Místní

Od konfliktů s obchody 4S po kooperativní trh obchodování s auty je komplikovanější, než si myslíte

souhrn

Od konfliktů s obchody 4S po kooperativní trh obchodování s auty je mnohem komplikovanější, než si myslíte. Na jedné straně je zakladatel trička „Hu Fei“ Li Yanzhu s PPT ve stylu Jobs: „5000 juanů, 3 minuty, 1 auto „, Používat internet ke změně automobilového průmyslu. (Podle nejnovějších zpráv dosáhla druhá garáž startu „0 juanů“.Dosáhněte cíle v předstihu. )další

Od konfliktů s obchody 4S po kooperativní trh obchodování s auty je komplikovanější, než si myslíte

Od konfliktů s obchody 4S po kooperativní trh obchodování s auty je komplikovanější, než si myslíte-0

 Od konfliktu s obchodem 4S po kooperativní trh obchodování s automobily je to mnohem komplikovanější, než si myslíte. Zdroj: Heilo Creative.

Od konfliktů s obchody 4S po kooperativní trh obchodování s auty je komplikovanější, než si myslíte-1

  26. října se konala velká tisková konference k prodeji dobrého automobilu a atmosféra byla trochu smíšený.

Od konfliktů s obchody 4S po kooperativní trh obchodování s auty je komplikovanější, než si myslíte-2

  Na jedné straně je zakladatel „Hu Fei“ Li Yanzhu v tričku s PPT ve stylu Jobs: „5000 juanů, 3 minuty, 1 auto“„Používat internet ke změně automobilového průmyslu. (Podle nejnovějších zpráv druhá garáž dosáhla odletu „0 juanů“, čímž dosáhla cíle v předstihu.

Od konfliktů s obchody 4S po kooperativní trh obchodování s auty je komplikovanější, než si myslíte-3

 ) Na druhou stranu, po vysílání PPT, na pódium přišly všechny desítky dodavatelů, seřazení na pódiu a hlučné. Je to jako schůzka s pochvalou za výkon.

Od konfliktů s obchody 4S po kooperativní trh obchodování s auty je komplikovanější, než si myslíte-4

  V tradičním automobilovém průmyslu, který má dlouhou historii,Prodej dobrého automobilu začíná u financí, což dává tomuto odvětví, které se za více než 30 let nezměnilo, nový vzhled, ale také bylo donuceno, aby již nemohlo odskočit jako jiné internetové společnosti.

Od konfliktů s obchody 4S po kooperativní trh obchodování s auty je komplikovanější, než si myslíte-5

  Měsíční složený růst dobře prodávaných automobilů v loňském roce činil 32%, podle aktuálního vývoje se očekává, že v letošním roce bude představovat 1% nového trhu s oběhem automobilů.

Od konfliktů s obchody 4S po kooperativní trh obchodování s auty je komplikovanější, než si myslíte-6

  Luo Lei, zástupce generálního tajemníka Asociace prodejců automobilů, uvedl:Prodat dobré auto je skutečné auto B2B. Za tři roky, od nákupu dobrého automobilu po prodej dobrého auta, z toC do toB a od začátku transakce zpět k transakci, tým Li Yanzhu neprošel kruhem, ale spirálou. 01Pokud společnost udělá toB, co musím udělat, abych prodal dobré auto. Druhý den po skončení tiskové konference přišel tým Zinc Finance do centrály prodeje dobrých aut poblíž Ali.

Od konfliktů s obchody 4S po kooperativní trh obchodování s auty je komplikovanější, než si myslíte-7

 Někdo toto místo kdysi označoval jako „hřbitov pro podnikání“ a Li Yanzhu, který se narodil v Ali, vyvrátil vyvrácení.

Od konfliktů s obchody 4S po kooperativní trh obchodování s auty je komplikovanější, než si myslíte-8

  Když jsme čekali na recepci, rychle kolem nás prošel tlustý muž a personál zavolal „Fei Fei. “ Tlustý muž se zastavil v dolní části těla, zkroutil horní část těla a pozdravil nás úsměvem: Počkejte chvíli, je to v pořádku !Na začátku rozhovoru jsem zjistil, že tento benevolentní tlustý muž není jen skupina míru. Reportér se ho zeptal: Řekl jste, že byste měli tento trh respektovat, a řekl jste, že tento trh je velmi nízký.

