Umění

Čistý zisk Guiyang Rural Commercial Bank se v první polovině roku propadl o 40%, její rating se snížil

souhrn

Reportér Securities Times Hu Feijun Liu Xiaoyou Nedávno zveřejnila Guiyang Rural Commercial Bank, která vzbudila velkou pozornost tohoto odvětví, svoji pololetní zprávu za rok 2018. Banka dosáhla provozního výnosu 2,058 miliardy juanů, což je meziroční nárůst více než 50%; čistý zisk 165 milionů juanů, což je meziroční pokles o více než čtyři. Reportér z Securities Times poznamenal, že Guiyang Rural Commercial Bank zvýšila výnosy, ale nezvýšila zisk v první polovině roku, zejména kvůli významným ztrátám ze znehodnocení aktiv.

Čistý zisk Guiyang Rural Commercial Bank se v první polovině roku propadl o 40%, její rating se snížil

Čistý zisk Guiyang Rural Commercial Bank se v první polovině roku propadl o 40%, její rating se snížil-0

 Reportér Securities Times Hu Feijun Liu Xiaoyou Nedávno zveřejnila Guiyang Rural Commercial Bank, která vzbudila velkou pozornost tohoto odvětví, svoji pololetní zprávu za rok 2018.

Čistý zisk Guiyang Rural Commercial Bank se v první polovině roku propadl o 40%, její rating se snížil-1

  Banka dosáhla provozního výnosu 2,058 miliardy juanů, což je meziroční nárůst více než 50%; čistý zisk 165 milionů juanů, což je meziroční pokles o více než čtyři.

Čistý zisk Guiyang Rural Commercial Bank se v první polovině roku propadl o 40%, její rating se snížil-2

  Reportér z Securities Times poznamenal, že Guiyang Rural Commercial Bank zvýšila výnosy, ale nezvýšila zisk v první polovině roku, zejména kvůli významnému nárůstu ztrát ze snížení hodnoty aktiv. Ze 144 milionů juanů ve stejném období loňského roku na 730 milionů juanů. Čistý zisk klesl o více než 40%.

Čistý zisk Guiyang Rural Commercial Bank se v první polovině roku propadl o 40%, její rating se snížil-3

  Guiyang Rural Commercial Bank byla sloučením několika místních venkovských úvěrových družstev a venkovských družstevních bank v roce 2011. Je to největší místní venkovský právní subjekt v provincii Guizhou. Dne 2.

Čistý zisk Guiyang Rural Commercial Bank se v první polovině roku propadl o 40%, její rating se snížil-4

  července vydala ratingová agentura zprávu o následném hodnocení finanční zprávy Guiyang Rural Commercial Bank za rok 2017.

Čistý zisk Guiyang Rural Commercial Bank se v první polovině roku propadl o 40%, její rating se snížil-5

 Bylo zdůrazněno, že venkovská obchodní banka Guiyang čelí mnoha výzvám a související regulační ukazatele se vážně odchýlily od normálního rozmezí. To způsobilo, že průmysl panikal z vystavení bankovnímu riziku a akcie A-share bank klesly ve stejný den. Po venkovské komerční bance Guiyang, venkovské komerční bance Shandong Zouping, venkovské obchodní bance Henan Xiuwu, venkovské komerční bance Shandong Shouguang a mnoha dalším venkovským komerčním bankám všechny vystavily příslušné regulační ukazatele, aby šly na červenou čáru. Po šesti měsících je venkovská obchodní banka Guiyang stále v stagnaci.

Čistý zisk Guiyang Rural Commercial Bank se v první polovině roku propadl o 40%, její rating se snížil-6

  Dne 23.

Čistý zisk Guiyang Rural Commercial Bank se v první polovině roku propadl o 40%, její rating se snížil-7

  července zveřejnil Chinamoney. com pololetní zprávu Guiyang Rural Commercial Bank pro letošní rok: provozní příjem činil 2,058 miliardy juanů, což je meziroční nárůst o 52,47%; čistý zisk byl 165 milionů juanů ročně - meziroční pokles o 41,07%. Guiyang Rural Commercial Bank uvedla, že v první polovině letošního roku byly výdaje banky 1,84 miliardy juanů, což představuje nárůst o 87.

