Fyzický

Ant Financial levou rukou ABS neomezený pákový efekt a pravá ruka sklidila 3000 bank

souhrn

Na jedné straně je hra kapitálového provozu ABS neomezeného pákového efektu, na druhé straně nová strategie „sklizně“ více než 3 000 bank a finančních institucí v Číně. Ant Financial pro jistotu vypráví nový příběh, který může podpořit 150 miliard amerických dolarů. Zdroj | Finanční autor FinX | & nbsp; Wang Xiaowen 3. srpna proběhlo deváté vydání Zhongjin Huabei ABS v rozsahu 3 miliard

Ant Financial levou rukou ABS neomezený pákový efekt a pravá ruka sklidila 3000 bank

Ant Financial levou rukou ABS neomezený pákový efekt a pravá ruka sklidila 3000 bank-0

 Na jedné straně je hra kapitálového provozu ABS neomezeného pákového efektu, na druhé straně nová strategie „sklizně“ více než 3 000 bank a finančních institucí v Číně. Ant Financial pro jistotu vypráví nový příběh, který může podpořit 150 miliard amerických dolarů. Zdroj | Finanční autor FinX | Wang Xiaowen 3. srpna byla na šanghajské burze uvedena devátá emise China Gold Huabei ABS se stupnicí 3 miliardy.

Ant Financial levou rukou ABS neomezený pákový efekt a pravá ruka sklidila 3000 bank-1

 Financování ABS společnosti Ant Financial se vrátilo na trať po krátkém období deprese. Podle finančních statistik společnosti FinX předložila společnost Ant Financial letos na šanghajskou burzu speciální plán ve výši 82 miliard, což je téměř polovina z celkového počtu vydání v loňském roce. Ale letošní Ant Financial se otevřel. Fenomenální produkty Huabei a Borrowe již téměř půl roku tlačí na spolupráci s finančními institucemi při poskytování úvěrů.

Ant Financial levou rukou ABS neomezený pákový efekt a pravá ruka sklidila 3000 bank-2

 Jedná se o novou strategii zahájenou malými úvěrovými společnostmi, která má překonat strop pákového poměru tradičních finančních institucí poté, co je regulován jejich vysoký pákový poměr. Nezdálo se, že by nával podnikání s vlastním půjčováním vyvolal na trhu pochybnosti o spravedlnosti.

Ant Financial levou rukou ABS neomezený pákový efekt a pravá ruka sklidila 3000 bank-3

  Na jedné straně je hra kapitálového provozu ABS neomezeného pákového efektu, na druhé straně nová strategie „sklizně“ více než 3 000 bank a finančních institucí v Číně.

Ant Financial levou rukou ABS neomezený pákový efekt a pravá ruka sklidila 3000 bank-4

 Ant Financial pro jistotu vypráví nový příběh, který může podpořit 150 miliard amerických dolarů. Super „zisková kráva“: Huabei si vypůjčil nadbytečné zisky ABS ve výši minimálně 3,4 miliardy zisků Ant Financial před zdaněním v období 2014–2017 činily 5,7 miliardy, 4,2 miliardy, 2,9 miliardy a 13,1 miliardy (podle podílu Alibaba na 37,5% před - výpočet zisku daně); realizováno v roce 2017 3.

Ant Financial levou rukou ABS neomezený pákový efekt a pravá ruka sklidila 3000 bank-5

 Tempo růstu bylo pětkrát, poprvé prolomilo desítky miliard a Q2 a Q3 dosáhly historických vrcholů 5,2 miliardy a 5,3 miliardy. Většina zisků Ant Financial pochází hlavně ze dvou fenomenálních produktů - Yu'e Bao a Huabei / Baibei. Zisk Yu'ebao je v miliardách.

Ant Financial levou rukou ABS neomezený pákový efekt a pravá ruka sklidila 3000 bank-6

  Pozorovatel odvětví řekl společnosti FinX Financial: „V loňském roce jsme začali napravovat přímé bankovní spojení a rezervní fondy platební společnosti se třemi stranami. Yu'E Bao byl první, kdo nese hlavní nápor, ale Huabei a Bibai rychle dosáhli svých pozic a provedli vlnu sklizně na vrcholu průmyslu. „Osobní úvěr se po Yu'ebau stal další velkou ziskovou kravou.

