Sdružení

Následky radikální expanze banky Zheshang Bank

souhrn

[Shrnutí] Dne 22. června tohoto roku obě strany podepsaly „Smlouvu o obnovení“ s cílem obnovit část půjčky a data splatnosti těchto dvou půjček byla prodloužena do 23. června 2019. China Zheshang Bank (Hong Kong Stock 02016) však náhle tentokrát odstranila 62,95 milionu jüanů společnosti, tentokrát. Pro Xu Renyana, prezidenta Zheshang Bank, který se nedávno ujal úřadu, mohou být potíže, kterým nedávno čelil

Následky radikální expanze banky Zheshang Bank

Následky radikální expanze banky Zheshang Bank-0

 [Shrnutí] Dne 22. června tohoto roku obě strany podepsaly „Smlouvu o obnovení“ s cílem obnovit část půjčky a data splatnosti těchto dvou půjček byla prodloužena do 23.

Následky radikální expanze banky Zheshang Bank-1

  června 2019. China Zheshang Bank (Hong Kong Stock 02016) však náhle tentokrát odstranila 62,95 milionu jüanů společnosti, tentokrát. Pro Xu Renyan, prezidenta čínské banky Zheshang Bank, který se nedávno ujal úřadu, může být spousta starostí. 6.

Následky radikální expanze banky Zheshang Bank-2

  srpna Zheshang Bank oznámila, že nedávno obdržela „schválení kvalifikací Xu Renyan pro Zheshang Bank“ od Čínské bankovní a pojišťovací regulační komise a schválila kvalifikaci Xu Renyan na pozici prezidenta. Před koncem června se představenstvo Zheshang Bank rozhodlo jmenovat Xu Renyan prezidentem banky. Těsně předtím a poté, co banka oficiálně oznámila, že nový prezident byl schválen, se banka Zheshang stala středem veřejného mínění kvůli dvěma incidentům zachování aktiv.

Následky radikální expanze banky Zheshang Bank-3

 Společnost China Judgment Documents.

Následky radikální expanze banky Zheshang Bank-4

 com nedávno zveřejnila občanskoprávní rozhodnutí. Kvůli sporu o smlouvě o finanční půjčce požádala pekingská pobočka banky Zheshang Bank o ochranu majetku za účelem zmrazení majetku společnosti Jia Yueting a jejích dceřiných společností, jako jsou LeTV Sports, LeTV Holdings , Xiamen Octopus Interactive atd. 206 milionů juanů.

Následky radikální expanze banky Zheshang Bank-5

  2. srpna společnost Mengshi Technology uvedená na seznamu oznámila, že aniž by byla informována,Věřitel, pobočka Shenzhen banky Zheshang Bank, přímo převedl 62 949 300 juanů z účtu získávání finančních prostředků spřízněné společnosti, aby vrátil část splatné jistiny úvěru společnosti v bance, což vzbudilo obavy o trh. „V posledních letech se banka Zheshang rychle rozvíjela a objeví se také problémy, jako je vnitřní kontrola a kvalita aktiv.

Následky radikální expanze banky Zheshang Bank-6

  Nový prezident musí vyvážit, jak dosáhnout pokroku při zachování stability. „Osoba z akciové banky to komentovala reportérovi z Times Weekly.

Následky radikální expanze banky Zheshang Bank-7

 „ Treading Thunder “oddělení LeTV. Večer 6. srpna zveřejnil China Judgment Online občanskoprávní rozhodnutí.

Následky radikální expanze banky Zheshang Bank-8

  Kvůli sporu o smlouvě o finanční půjčce Zheshang Bank požádala soud o majetek. Zachování, žádost o zmrazení LeTV Sports Culture Industry Development (Beijing) Co. , Ltd. ,Jia Yueting, LeTV Holdings (Beijing) Co.

Následky radikální expanze banky Zheshang Bank-9

 , Ltd.

