Fyzický

Zpomalení růstu čistého zisku banky Gansu: důvody vedou ke spekulacím nebo ovlivňují proces zařazení na seznam

souhrn

Jak řada kótovaných bank zveřejnila své pololetní zprávy o výkonnosti za rok 2018, tempo růstu čistého zisku banky Gansu Bank, začínající na hongkonském akciovém trhu, pokleslo z trojciferného růstu ve stejném období loňského roku na jednociferný růst. Tento výkon vzbudil pozornost trhu. Podle názoru analytiků není pokles růstu čistého zisku Bank of Gansu způsoben pouze faktory tržního prostředí, ale také vlastními důvody banky.Růst čistého zisku poklesl 31. července

Zpomalení růstu čistého zisku banky Gansu: důvody vedou ke spekulacím nebo ovlivňují proces zařazení na seznam

Zpomalení růstu čistého zisku banky Gansu: důvody vedou ke spekulacím nebo ovlivňují proces zařazení na seznam-0

 Tajemství poklesu růstu čistého zisku Bank of Gansu Jak řada kótovaných bank zveřejnila pololetní zprávu o výkonnosti za rok 2018, tempo růstu čistého zisku Bank of Gansu, začínající společnosti kótované na hongkongském akciovém trhu, pokleslo od trojciferného růstu ve stejném období loňského roku k jednocifernému růstu.

Zpomalení růstu čistého zisku banky Gansu: důvody vedou ke spekulacím nebo ovlivňují proces zařazení na seznam-1

  Vzbuďte pozornost trhu. Podle analytiků tempo růstu čistého zisku Bank of Gansu pokleslo. Kromě faktorů tržního prostředí existují i ​​vlastní důvody bank.

Zpomalení růstu čistého zisku banky Gansu: důvody vedou ke spekulacím nebo ovlivňují proces zařazení na seznam-2

  Pokles růstu čistého zisku 31. července shrnutí finančních údajů Bank of Gansu za druhé čtvrtletí roku 2018 zveřejněné na hongkonské burze ukázalo, že v první polovině letošního roku dosáhla Bank of Gansu čistého zisku 2,21 miliardy jüan, což je nárůst o 8,02% za stejné období loňského roku, a čistý zisk za stejné období loňského roku. Byl 2,05 miliardy juanů, ve srovnání se 7,0 ve stejném období roku 2016. Meziroční nárůst o 200 milionů juanů byl až 185%.

Zpomalení růstu čistého zisku banky Gansu: důvody vedou ke spekulacím nebo ovlivňují proces zařazení na seznam-3

  Při pohledu na celý rok loňského roku výroční zpráva ukazuje, že čistý zisk Bank of Gansu v roce 2017 činil 3,364 miliardy juanů, což představuje meziroční tempo růstu 75%, které překonalo mnoho kótovaných bank.

Zpomalení růstu čistého zisku banky Gansu: důvody vedou ke spekulacím nebo ovlivňují proces zařazení na seznam-4

  Obavy způsobil také obrovský pokles růstu čistého zisku Bank of Gansu v první polovině roku. Ve skutečnosti, když čistý zisk Bank of Gansu v první polovině loňského roku prudce vzrostl, byla míra růstu provozních výnosů banky pouze 24%.

Zpomalení růstu čistého zisku banky Gansu: důvody vedou ke spekulacím nebo ovlivňují proces zařazení na seznam-5

 V tomto ohledu se odvětví domnívá, že podstatné zvýšení předchozího čistého zisku Bank of Gansu má větší vztah s podstatným snížením ztrát ze snížení hodnoty aktiv. Analytik v bankovním sektoru, který nechtěl být jmenován, uvedl, že za účelem zveřejnění v loňském roce měla Bank of Gansu relativně velké množství nevýkonných prodejů a úpravy rezerv a dalších aspektů, což vedlo k podstatnému nárůstu loňský výkon, zejména v první polovině loňského roku.

 Soudě podle konkrétních údajů v první polovině roku 2017 došlo k výraznému poklesu „ztráty ze snížení hodnoty aktiv“ Bank of Gansu o 941 milionů juanů. V roce 2017 činila ztráta ze snížení hodnoty aktiv Bank of Gansu 1,523 miliardy juanů, což je pokles o 980 milionů juanů od roku 2016 a meziroční pokles o 39,2%.

  Pokud jde o podstatné zvýšení výkonu v loňském roce, uvedla příslušná osoba odpovědná za banku Gansu v rozhovoru s reportérem z Beijing Business DailyZaprvé se obchodní měřítko nadále rozšiřuje. Relativně stabilní úroveň úrokové marže a kvalita aktiv zajistily růst výkonnosti a míra nesplácených úvěrů je kontrolována na průměrné úrovni národních komerčních bank; zadruhé dlouhodobý zprostředkující obchod příjmy a výnosy z maloobchodu z předchozího dlouhodobého uspořádání přinesly výsledky. Loňské výnosy z poplatků a provizí dosáhly 463 milionů juanů, což je meziroční nárůst o 41. 6%; Zatřetí se poměr nákladů a výnosů snížil.