Ant Financial levou rukou ABS neomezený pákový efekt a pravá ruka sklidila 3000 bank-7

  Nejnovější zpráva z výzkumu společnosti China Merchants Securities poukázala na to, že prudký nárůst zisku společnosti Ant Financial v roce 2017 byl způsoben hlavně půjčováním peněz Huabei: v letech 2015, 2016 a v první polovině roku 2017 činil výnos Huabei 0. 0,9 miliardy, 130 milionů, 1,494 miliardy a čistý zisk 7 miliard, 277 milionů a 1,02 miliardy. Odhaduje se, že tržby za celý rok 2017 budou 2,989 miliardy a čistý zisk bude 2,039 miliardy, což představuje meziroční nárůst o 2201% a 68%.

Ant Financial levou rukou ABS neomezený pákový efekt a pravá ruka sklidila 3000 bank-8

  V letech 2015, 2016 a v prvních třech čtvrtletích roku 2017 činily výnosy z půjček 3,02 miliardy, 3,858 miliardy, 6,947 miliardy a čistý zisk 9,77 miliardy, 1,924 miliardy a 4,494 miliardy. Odhaduje se, že roční příjem za rok 2017 činí 9,262 miliardy,Čistý zisk činil 5,992 miliardy, což představuje meziroční nárůst o 140% a 65%.

Ant Financial levou rukou ABS neomezený pákový efekt a pravá ruka sklidila 3000 bank-9

  Za superrychlým růstem zisků stojí stovky miliard nízkonákladového financování ABS od Ant Financial. Z pohledu kanálů financování je kromě základního modelu Ant Financial od 1,3 miliardy kreditů od bank k červnu 2017 základním provozním modelem Ant Financial prodej bankovních finančních institucí prostřednictvím ABS za účelem získání nízkonákladových fondů v dávkách. Podle statistik vydal Huabei v roce 2017 187,5 miliardy ABS, což je trojnásobný nárůst ve srovnání se stejným obdobím loňského roku; půjčil si hotovostní půjčku 139,9 miliard ABS, což je 7,5násobný nárůst oproti stejnému období loňského roku. Na konci roku 2017 byly následně opraveny hotovostní půjčky.

Ant Financial levou rukou ABS neomezený pákový efekt a pravá ruka sklidila 3000 bank-10

  Současně byly zakázány spotřebitelské půjčky a hotovostní půjčky ABS a zisk společnosti Ant Financial ve 4.

Ant Financial levou rukou ABS neomezený pákový efekt a pravá ruka sklidila 3000 bank-11

  čtvrtletí a 1. čtvrtletí 2018 okamžitě poklesl.

  Nízkorozpočtové fondy ABS a úroková sazba dlužníka vytvořily obrovské rozpětí a získaly nadměrné zisky. Podle nejnovější výzkumné zprávy China Chengxin International z června je úroková sazba splátkových produktů na platformě elektronického obchodování 8% -20%, zatímco náklady na kapitál ABS jsou 3% -11% a existuje alespoň zdvojnásobte úrokovou marži. Díky provozním výhodám a podpoře značky má osobní kredit Ant Financial větší rozpětí: roční úrok společnosti Huabei Boraibe se pohybuje mezi 11% - 22%, v průměru 15%; a prioritní náklady ABS v roce 2017 jsou pouze 6%.

  . Sekundární ABS společnosti Ant Financial představovaly 7,5% - 12,3%. Podle hrubého výpočtu 10% má 20. ledna letošního roku ABS Ant Ant ve výši 377,6 miliardy, se ziskem nejméně 3,4 miliardy - - To odpovídá 1,5násobku ročního zisku společnosti Super Cash Loan Company Qudian za rok 2017.

  Konec 600miliardové hry s „neomezenou pákou“.

  ABS je v podstatě únikem z regulace pákového poměru finančních institucí. Hra „Neomezený pákový efekt“.

  Cesta operace je „vstup front-end toku k vytvoření vysoce kvalitních osobních úvěrových aktiv a jejich následný prodej na sekundární trh ve formě speciálního plánu krytého aktivy k rychlému shromažďování finančních prostředků a poté uvolnit prostředky k získání nových aktiv. „Předseda Omar Electric Zhao Guodong představený v předchozím dialogu. Jedná se o„ půjčování → převod aktiv → získávání finančních prostředků → pokračování půjčování.

  “Nekonečná smyčka. Jeho kouzlo spočívá v tom, že v relativně krátkém časovém období využívá omezené vlastní prostředky k rychlému využití velkého množství obchodního rozsahu a nejedná se o neomezenou expanzi řízenou pákovým poměrem. „To, co finance dělají, je podnikání využívající pákový efekt.