Od konfliktů s obchody 4S po kooperativní trh obchodování s auty je komplikovanější, než si myslíte-9

  Existuje mezi nimi rozpor? Li Yanzhu okamžitě řekl vážně: Myslím, že mi kopete díru. „Respektuje své objektivní zákony a celá spotřeba automobilů je stále v tradičnějším stavu.

Od konfliktů s obchody 4S po kooperativní trh obchodování s auty je komplikovanější, než si myslíte-10

 Musíme tento zákon respektovat. Říci, že toto odvětví je nízké, neznamená, že jeho právo je nízké, nízké je v infrastruktuře. "Li Yanzhu řekl, že se stále považuje za osobu na internetu, takže jeho logika myšlení a jazykový styl se příliš nezměnily. Když ho po tiskové konferenci navštívili novináři, někdo se ho zeptal: Před třemi lety jste požádali o koupi dobrého auta.

Od konfliktů s obchody 4S po kooperativní trh obchodování s auty je komplikovanější, než si myslíte-11

 "To, co dělá, je totéž jako prodejci aut. Proč jste přešli z toC na toB? Bylo to proto, že to už nedokázal? Okamžitě popřel: „Prodáváme automobily velmi dobře a růst byl vždy vysoký.

  Důvodem, proč jsme přešli na B, je přinést změny do tohoto odvětví.

  “Aktuální situace je taková, že celá společnost měla v té době pouze dva obchody 4S. A dojde k přímému střetu s výrobcem - společností, která se v té době podílela na nákupu skupiny BMW, a po jejím skončení dostalo varování od společnosti BMW. Takové chování je ekvivalentní meziregionálním přeshraničním přepravám, které narušují distribuční systém výrobců OEM.

  Kromě toho nejsou automobily v maloobchodním sektoru ziskové, protože prodej automobilů je příliš transparentní a ziskové rozpětí v prodeji automobilů je velmi nízké.

 Po prodeji vozu musí společnost ještě provést řadu úkolů: pomoci zákazníkům získat poznávací značky, fakturovat, platit daně a získat pojištění. Celý model nevidí budoucnost. Tváří v tvář Pan Yuefei, kterého dlouho znal, byl Li Yanzhu upřímnější: „Pokud nepřevedete, zavěsíte, takže jste rozbili loď.

 “ Od konce roku 2015 do poloviny roku 2016 mu trvalo dlouho, než se rozhodl. ,Přeneste se z toC do toB. To je obtížná volba. On sám nemá s toB žádné zkušenosti: Řekl jste, že člověk, který dělá Taobao a Mogujie, vyšel a vstoupil do automobilového průmyslu.

  Jak si mohl myslet, že dělá toB? Dokonce si pomyslel: Když přejdu na B, nemám žádné zkušenosti, k čemu mě ještě tato společnost potřebuje? Také šel ven zjistit, jestli existuje někdo, kdo je v tom lepší. Po kole jsem se rozhodl, že to udělám sám, ale musel jsem se přinutit k mnoha změnám.

  „ToC end má spoustu nápadů, to znamená, jak mám nejdříve udělat nějaké fantastické věci a pak vydělat zisky. Kdykoli mám takový nápad, držím se nejprve sám sebe a nesmím tam přemýšlet.

  nemá pravdu.

  “Li Yanzhu je v aréně proslulý svými dobrými toC hrami.

 Taková změna se rovná popření veškeré minulé zkušenosti. Neustálé popírání se mu dalo pocit, že „předchozí roky byly marné“. „Co tedy děláte? Musíte žít. “ 02 Finance jsou vstupním bodem.

  Nejhloupější cestou našli nový model, který zaměstnancům umožnil sledovat odborníky z celého odvětví a zaznamenávat:Co dělají výrobci OEM, co dělají obchody 4S a co dělají prodejci.

  V procesu prodeje automobilů také zjistili, že každý den každého otravují stejné problémy: Kde jsou zdroje automobilů? Jak zaplatit zálohu? Kam auto šlo? Aby prodali dobré auto a chtěli mít místo v tomto odvětví, musí se zaměřit na bolestivé stránky těchto průmyslových odvětví a nakonec si jako vstupní bod vybrali financování automobilů. Financování dodavatelského řetězce je vyspělou hratelností a velký trend celého odvětví jde ve skutečnosti na konec B. Například americkému trhu se daří velmi dobře v B2B a poté se vyvinul toC.

  Čína se musí vyrovnat lístek, vstupenka. Po transformaci Li Yanzhu zjistil, že ať už je to C nebo B, některé věci zůstávají stejné, to znamená, že obchod je s kýmkoli, s kým mluvíte. Jsou to všechno výhody.

