Mezinárodní

Zkušební provoz první autonomní linky metra „bez posádky“ v Číně

souhrn

První část prvního úseku pekingské železniční tranzitní linky Yanfang, první autonomní plně automatické (bezpilotní) provozní linky v Číně, zahájila mapový test a projde úplným uvedením do provozu. Otevření je plánováno na konec 2017. Podle první společnosti China Railway Electrification Bureau, která je odpovědná za konstrukční úkol, je maximální provozní rychlost pekingské linky Yanfang 80 kilometrů za hodinu a jsou vytvořeny celkem 4 vlaky.Maximální kapacita cestujících je

Zkušební provoz první autonomní linky metra „bez posádky“ v Číně

Zkušební provoz první autonomní linky metra „bez posádky“ v Číně-0

  První část prvního úseku pekingské železniční tranzitní linky Yanfang, první autonomní plně automatické (bezpilotní) provozní linky v Číně, zahájila mapový test a projde úplným uvedením do provozu. Otevření je plánováno na konec 2017. Podle první společnosti China Railway Electrification Bureau, která je odpovědná za konstrukční úkol, je maximální provozní rychlost pekingské linky Yanfang 80 kilometrů za hodinu a jsou vytvořeny celkem 4 vlaky. Maximální kapacita cestujících je 1262.

Zkušební provoz první autonomní linky metra „bez posádky“ v Číně-1

Aktuální úlohy ladění spočívají hlavně v dokončení úkolů ladění různých funkcí systému prostřednictvím jednotného dispečinku a velení provozu; přijímání, péče, správa a přemísťování elektrických sběrnic a vytvoření úplného systému správy. Uvádí se, že největší výhodou „bezpilotních“ vlaků je hladký chod vlaků. Bez ohledu na rozjezd, zrychlení, zastavení nebo jízdu mezi úseky řídí počítač v každé provozní fázi plynulý přechod vlaku a v maximální míře zajišťuje pohodlí cestujících při jízdě. ■ Podle zpravodajské agentury Xinhua.