  Od 1x páky přes 10x páku po 100 páky je nevyhnutelné rozšíření samoobslužného modelu. Ale tato vlna internetového financování,Platformy Fintech otevírají neomezený pákový model. "Předseda licencované společnosti zabývající se spotřebitelským financováním řekl společnosti FinX Finance. Podle zveřejnění Bloomberg v březnu letošního roku činily půjčky osobní spotřeby Ant Financial minimálně 600 miliard.

  Aktuálně veřejně dostupná specifikace zvláštního plánu financování spotřebitelského úvěru financovaného aktivy ukazuje, že od 2017 V červnu činil zůstatek úvěrů a půjček 166 miliard,Zůstatek půjčky společnosti Huabei je 99,2 miliardy; zůstatek ABS přesahuje 250 miliard (bez opakujících se nákupů v jeho dynamickém fondu). Je nemožné dosáhnout tohoto výkonu pomocí vlastních zdrojů.

  Podle výpočtů Caixin je čistý kapitál Ant Financial ve výši 10,6 miliardy v roce 2017 mnohem vyšší než 2,3násobek nařízení Chongqing a dokonce i některé zprávy v médiích dosáhly 87krát. I když je navýšení kapitálu 8,2 miliardy, sotva bude splňovat standard .

 Není však schopna podpořit pokračující rychlý růst stupnice aktiv „- to je podstata dohledu nad internetovými nebankovními institucemi. (Centrální banka stanoví, že malé úvěrové společnosti dostávají prostředky od nejvýše dvou bankovních finančních institucí překročit 50% základního kapitálu, což je pákový poměr. 1,5krát. V současné době je pákový poměr malých úvěrových společností na různých místech přibližně 1,5-2krát).

  V prosinci loňského rokuCentrální banka vydala „Oznámení o regulaci a nápravě obchodování s hotovostními půjčkami“ a společnost Ant Financial ABS byla v důsledku toho pozastavena. Caixin uvedl, že není mnoho prostoru pro interpretaci nových předpisů o požadavcích na pákový poměr u malých úvěrových společností. Produkty ABS budou považovány za závazky v kombinaci s existujícími závazky v rozvaze a jsou společně vázány pákovým poměrem. Ant Financial byl dotazován „buď pro přidání kapitálu,Míra nových přírůstků se zmenšuje.

  „Avšak jen o měsíc později společnost Ant Financial restartovala společnost Huabeiborai ABS. Podle tržních médií to bylo způsobeno jejím podstatným zvýšením kapitálu a zvýšením základního kapitálu a tím, že úvěrová aktiva společnosti Huabeiborai s mírou selhání nižší než 1% byly cenné papíry. Vysoce kvalitní cíl, který se investorům líbí, může být dlouhotrvající a neznámá hra. ABS společnosti Ant Financial se nedávno vrátilo na oběžnou dráhu, ale kvóta pro jednorázové schválení se snížila z 30 miliard na 50 miliard v loňském roce na 8 miliard.

  Podle finančních statistik společnosti FinX přijala Šanghajská burza speciální plán kvalifikace aktiv Ant Huabei Borrowing 40 miliard, z čehož 14 miliard prošlo kontrolou; ke dni 2.

  srpna dosáhl plán ABS Huabei Borrowing rozsahu 80 miliard .

  Samoobslužný operátor OR je otevřený?Jste nuceni převzít iniciativu v OR? Ve výsledku jsme viděli příběh otevřené platformy, kterou Ant Financial kázal v posledních šesti měsících - společné půjčování s finančními institucemi, od samostatné činnosti po otevřenost. V tomto modelu společnost Ant Financial provádí hlavně odklonění a hodnocení rizik a vybírá poplatky za služby, ale nepokrývá dno a finanční instituce nezávisle kontrolují svá rizika.

  Podle popisu smlouvy o poskytování služeb Huabei,Její identitní pozice je: Ant Small Micro Loan podniká jako „servisní konzultant“ pro kooperativní finanční instituce. Společnost FinX Finance však zjistila, že rozhraní „Podrobnosti o družstevních finančních institucích“ je stále prázdné. Smlouva o půjčování a skandování se definovala jako poskytovatel služeb, který poskytuje spárování a přesměrování, poskytuje technické služby, jako je zobrazení stránky, žádost o půjčku a zasílání pokynů k splacení. V pravidlech služby je však zvláště zdůrazněno, že „za předpokladu dodržování právních předpisů může věřitel také předat část práv nebo povinností dohodnutých s vámi Ant Zhixinovi.