Následky radikální expanze banky Zheshang Bank-10

  a Xiamen Octopus Interactive dosáhly v bankovních vkladech 206 milionů juanů nebo zabavily nebo zabavily jiné rovnocenné nemovitosti.

  Doba uvedená ve výše uvedeném občanském rozhodnutí byla 27. července 2018 a stěžovatelem byla pekingská pobočka banky Zheshang.

  Podle informací reportérů Times Weekly jsou všechny tři výše zmíněné společnosti spojené s Jia Yueting. Jia Yueting je skutečnou správkyní LeTV Holdings, drží 92,07% akcií; LeTV Sports drží Jia Yueting a Jia Yuefang 32,05%; Xiamen Octopus Interactive byla kdysi živou sportovní platformou LeTV Sports, ale v červnu letošního roku, LeTV Sport stáhl ze seznamu investorů. Navenek neexistuje žádný kapitálový vztah s Jia Yueting a LeTV. Proč se chování v tuto chvíli vztahovalo na uchování majetku? Reportér Times Weekly kontaktoval Zheshang Bank, ale banka neodpověděla přímo, pouze řekla, že „prosím, odkazujte na oznámení soudního orgánu.

 “ Po zmrazení byla „zmrazena bez zmrazení“.

  Zheshang Bank nemůže tímto způsobem chránit svá aktiva.

  "Song Qinghui, ekonom, to řekl reportérovi Times Weekly. Od července 2017 je samotná Jia Yueting zařazena na seznam nedůvěryhodných donucovacích opatření osmkrát za více než rok.

  Podle reportéra Times Weekly China Merchants Bank (Hong Kong Stock 03968) a China Construction Bank (Hong Kong Stock 00939) požádaly o uchování aktiv,Zheshang Bank se stala třetí bankou, která požádala o ochranu aktiv. 26. června 2017 podala společnost China Merchants Bank u soudu návrh na zmrazení celkových bankovních vkladů pod jmény respondenta Lefeng Mobile Hong Kong Co. , Ltd.

 , LeTV Mobile Intelligent Information Technology (Beijing) Co.

 , Ltd.

 , LeTV Holdings (Beijing) Co. , Ltd. , Jia Yueting a Gan Wei RMB 12. 3,7 miliardy juanů; Dne 24.

  července téhož roku podala Čínská stavební banka u soudu žádost o ochranu majetku a požádala o zabavení, zajištění nebo zmrazení aktiv společností LeTV, Jia Yueting, LeTV Holdings a Jia Yuemin v celkové výši 250 milionů juanů. „Přístup banky Zheshang má stále určitý význam.

  Nemůžete se jím zbavit, aniž byste požádali o zachování aktiv. Když se přihlásí více bank,Záleží na tom, čí přístup je rychlejší a efektivnější. "Jednotlivec z oblasti soukromého kapitálu analyzoval reportéra Times Weekly. Podle zpráv z médií v červenci, září, říjnu, prosinci a dubnu 2016 Zheshang Bank uskutečnila 5 projektů zástavy akcií na LeTV.

  Jednalo se o 1 miliardu juanů, 550 milionů juanů, 1 miliardy juanů, 800 milionů juanů a 500 milionů juanů.

  Čtyři z nich byly vypořádány normálně. Zbývající zůstatek jistiny je přibližně 800 milionů juanů. V květnu letošního roku Jing Feng, generální ředitel finančního oddělení banky Zheshang Bank, řekl veřejnosti, že zástavní právo LeTV bylo v roce 2017 klasifikováno jako podkategorie podle pětistupňové klasifikace s rezervou 40 %.

  Odpovídajícím způsobem se poměr NPL banky Zheshang Bank v roce 2015 prudce zvýšil a poměr NPL od roku 2013 do roku 2014 byl pouze 0.

 64%, 0,88%; ale vzrostl na 1,23% v roce 2015, nadále rostl na 1,33% v roce 2016 a v roce 2017 klesl na 1,15% oproti předchozímu roku.

  Po nástupu nového prezidenta Xu Renyan do úřadu se může předchozí styl změnit.

