Kultura

Očekává se, že lidé vysadí první květ na Měsíc

souhrn

12. června se reportér z univerzity v Chongqing dozvěděl, že moje země vypustí do konce příštího měsíce lunární sondu Chang'e-4. Jako jeden z „pasažérů“ Chang'e-4 bude poprvé vysláno na měsíční povrch populární vědecké užitečné zatížení „Lunar Micro Ecosphere“ vedené univerzitou Chongqing. Do té doby budou lidé poprvé provádět biologické experimenty na povrchu měsíce,A očekává se, že bude vypuštěn na Měsíc

Očekává se, že lidé vysadí první květ na Měsíc

Očekává se, že lidé vysadí první květ na Měsíc-0

 12. června se reportér z univerzity v Chongqing dozvěděl, že moje země vypustí do konce příštího měsíce lunární sondu Chang'e-4.

Očekává se, že lidé vysadí první květ na Měsíc-1

  Jako jeden z „pasažérů“ Chang'e-4 bude poprvé vysláno na měsíční povrch populární vědecké užitečné zatížení „Lunar Micro Ecosphere“ vedené univerzitou Chongqing.

Očekává se, že lidé vysadí první květ na Měsíc-2

  Do té doby budou lidé poprvé provádět biologické experimenty na povrchu měsíce,A očekává se, že první květ bude kvést na Měsíci. Je vyroben z hliníkové slitiny a připomíná kulatý hlaveň, vysoký 18 cm a průměr 16 cm .

Očekává se, že lidé vysadí první květ na Měsíc-3

 . . Reportér včera viděl tuto „měsíční mikroeksféru“ ve Společném výzkumném středisku pro průzkum hlubokého vesmíru Ministerstva školství Univerzita Chongqing.

Očekává se, že lidé vysadí první květ na Měsíc-4

  V této „měsíční mikroeksféře“ s objemem přibližně 0,8 litru se uloží semena brambor,Celková hmotnost semen Arabidopsis, zámotků bource morušového, půdy, vody, vzduchu, kamer a dalších předmětů, plus vnější izolační vrstva, jsou 3 kg. Světlovodem na víku hlavně se světlo z měsíce používá k fotosyntéze rostlin k produkci sacharidů a kyslíku; vajíčka hmyzu, jako jsou zámotky bource morušového, produkují oxid uhličitý a výkaly a další odpadky, které rostliny potřebují . . .

Očekává se, že lidé vysadí první květ na Měsíc-5

 „Lunární mikroekologický kruh“ uskuteční svůj vlastní mikroekologický cyklus do 100 dnů od přistání na Měsíci. „Na Měsíci je lidstvu k dispozici mnoho zdrojů. „Liu Hanlong, viceprezident univerzity Chongqing, představila, že průzkum vesmíru v hlubokém vesmíru a studium toho, jak lidstvo na Měsíci přežívá, byly vždy vědeckými výzkumnými cíli lidstva.

Očekává se, že lidé vysadí první květ na Měsíc-6

 Avšak kvůli extrémnímu teplotnímu rozdílu mezi dnem a nocí na Měsíci (od více než sto stupňů Celsia do více než sto stupňů Celsia pod nulou) a nedostatku kyslíku je pro organismy na Zemi těžké přežít na měsíc. „Tentokrát Chang'e 4 přistane na zadní straně Měsíce, kam se lidé nikdy nedostali.

Očekává se, že lidé vysadí první květ na Měsíc-7

 “ Představil ji Xie Gengxin, děkan Ústavu pro výzkum vědy a technologie obrany na univerzitě v Chongqing.

Očekává se, že lidé vysadí první květ na Měsíc-8

 Poté, co bylo stanoveno, že „lunární mikroekosféra“ bude využívána jako populární vědecká zátěž na Měsíc, provedl vědecký výzkumný tým univerzity Chongqing společně s Pekingskou univerzitou pro letectví a astronautiku, Hunanskou univerzitou, Chongqingskou normální univerzitou a dalšími univerzitami dva -letý výzkum. Vyberte si semena Arabidopsis s krátkým růstovým cyklem a bramborová semena, která mohou být použita jako vesmírné jídlo ze stovek možností;Nosením „bavlněného oděvu“ a instalací malých klimatizačních jednotek mimo „lunární mikroeksféru“ pro regulaci teploty; pomocí solární energie k zajištění dodávek energie, jako jsou baterie . .

Očekává se, že lidé vysadí první květ na Měsíc-9

 . Vědecko-výzkumný tým vedený univerzitou v Chongqing překonal technické potíže jeden po druhém a vložte vnitřek hlavně Teplota se udržuje na přibližně 1 ° C až 30 ° C a může provádět svůj vlastní mikroekologický cyklus.

 „Je to poprvé, co lidé přistáli na povrchu Měsíce, aby provedli mikroekosystémový experiment. Naším cílem je rozkvétat první květ na Měsíci. “ Xie Gengxin uvedl, že „měsíční mikroekosféra“ nese Chang'e IV do konce příštího roku.

Číslo bylo odesláno na Měsíc. V té době bude „měsíční povrchová mikroeksféra“ přenášet signály zpět na Zemi prostřednictvím vesmírných signálních stanic a pozemních přijímacích stanic. Je to poprvé, co v přímém přenosu vysíláme celosvětové veřejnosti o tom, jak rostliny klíčí, rostou a kvetou za podmínek nízké gravitace a silného záření na povrchu měsíce, jakož i násadových vajec a růstu larev, poskytnutí vědeckého základu pro budoucí zřízení měsíční ekologické základny. .