily Business News“. Zaměstnanci uvedli, že nemají jasno v převodu kapitálu, a uvedli, že zajistí připojení příslušné odpovědné osoby. V době tisku reportér ještě neobdržel odpověď.

Odpovědný redaktor: Populární doporučení Yang Qun Odložte veřejný účet Sina Finance na vysílání nejnovějších finančních informací a videí 24 hodin denně a další výhody pro fanoušky naskenujte QR kód, který budete následovat (sinafinance).