Zprávy

Jaká je odpověď na „plastovou limitní objednávku“ redukovanou na „plastovou prodejní objednávku“?

souhrn

1. června 2008 byla formálně zavedena „objednávka omezení plastů“. „Objednávka omezení plastů“ jasně stanoví, že všechny supermarkety, nákupní střediska, bazary a další komoditní maloobchodní prodejny nesmí poskytovat plastové nákupní tašky zdarma. Uplynulo devět let, ale „plastová limitní objednávka“ existovala pouze jménem. Malé obchody vám dají, co chcete, a velké supermarkety vydělají spoustu peněz - všechny příruční tašky jsou zpoplatněny.Dokonce i role jsou povinné

Jaká je odpověď na „plastovou limitní objednávku“ redukovanou na „plastovou prodejní objednávku“?

Jaká je odpověď na „plastovou limitní objednávku“ redukovanou na „plastovou prodejní objednávku“?-0

 1. června 2008 byla formálně zavedena „objednávka omezení plastů“. „Objednávka omezení plastů“ jasně stanoví, že všechny supermarkety, nákupní střediska, bazary a další komoditní maloobchodní prodejny nesmí poskytovat plastové nákupní tašky zdarma.

Jaká je odpověď na „plastovou limitní objednávku“ redukovanou na „plastovou prodejní objednávku“?-1

  Uplynulo devět let, ale „plastová limitní objednávka“ existovala pouze jménem.

Jaká je odpověď na „plastovou limitní objednávku“ redukovanou na „plastovou prodejní objednávku“?-2

  Malé obchody vám dají, co chcete, a velké supermarkety vydělají spoustu peněz - všechny příruční tašky jsou zpoplatněny. Válcované tašky se převádějí na ceny komodit způsobem povinné spotřeby, čímž se „plastová objednávka omezení“ redukuje na „plastovou prodejní objednávku“! Média věří, že bez ohledu na to, jak řídce jsou, neobejdou se bez změny veřejného povědomí. Doufám, že se v budoucnu „plastický limit“ změní z vládního nařízení na zvyk.

Jaká je odpověď na „plastovou limitní objednávku“ redukovanou na „plastovou prodejní objednávku“?-3

  (People's Daily, 12. června) Podle statistik je celková roční celosvětová spotřeba plastů 400 milionů tun. A Čína spotřebuje více než 60 milionů tun a kdysi „bílý odpad“ je šokující.

Jaká je odpověď na „plastovou limitní objednávku“ redukovanou na „plastovou prodejní objednávku“?-4

  Podle stále se zvyšujících požadavků „ekonomiky šetrné k životnímu prostředí“ bylo vždy obtížné stáhnout plastové tašky z lidských životů a dokonce zhoršily znečištění životního prostředí. Na začátku „plastové omezovací objednávky“ nebyl dohled přísný. Supermarkety a trhy se zeleninou byly kontrolovány téměř každý den.

Jaká je odpověď na „plastovou limitní objednávku“ redukovanou na „plastovou prodejní objednávku“?-5

 Obdržel určité výsledky. Bohužel netrvalo dlouho, než lidé začali používat plastové tašky ve velkém množství s oslabením dohledu. Mnoho podniků přešlo od rozdávání plastových tašek k prodeji plastových tašek.

Jaká je odpověď na „plastovou limitní objednávku“ redukovanou na „plastovou prodejní objednávku“?-6

  Nyní, když nakupujete, i když jsou to dvě hlavy česneku, jedna rajčata, dvě okurky a pár malých mang,Supermarkety a obchodníci budou plastové tašky používat „důvěrně“. Míra opětovného použití malých plastových tašek není vysoká a v zásadě se zlikvidují po návratu domů.

  Takto způsobí velké škody plastové tašky, které nelze znehodnotit.

  . Důvodem, proč se „objednávka omezení plastů“ nakonec stala prázdnou řečí, je to, že na jedné straně je problém s návrhem systému a na druhé straně také problém nedostatečného procvičování návyků lidí. Na začátku návrhu systému se za účelem omezení používání plastových tašek mělo za to, že by spotřebitelé měli za používání plastových tašek platit, protože si mysleli, že lidé by po zvýšení nákladů na používání plastové tašky přirozeně opustili, ale ve skutečnosti proto, že cena plastových sáčků je tak nízká, že je téměř možné je použít. Zanedbatelná, takže většina lidí se stále rozhodne používat plastové sáčky a papírové tašky šetrné k životnímu prostředí jsou drahé,Není vůbec zahrnuto do rozsahu použití obchodníky a spotřebiteli.

  K dosažení požadovaného účinku „plastového omezovacího příkazu“ je nutné nejen posílit vyhlášku a důsledně ji provádět, ale také dohlížet na zdroj výroby plastových tašek. Je třeba zabránit v současné době ultratenkým plastovým taškám nejpoužívanější na trhu od vstupu na trh a zároveň proměnit „plastový limit“ na „plastový prodej“Obchodníci ukládají určitou míru finančních pokut, aby zabránili odcizení politiky. Podobně jako Indie byla příslušná politika implementována o rok později než my.

  Rozdíl je v tom, že úplně „zakazuje plasty“. Při provádění této politiky bude každému obchodníkovi nebo spotřebiteli, který používá biologicky nerozložitelné plastové tašky, uložena pokuta 100 000 rupií.

  Kromě přísného provádění vyhláškyJe také nutné zvýšit úsilí při pěstování environmentálního povědomí a návyků lidí. Současně je třeba zlepšit výrobu tašek šetrných k životnímu prostředí, aby byly tašky šetrné k životnímu prostředí krásnější a aby se zvýšila jejich nosnost, nebo se naučit nějaké zahraniční zkušenosti, jako je pronájem ekologických nákupních tašek. , Pro pohodlí lidí přirozeně upustí od používání plastových tašek.

Celkově vzato, malý plastový sáček,Pokud jde o to, zda celý projekt na ochranu životního prostředí může dosáhnout dalšího úspěchu, závan větru a vymáhání jako takové zjevně nemohou způsobit, aby plastové tašky skutečně stáhly z dějin. ■ Novinový komentátor Zhang Ying.