Čistý zisk Guiyang Rural Commercial Bank se v první polovině roku propadl o 40%, její rating se snížil-8

 11%, zvýšení je zjevně způsobeno zejména zvýšením odolnosti vůči riziku a zvýšením rezerv.

Čistý zisk Guiyang Rural Commercial Bank se v první polovině roku propadl o 40%, její rating se snížil-9

  Výkaz zisku a ztráty ukazuje, že ztráty ze snížení hodnoty aktiv Guiyang Rural Commercial Bank dosáhly 730 milionů juanů, což je výrazný meziroční nárůst o 406,94%. Pokud jde o aktiva, na konci druhého čtvrtletí letošního roku činila celková aktiva Guiyang Rural Commercial Bank 77,59 miliard juanů, což je nárůst o 8,02% od začátku roku. mezi nimi,Celkový dluh je 72,94 miliardy juanů a vlastní kapitál majitele je 4,65 miliardy juanů.

Čistý zisk Guiyang Rural Commercial Bank se v první polovině roku propadl o 40%, její rating se snížil-10

  Snížení ratingu Rozumí se, že počátkem července letošního roku došlo ke snížení ratingu Guiyang Rural Commercial Bank společností China Chengxin International z AA- na A +. Podle hodnotící zprávy ke konci roku 2017 vzrostl poměr nesplácených úvěrů z Guiyang Rural Commercial Bank ze 4,13% na konci roku 2016 na 19,54% a poměr nepřipraveného krytí vzrostl ze 161 na konci z roku 2016. 25% kleslo na 34,15%, poměr kapitálové přiměřenosti klesl z 11,77% na konci roku 2016 na 0,91% a základní kapitálová přiměřenost Tier 1 byla -1,41.

Čistý zisk Guiyang Rural Commercial Bank se v první polovině roku propadl o 40%, její rating se snížil-11

  %.

  Pokud jde o důvody prudkého nárůstu nesplácených úvěrů a nárůstu úvěrů po splatnosti, společnost China Chengxin International věří, že v posledních letech, ovlivněna pokračujícím makroekonomickým poklesem, poklesem regionálního ekonomického rozvoje a nadbytečnou výrobou oceli atd.

  . Provozní tlak malých, středních a mikropodniků stále roste.

  Ve stejné době bylo včasné řízení úvěrového podnikání v Guiyang Rural Commercial Bank poměrně rozsáhlé, celková obchodní kvalita týmu manažerů zákazníků byla nízká, schvalovací orgán pobočky byl příliš velký a hlavní zásady politiky vedení nebyly jasné a ostatní interní problémy s řízením, které vedly k prudkému poklesu kvality aktiv banky. Tianfeng Securities Liao Zhiming věří, žeGuiyang Rural Commercial Bank vznikla sloučením několika venkovských úvěrových družstev a má relativně slabý obchodní základ, větší historickou zátěž a nízkou úroveň řízení rizik. V září 2016 byl zároveň bývalý předseda Guiyang Rural Commercial Bank „dvakrát otevřen“.

  Po nástupu nového předsedy do funkce se riziko existujících problémových půjček soustředilo a úroková sazba po splatnosti prudce vzrostla na 34,01% do konce roku 2016. Zasvěcenci z oboru navíc novinářům řekli, že pod vedením politiky bankovního regulačního útvaru, která v letošním roce posiluje autentičnost kvality aktiv, byly výrazně zpřísněny standardy identifikace pro nesplácené půjčky a všechny zálohy po lhůtě splatnosti delší než 90 dní budou být uveden v seznamu nesplácených úvěrů. To také vedlo k založení venkovské komerční banky Guiyang v roce 2017. Důvod, proč poměr nesplácených úvěrů na konci roku vzrostl na 19,54%.

  Reportér si to však všimlGuiyang Rural Commercial Bank ve své pololetní zprávě nezveřejnila klíčové regulační ukazatele, jako je poměr kapitálové přiměřenosti a poměr nesplácených úvěrů.

Odpovědný redaktor: Xie Haiping Klíčová slova článku: Čistý zisk v první polovině roku, regulační ukazatele Guiyang Rural Commercial Bank Související témata: Zvonění alarmu Rural Commercial Bank: špatně stoupající téma Horké doporučení Odložit veřejný účet Sina Finance 24 hodin průběžné vysílání nejnovějších finančních informací a videíDalší výhody pro fanoušky naskenujte QR kód a sledujte jej (sinafinance).