  V roce 2017 činil poměr nákladů a výnosů 24,81%, což je pokles o 0,35 procentního bodu oproti roku 2016. Důvodem jsou spekulace, že od tříciferného růstu v první polovině loňského roku po jednociferný růst v první polovině letošního roku je podle názoru analytiků pokles růstu čistého zisku banky Gansu Bank způsoben kromě faktorů tržního prostředí také vlastní důvody banky. Pokud jde o zpomalení tempa růstu výkonových ukazatelů v první polovině letošního roku, Bank of Gansu uvedla, že po zařazení na seznam v roce 2018 bude v souladu s národními politickými pokyny a regulačními požadavky dodržovat vysoce kvalitní vývoj a stabilní provoz.

  Bank of Gansu bude aktivně upravovat strukturu aktiv a pasiv.

  Celkový obchodní vývoj banky si udržuje stabilní růst. Ovlivněny faktory, jako je makroekonomická situace, nové regulační předpisy a provádění nových standardů finančních nástrojů,Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se růst zisku zpomalil. Pokud jde o dopad implementace nových standardů finančních nástrojů, zpráva Ernst & Young „2017 Review and Future Outlook of China's Listed Banks“ poukázala na to, že v roce 2018 začaly banky kótované na burze H implementovat nové standardy finančních nástrojů a - budou také kótovány banky. „Model vzniklé ztráty“ se mění na „model očekávané ztráty“, což bude mít nový dopad na zajišťování kótovaných bank.

  Wang Jianhui, generální ředitel oddělení výzkumu a vývoje společnosti Beijing Capital Securities, se domnívá, že první věc je analyzovat důvody pro změny v provozní výkonnosti finanční instituce.

  Chcete-li provést horizontální srovnání, pokud pokles čistého zisku překročí úroveň stejného odvětví,Poté ukazuje, že pokles nelze jednoduše připsat makroekonomické situaci nebo operačnímu prostředí, měl by mít své vlastní specifické důvody. Výzkumná zpráva CICC již dříve předpovídala, že se celková míra růstu čistého zisku kótovaných bank ve druhém čtvrtletí zrychlí na 6,1% a tempo růstu čistého zisku v první polovině roku bude 5,8%. 5%. Soudě podle bank, které oznámily své výsledky za první pololetí, s výjimkou jednociferného růstu čistého zisku banky Gansu Bank, všech zbývajících šest bank dosáhlo dvouciferného růstu.

  Někteří analytici však uvedli, že banka zatím nezveřejnila podrobnější údaje z finančních zpráv a konkrétní důvody poklesu růstu čistého zisku jsou stále nejisté.

  Nebo ovlivněte proces zařazení na seznam.

  Gansu Bank je jedinou městskou komerční bankou na úrovni provincie v provincii Gansu. To bylo oficiálně kótováno pro podnikání v listopadu 2011, s celkovými aktivy 6,981 miliard juanů na začátku svého založení. Po téměř sedmi letech vývoje se rozsah zvýšil asi 40krát. K 30.

  červnu 2018 činila celková aktiva Bank of Gansu 313,519 miliardy juanů, což je meziroční nárůst o 16,39%; celkové závazky dosáhly 289,668 miliardy juanů, což je meziroční nárůst o 14,05%.

  18. ledna tohoto roku byla Bank of Gansu uvedena na hlavní desce hongkongské burzy cenných papírů.

 Stala se první kótovanou bankou v severozápadní Číně. Po kótování akcií H dokázala banka Gansu rychle doplnit svůj kapitál. Ke konci druhého čtvrtletí roku 2018 činil poměr kapitálové přiměřenosti banky 13,96%, což je nárůst o 2,42 procentního bodu od začátku roku; poměr kapitálové přiměřenosti Tier 1 i základní přiměřenost kapitálu Tier 1 se zvýšily o 2,63 procentních bodů od začátku roku na 11,34%.

  Na konci roku 2018 však budou zavedena „Opatření pro správu kapitálu komerční banky (zkušební verze)“Závěrečná zkouška. “Podle předpisů dosáhne poměr kapitálové přiměřenosti systémově významných bank od konce roku 2013 do konce roku 2018 9,5%, 9,9%, 10,3%, 10,7%, 11,1% a 11,5%; kapitál přiměřenost ostatních bank dosáhne 8,5%, 8,9%, 9,3%, 9,7%, 10,1% a 10,5%.

  V této souvislosti plánuje Bank of Gansu návrat k A po méně než 4 měsících kotování v Hongkongu akciový trh. V květnu letošního roku podepsaly Bank of Gansu a Huatai United Securities dohodu o pokynech ke kótování akcií A-share. Pokud jde o postup zařazení na seznam, Bank of Gansu uvedla, že podepsala pouze poradenskou dohodu o navrácení akcií A. A skutečnou práci je třeba posoudit na základě různých faktorů, jako je trh a dohled.

  plán v současnosti.

Podle názoru Wang Jianhui společnosti připravující se na zápis A-share,Dojde-li k prudkému poklesu růstu čistého zisku a pokles přesáhne úroveň podobných institucí ve stejném odvětví, bude to zjevně ovlivňovat proces zařazení na seznam. Reportér pekingského obchodního deníku Liu Shuangxia Reportér praktikantů Wu Xian / wen Song Yuanyuan / Hlavní redaktor: Xie Haiping Klíčová slova článku: Čistý zisk Bank of Gansu čistý zisk Horké doporučení Odložte veřejný účet Sina Finance na vysílání nejnovějších finančních informací a videí 24 hodin denně ,Další výhody pro fanoušky naskenujte QR kód a sledujte jej (sinafinance).