  Na konci roku 2012 činila celková aktiva banky Zheshang méně než 400 miliard juanů. Na konci loňského roku aktiva vzrostla na 1,54 bilionu juanů, což představuje nárůst o 2. 9krát.

  Tempo růstu banky v roce 2017 se však zpomalilo s nárůstem o 13,4%; investice banky do pohledávek loni meziročně poklesly o 36%. „Vzhledem k tomu, že banky rozšiřují škálu svých aktiv, určitě budou mít mnoho následků, což vyžaduje, aby banky posílily své interní monitorování. Při stávajícím regulačním tlaku by měla být na prvním místě kontrola rizika.

 "Osoba z pobočky akciové banky v Kuang-tungu již dříve řekla. Převod finančních prostředků od společnosti Mengshi Technology způsobil novému prezidentovi Xu Renyanovi" starosti "víc než toto. 2.

  srpna společnost Mengshi Technology uvedená na seznamu oznámila, že nebyl o situaci informován. Věřitel, pobočka Shenzhen ze Zheshang Bank, přímo převedl 6294 z účtu získávání finančních prostředků propojené společnosti. 930 000 juanů, použitých k vrácení části splatné jistiny společnosti z banky, vzbudilo obavy z trhu.

  Z oznámení vyplývá, že společnost a pobočka Zheshang Bank Shenzhen podepsaly „úvěrovou smlouvu“ 22. června 2017 a 23. června 2017 s celkovou částkou půjčky 200 milionů juanů a termínem jednoho roku.

  Před splatností dluhu požádala společnost Mengshi Technology o prodloužení půjčky u pobočky Shenzhen v Zheshang Bank. Pobočka Shenzhen banky Zheshang Bank původně schválila žádost společnosti o prodloužení.

  Dne 22. června tohoto roku obě strany podepsaly „Dohodu o obnovení“ s cílem prodloužit postupy obnovy u části půjček a data splatnosti těchto dvou půjček byla prodloužena do 23. června 2019.

  Banka Zheshang však tentokrát společnosti tentokrát odstranila 62,95 milionu juanů získávání finančních prostředků. Song Qinghui novinářům řekl, že podle příslušných předpisůVyzvednuté prostředky je třeba uložit na speciální účet a použít je pro zvláštní účely a účel vyzvednutých prostředků nesmí být měněn.

  Pokud společnost neplní své závazky, banka najednou převede bez předchozího upozornění, což se zdá být v rozporu s duchem smlouvy. 8. srpna Zheshang Bank odpověděla reportérovi Times Weekly: „V případě splatnosti dluhu společnosti Mengshi Technology a nesplácení jistiny a úroků z půjčky,Po předchozí komunikaci s druhou stranou přijala naše pobočka opatření na ochranu fondů. “Tento incident přitáhl pozornost i dozorových úřadů.

  3.

  srpna vydala burza v Shenzhenu„ Dopis o obavách společnosti Guangdong Mengshi New Energy Technology Co. , Ltd. “„ Ukazuje se, že burza v Shenzhenu vyžaduje, aby společnost Mengshi Technology určila, zda je dříve zmrazený bankovní účet společnosti hlavním účtem.

 Zda se dotkla dalších situací varování před rizikem, které by měly být implementovány, a konkrétních okolností sporu, který způsobil zmrazení účtu.

„V současné době naše banka a podnik vyjednávají a diskutují s pozitivním přístupem, přičemž jako výchozí bod berou řešení problémů, urychlují formulaci konkrétních řešení a udržují normální vztahy se zákazníky. “ Zheshang Bank reagovala na reportéra Times Weekly . Zodpovědný redaktor: Xie Haiping Klíčová slova článku: Zheshang Bank Xu Renyan Jia Yueting Horké doporučení Odložte veřejný účet Sina Finance na vysílání nejnovějších finančních informací a videí 24 hodin denně, další výhody pro fanoušky Naskenujte QR kód do následovat (sinafinance).