  Zájmy spotřebitelů budou suchější a bude existovat více iluzorních zájmů a pro stranu B bude existovat více skutečných zájmů. „Můžeš mi pomoci ušetřit dva dny. Dám ti 100 juanů. Nemohl jsem si dovolit, abys to udělal za mě.

  Myslím, že si to můžu dovolit. Dám ti nějaké peníze na praktické výhody. “ Takže Li Yanzhu Připomeňte si často:Je to falešná výhoda? Pokud se jedná o virtuální výhodu, pak se zastavte, nepřemýšlejte tímto směrem a pomalu zjišťujte, že si s těmito fantazijními věcmi už nehrajete, a pomalu se to stává skutečností. Prodej dobrého automobilu nyní poskytuje služby dodavatelského řetězce, včetně financí, skladování, logistiky a obchodních služeb.

  To vše je ziskové, protože pokud pomáháte prodejcům zvyšovat efektivitu,Jsou ochotni zaplatit. O tři měsíce později měl Li Yanzhu pocit, že je pro společnost znovu cenný. V té době činila aktiva společnosti jen desítky milionů. K rozšíření rozsahu financování dodavatelského řetězce bylo nutné financování.

  Společnost se právě transformovala a model po převodu nevyšel. Kdo pro vás získá peníze? V této době si Li Yanzhu musel jít jeden po druhém otírat obličej.

 Řekl Aliho starým kolegům: Chci to udělat a potřebuji peníze, můžete si půjčit peníze? Za více než týden pro něj každý získal více než 40 milionů a úrok byl jen o málo vyšší než u banky. Spoléhání se na tento fond, prodej dobrého automobilu může rychle dojít z modelu 100 až 200 milionů měsíčně. Li Yanzhu věděl: Tento model má pravdu.

 03Auto B2B transakce? Toto by nemělo být. Na tiskové konferenci 26.

  října spustila platforma Selling Good Car službu „Druhá garáž“ a představila slogan „5 000 juanů, 3 minuty, 1 auto“: zákazníci navrhují koupit určené auto Po poptávce potřebuje prodejce k získání vozu pouze zálohu ve výši 5 000 juanů a lze ji dokončit za 3 minuty, aby našel zdroj automobilu,Odkazy jako zámek vozidla, transakce a doručení. Tři roky po přechodu od obchodování na straně C k finančním službám se prodej dobrého automobilu vrátil k obchodování. Je to jen to, že konotace je úplně jiná. Zdroje automobilů ve druhé garáži jsou financovány prodejem automobilů.

  Než prodejce vyplatí zůstatek, budou tato auta umístěna do skladu, kde se prodávají prodaná auta. Když jsou prodaná auta ve skladu, požádají obchodník:Je možné vozidlo postavit na plošinu? Pokud to prodejce dovolí, auto bude umístěno na platformu a všichni následní prodejci mohou koupit auto prodejem dobrého vozu. Prodej dobrého automobilu nezmění cenu. Platforma založená na datech a nový způsob oběhu automobilů zlepšily účinnost oběhu a snížily průmyslové náklady.

  Prodej dobrého auta závisí na financování automobilů,Lepkavost logistických a skladových produktů umožnila uskutečnění B2B transakcí.

  Platforma má v současné době téměř 100 000 zdrojů automobilů a slouží desítkám tisíc prodejců automobilů. Sám Li Yanzhu zmínil prohlášení „B2B3.

 0“, které obsahovalo několik bodů. 1. Musí mít hluboké znalosti o tomto odvětví.

  Vytvořte platformu pro prodejce, kteří budou nahrávat zdroje automobilů, a kupující pro vyhledávání zdrojů automobilů,Zdaleka neřeší problém najít auto.

  To je klíč, kdy zasáhnout při hledání, kdy posunout jaké novinky, jak přesně sdělit potřeby kupujícího prodejci a nechat je navázat efektivní spojení sami. 2. Nebýt hráčem vyžaduje méně touhy a trpělivosti. Pokud se jedná o platformu, nedělejte to, co dělají hráči na platformě.

 Mnoho lidí tuto pravdu chápe. Ale když se setkáme s B2B, zejména v automobilovém distribučním průmyslu, výhody uvnitř způsobí, že lidé nebudou moci otevřít oči. Vždy si říkáme, že když se na to podíváme, platforma ztrácí svou hodnotu a děláme věci malými.

  3.