 “ Společnost Ant Financial nepotvrdila svoji účast na společném úvěrování ze svých vlastních prostředků, ani neoznámila podíl prostředků použitých ve společném půjčování s bankami a finančními institucemi a podrobnosti o finančních institucích spolupracujících bank. Proto není možné určit, zda je Ant Financial společným půjčováním nebo samoobslužnými produkty a produkty pro odklonění. FinX Financial spekuluje, že by mohlo být nakloněno společnému půjčování „mikrofinančního úvěru“, který Tencent spolupracuje s online obchodními bankami: společné půjčování v poměru kapitálu 2: 8, s manipulační sazbou kolem 30%. Veřejné informace ukazují, že současná metoda fungování Ant Financial je:Ukotvení finančních prostředků několika spolupracujících bankovních institucí a otevření podnikového účtu společně spravovaného oběma stranami v online obchodní bance.

  Poté, co finanční instituce načerpá finanční prostředky na účet, je oprávněna půjčovat přímo z účtu k vydávání půjček.

  Model společného půjčování a vydávání produktů ABS - prodávané přednostně mezibankovním finančním institucím a držené podřízenými - mají stejný účinek.

 Například při společném úvěrovém poměru 2: 8 použije společnost Ant Financial 200 miliard fondů k vytvoření obchodního rozsahu 100 miliard. Poskytování technologických a odkloňovacích služeb pro finanční instituce na konci B se stalo hlavní cestou platformy finančních technologií.

 Jeho největší představivost je prolomit omezení pákového poměru tradičních finančních institucí a již nemá regulační strop. JD Finance Chen Shengqiang tvrdil, že model B2B2C bude vyrábět společnosti s tržní hodnotou 100 miliard amerických dolarů; PINTEC, který nedávno zasáhl americké akcie IPO, je také stejný příběh. Ve skutečném provozu však budou existovat „samoobslužné a otevřené“ pochybnosti o spravedlnosti trhu a banky jsou v tom evidentně back-end a stávají se kapitálovým kanálem pro přední internetové internetové společnosti. Velké banky proto mají větší sklon k samostatnému fungování, což také vysvětluje, proč jsou malé a střední městské komerční banky hlavním trhem v příběhu internetové finanční platformy B2B2C.

  Společnost Ant Financial veřejně uvedla, že v příštích pěti letech se očekává, že výnosy ze samoobslužných finančních služeb poklesnou z 11% na 6% a výnosy ze služeb platformy budou představovat 65% - transformace na produkty bankovních finančních institucí. Obchodní model účtování poplatků za služby - toto podpořilo ocenění Ant Financial v hodnotě 150 miliard USD Series C.

  Rozumí se, že zisková marže technických služeb oborové platformy dosahuje 60%. Ve zprávě Caixin by měl být při plánování struktury příjmů financování Ant Financial Series C pro investory podíl samostatně provozovaného výnosu z finančního podnikání s nejvyšším regulačním rizikem snížen na 5%. Jing Xiandong, předseda Ant Financial, uvedl, že „úmyslně neupraví podíl příjmů z finančního podnikání.

 “ Je to spíš jako „Taobao“ s různými finančními produkty a nakonec vytvoří rozumnou organizaci sdílení příjmů. Jak bude v příběhu otevřené platformy Ant Financial, jako diverzní platforma a poskytovatel technických služeb, prověřovat vstup kvalifikovaných finančních produktů?Bude se stále jednat o to, abychom na nově splaceném čínském trhu nespadli do bažiny kreditního rizika. Zřeknutí se odpovědnosti: Obsah komplexně poskytovaný společností Wemedia je odvozen od společnosti Wemedia a autorská práva patří původnímu autorovi.

  Kontaktujte prosím původního autora a získejte povolení k opětovnému tisku.

Názory článku představují pouze autora, nikoli pozici Siny. Pokud obsah zahrnuje investiční poradenství,Pouze pro informaci, ne jako investiční základ. Investice jsou riskantní, proto buďte při vstupu na trh opatrní. Zodpovědný redaktor: Populární doporučení Xie Haipinga Odložte veřejný účet Sina Finance, abyste mohli 24 hodin denně vysílat nejnovější finanční informace a videa, další výhody pro fanoušky naskenujte QR kód, který budete následovat (sinafinance).