  Segmentujte své podnikání a rozložte své podnikání.

  Neočekávejte, že problém vyřeší jediný podnik.

 Současná produktová forma prodeje dobrého automobilu očividně procvičuje teorii B2B3.

 0. Třetí den rozhovoru přišel Zinc Finance do šanghajského skladu, kde se prodávaly dobré vozy. Sklad se nachází v Antingu poblíž Šanghaje Volkswagen ve druhém suterénu nákupního náměstí v Antingu a má 202 parkovacích míst a celkem dva zaměstnance.

  Celé prostředí není tak vysoké,Náš fotograf dlouho hledal, ale nenašel dokonalý úhel. V té době bylo v garáži celkem 82 automobilů, z nichž všechna byla dobře prodávaná.

  Náhodou přišel prodejce, který přišel z Wuhu, aby si vyzvedl auto, a objednal si Cadillac ATS u prodejce zdrojů v Šanghaji. Ve stejný den se řítil z Wuhu do Šanghaje a poté jel zpět do Wuhu. Logistické náklady 1 000 juanů na prodej dobré automobilové platformy jsou pro něj mnohem nižší než náklady na zpáteční let.

  Poté, co mu zaměstnanci vysvětlili způsob prodeje dobrých aut ve „druhé garáži“, byl šokován. Pan Yuefei se zeptal Li Yanzhu: Co je podle vás vaše největší výhoda ve srovnání s konkurencí? Jeho odpověď byla jednoduchá: běžím rychle a tým je dobrý.

 Názor Li Yanzhu na budoucnost internetu "Kde je podle vás Taobao lepší než ostatní? Jsou produkty lepší? Ne. Proč je Weibo lepší než Netease Weibo? Proč je lepší než Tencent Weibo? Jsou produkty lepší? Jak jsou lidé? Ne, běžte rychle. Vaše výhoda prvního tahače a vaše stálá chůze jsou vaše výhody.

  Internetový průmysl je takový. Říkáte, že Mobike je lepší než Little Blue Bicycle? Jaká je hlavní konkurenceschopnost? Mao má základní kompetenci, vůbec ne. „Existuje nějaká společnost, která v budoucnu překoná prodej dobrých aut? Li Yanzhu řekl, že by to bylo možné. Při velmi velkém rozsahu finančních prostředků a rozložení mnoha lidí je pravděpodobné, že ji překročí, což je normální.

 “ Ale ještě jsme to neviděli. Jen zůstaňte ostražití. "04 Tahání vodičů a připojení vodovodního potrubí je v nové éře nepřemožitelnou metodou. Jít příliš rychle a myslet příliš rychle na straně B.

  Prodej dobrého auta nechtěně zničil původní na straně B.

  Existuje spousta nevyslovená pravidla. Li Yanzhu však řekl, že vůbec není zapletený: protože takto se rozběhla kola historie.

 V minulosti nás učitel Ma často vzdělával a řekl nám, že tématem je, že na ně nemusíme myslet. Dříve nebo později, pokud to neděláme, někdo to udělá. Každopádně, pokud kolo historie běží takhle, bude rozdrcen k smrti, pokud zůstane nezměněn.

  Automobilový průmysl nyní prochází nebývalými změnami: velké změny nastanou u produktů,Dojde k velkým změnám v kanálech a metodách oběhu, velkým změnám v prodejních metodách a velkým změnám ve způsobu, jakým lidé používají automobily.

  Metoda prodeje se dříve prodávala, ale nyní se postupně stane leasingem. Na trh se například řítí trh sdílení automobilů, ať už jde o tradiční automobilové společnosti nebo internetové společnosti. proč?Velkým důvodem je to, že se psychologie konzumu lidí nepostřehnutelně změnila.

  Li Yanzhu řekl: Změna z palivových vozidel na nová energetická vozidla je ekvivalentní přechodu z filmové kamery na digitální kameru. Tato změna je nevratná a rychlost je mnohem rychlejší, než si běžní lidé myslí.

  Určitě tomu tak bude.

  Nyní mám pocit, že když se lidé rozloučí se spalovacím motorem, chybí jim baterie.

 Tato baterie buď řeší problém kapacity baterie, nebo řeší problém rychlého nabíjení a výměny. Jak dlouho bude tento problém vyřešen, jaký druh spalovacího motoru používá člověk? Z hlediska celkové energie je účinnost běžných automobilových spalovacích motorů 30% u benzínových motorů a 35% až 40% u vznětových motorů. Je vidět, že se plýtvá více než 60% energie.

 A pokud auto používá baterii, může její míra využití energie dosáhnout více než 90%.

  Co tato země potřebuje? Mělo by proměnit spotřebu ropy a uhlí na elektrickou energii, která je před spotřebou uložena v baterii, aby byla účinnost nejvyšší. V současnosti není podíl nových energetických vozidel na trhu vysoký, ale míra růstu je několikanásobná oproti tradičním vozidlům.

 Tato „země“, která představuje budoucnost, je v konečném důsledku bitvou mezi stratégy.

  Li Yanzhu učinil analogii: Je-li auto v autě nainstalováno v telefonu, seznam značek, které auto najdou, se za posledních šest měsíců ztrojnásobil a existuje mnoho značek, o kterých jste nikdy neslyšeli, jako například Kaiyi, já ne Dokonce o tom nepřemýšlím. Vstaň, ten druh jména.

  Na trhu se objevily různé značky nových energetických vozidel,Vedlo to k velkému souboji. Tradiční automobilové společnosti usilují o transformaci.

  Li Yanzhu řekl: BAIC New Energy má sedm značek, které vyrábějí nová energetická vozidla, která byla zcela rozptýlena a objevilo se velké množství nových OEM. Říkáte, že vyhrají? Ne nutně, ale trh bude určitě pokazen. Nová energetická vozidla jsou komoditou, která zabírá veřejné zdroje. V průběhu provozu se používají veřejné komunikace, což znamená, že to musí vláda spravovat.

  Prodej automobilů navíc není stejný jako u mobilních telefonů.

  Není to tak jednoduché jako vyjádření balíčku domů, ale vyžaduje to také přistávací služby, a to je smysl existence prodejce. Li Yanzhu řekl: Bez ohledu na to, zda prodejce soutěží o prodej nebo o pronájem, splácení nebo to,Cokoli, ale vždy je tu někdo, komu sloužit, a prodej dobrého auta má sloužit této skupině lidí, kteří stojí před budoucností.

  Svět se mění příliš rychle a není čas čekat, až to jasně uvidíte, trh již byl přeskupen. Co je v této nejistotě coby společnosti nejúčinnější? Li Yanzhu prodal dobré auto a řekl: Stavíte silnice, taháte lana,Pokud připojíte vodovodní potrubí, musíte jej vždy používat, že? Vždy se musí používat voda, elektřina a uhlí. Bez ohledu na to, kdo je jeho vlastníkem, udělejte to nejprve. Abychom odvedli dobrou práci při stavbě infrastruktury, zbývá jen tiše čekat na příchod nové éry.

  Když byl boj Mogujie nejhorší, Li Yanzhu z fyzických důvodů odešel.

  Nedávno znovu přibral. QAQ: Považujete auto za symbol majetku a stavu?Odpověď: Jsem ještě mladý, pokud jde o auta.

  Někdo se mě zeptá, proč nejezdím s Mercedes-Benz? Zajímalo by mě, proč řídím Mercedes-Benz? Připadá mi to velmi nudné, takže moje auta jsou charakterističtější věci, chci ukázat, že jsem takový, ne to, že moje identita je tady, měl bych řídit Mercedes-Benz. V posledních dvou letech jsem viděl na silnicích stále více a více aut mladých lidí. Toto je poměrně zřejmý jev.

  Po 90. letech jsem začal kupovat auta, koupil jsem barvu, která ukazovala moji osobnost. Ve skutečnosti byly první dva roky velmi vtipné. V továrně byla všechna bílá auta.

  Nebylo to kvůli nízké nehodovosti bílých aut, ale každý měl pocit, že není co vybírat. Otázka: Kdy bude konec trávení automobilu toB větší?Bude se říkat zlato, devět, stříbro a deset? Odpověď: Jinjiuyinshi je auto obyčejných lidí. Část B-endu byla zásobena měsíc předem. Před Novým rokem mají Číňané také ve zvyku řídit nový automobil domů během Nového roku, což ukazuje, že jsem nejlepší.

  V té době byly vozy typu Mercedes-Benz, BMW a Maybach vozy, jejichž ceny se zbláznily.

 Protože dokud existuje, musí o to někdo požádat. Vracím se do svého rodného města a instaluji B. Do té doby všechny luxusní vozy rostly, dříve se prodávaly za nižší ceny a nyní za vyšší ceny. Protože potřeby v té době byly jiné, ne nákup auta, ale nákup věci, která umožnila mému otci nainstalovat X.

.